چاپ کد خبر: 125323
16 آبان 1402

پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی بدون نیاز به ارائه گواهی مالیاتی

مودیان مالیاتی تا پایان آبان ماه سال جاری فرصت دارند نسبت به ارسال صورت معاملات فصلی بصورت الکترونیک اقدام کنند.
تسهیلات خرد
مدیر کل امور مالیاتی فارس گفت: بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به بانک مرکزی برای اصلاح ضوابط اجرایی تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم، از این پس امکان افزایش خودکار سقف اعطای تسهیلات خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی به صورت سالیانه بدون طی تشریفات و ابلاغ بخشنامه جدید فراهم خواهد شد.

به گزارش اول فارس ، حمیدرضا محمدابراهیمی افزود: به موجب این پیشنهاد، اعطای تسهیلات ارزی یا ریالی توسط بانک‌ها به کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی (صاحبان مشاغل) طی یک سال شمسی برای اشخاص حقوقی تا ۶۵ درصد نصاب معاملات متوسط (برای سال ۱۴۰۲ معادل ۹ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال) و برای اشخاص حقیقی تا ۳۵ درصد نصاب مذکور (برای سال ۱۴۰۲ معادل ۵ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال) نیاز به ارائه گواهی مالیاتی به بانک نخواهد داشت.

وی یادآور شد:  این مبلغ در حال حاضر برای اشخاص حقوقی ۵ میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی ۲ میلیارد ریال است و تغییر آن در هر سال منوط به اصلاح ضوابط اجرایی می باشد که براساس سوابق موجود هر چندسال یکبار تغییر می یابد.

 حمیدرضا محمدابراهیمی اعلام کرد: مودیان مالیاتی تا پایان آبان ماه سال جاری فرصت دارند نسبت به ارسال صورت معاملات فصلی بصورت الکترونیک اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه مطابق قانون، مهلت ارسال معاملات فصل دوره دوم (تابستان) ۱۵ آبان ماه به اتمام می رسد، اظهار داشت: با توجه به اختلال به وجود آمده در سیستم سامانه ای این سازمان و بمنظور تکریم مودیان و عدم تضییع حقوق آنان، تا پایان آبان ماه سال جاری مهلت داده شد تا صورت معاملات فصلی این دوره را ارسال کنند.

گفتنی است مودیان مالیاتی جهت ارسال صورت معاملات فصلی خود می توانند به دو روش آنلاین my.tax.gov.ir و آفلاین ttms.tax.gov.ir  نسبت به انجام تکالیف قانونی خود اقدام کنند.

روش پرورش گیاه آپارتمانی آشیانتوس یک انتخاب عالی و زیبا برای نگهداری در خانه

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار