• 26 / تیر 1402 / 19:35
  • شناسه خبر : 116683

ترفند پاک کردن فوری لکه خودکار روی لباس

 

روش‌های پاک کردن لکه خودکار از روی لباس

در بخش اول این مقاله درباره روش‌های برای پاک کردن لکه خودکار صحبت کردیم و روش های کاربردی  را با شما به اشتراک گذاشتیم. در ادامه گفته‌هایمان را کامل خواهیم کرد.

سرکه

شما می‌توانید به راحتی لکه خودکار روی لباس خود را با استفاده از سرکه سفید از بین ببرید. برای این کار بخش لکه را با سرکه سفیدمرطوب کرده و مخلوط سرکه و نشاسته ذرت را روی آن بمالید. بعد از اینکه مواد روی آن خشکش، لباس را شسته و آبکشی کنید.

سمباده

شما می‌توانید یک تکه سمباده را با فشار ملایم روی لکه بکشید تا به لکه به صورت سطحی از روی لباس شما پاک شود. البته برایاینکار باید به میزان حساسیت پارچه لباس خود توجه زیادی داشته باشید.

شیر

یکی دیگر از مواردی است که به پاک شدن خودکار از روی پارچه کمک می‌کند، شیر است. شما باید با استفاده از یک حوله کاغذی کمیاز شیر را بر روی لکه فشار داده و بعد از ۳۰ دقیقه لباس را آبکشی نمایید.

لاک پاک کن

اگر استفاده از محلول‌های طبیعی که تا به اینجا به شما معرفی کردیم؛ پاسخگو نبود، می‌توانید به سراغ استفاده از مواد شیمیایی مثللاک پاکن بروید. روش استفاده از این وسیله کاملاً ساده است. به این صورت که باید پدر را آنقدر روی لکه بکشید تا جوهر را در خود حلکرده و از بین برود. در نهایت لباس خود را با آب سرد آبکشی نمایید.

الکل صنعتی

در صورتی که لکه خودکار شما قدیمی شده باشد، می‌توانید با استفاده از الکل صنعتی آن را از بین ببرید. برای این کار کافیست بااستفاده از یک پارچه نخی  تمیز الکل را روی لکه مالیده و بعد آن را به خوبی آبکشی کنید.

گلیسیرین

شما می‌توانید با گرم کردن مقداری گلیسیرین لکه ایجاد شده بر روی لباس خود را به راحتی طبق روش‌هایی که به آنها اشاره کردیم پاککنید.

جوش شیرین

برای این کار مقدار مورد نیاز از جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و ترکیب ایجاد شده را روی لکه مالیده و در نهایت لباس را آبکشینمایید.

نکات تکمیلی

  •  همانطور که قبلاً اشاره کردیم؛ سعی کنید در اسرع وقت به پاک کردن لکه ایجاد شده بر روی لباس خود اقدام کنید.
  •  قبل از اینکه لکه را پاک نکردید، لباس را نشوید. چون این کار باعث تثبیت لکه بر روی لباستان خواهد شد.
  •  برای آبکشی لباس (بعد از استفاده از روش‌هایی که در این مطلب به آن اشاره شد) از آب سرد استفاده کنید.
  •  از مالیدن لباس برای از بین بردن لکه خودکار به شدت خودداری کنید.

 اگر از روشی استفاده کرده و از آن جواب نگرفتید، سایر روشهای دیگر را نیز امتحان کنید. چون با توجه به جنس لباس و نوع خودکارممکن است حلال‌های  متفاوتی برای لکه مورد نظر وجود داشته باشد.

توصیه های طلایی برای نگهداری لیمو ترش و آب لیمو در منزل +تشخیص سالم بودن آبلیمو

بهترین روش برای تمیز کردن ظروف مسی تا مثل روز اول برق بزنند

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط

روش صحیح شست و شو لباس های ورزشی + نکات مهم

لباس های مشکی و تیره را چگونه بشوییم که بور نشوند؟

ترفند سریع پاک کردن لکه شاتوت از روی لباس ، فرش و دست

نظرات