• 15 / بهمن 1401 / 8:04
  • شناسه خبر : 103422

چرا خانم ها به شوهرشان اهمیت نمی دهند؟ نشانه های سرد شدن زن از مرد

کم نیستند خانم هایی در جوامع امروزی که بیشترشان نمی توانند یا لزومی نمی بینند نیازهای همسر شان را تامین کنند و آنان با داشتن عروس و داماد با مشکل مواجه شده اند.

رابطه ی جنسی یکی از غرایز طبیعی است که خداوند در نهاد همه ی انسانها قرار داده است اما متاسفانه امروزه در بعضی از خانم‌ها دیده می‌شود که سن را ملاک رابطه جنسی میدانند و با رسیدن به سن ۴۰-۵۰ سالگی نمی‌توانند یا لزومی نمی‌بینند که نیازهای همسرشان را تأمین کنند و می‌بینیم که آنها با داشتن عروس و داماد با مشکل مواجه شده‌اند و کارشان به اختلافات زناشویی کشیده است اما واقعاً چرا حواس برخی خانم‌های ۴۰سال به بالا به شوهرشان نیست؟!

زندگی انسان‌ها با گذر زمان تغییر می‌کند؛ از سن و چهره و اندام تا نیاز جنسی لذا هیچ زن و مرد بالای ۵۰ سالی وجود ندارد که معتقد باشد زندگی جنسی او نسبت به زمانی که ۲۰ ساله بوده تغییر نکرده است. ممکن است زندگی جنسی فردی بدتر و یا بهتر بشود اما مطمئن باشید که نیاز جنسی انسان‌ها هیچ گاه متوقف نمی‌شود؛ اگر هم زن و شوهرهای را می‌بینید که با داشتن سن میانسالی رابطه جنسی‌شان به کلی از بین رفته است علت آنبه غلاف فرهنگی و باورهای غلطی که در رابطه با برقراری رابطه ی جنسی در سن میانسالی وجود دارد، بر می گردد.

همان طور که زندگی مشترک در گذر زمان شکل می گیرد، ریشه مشکلات فعلی را هم باید در گذشته زندگی مشترک جست و جو کرد. بیشتر افرادی که در سنین بالا و با وجود گذشت زمان زیادی از شروع زندگی مشترک با مشکل مواجه می شوند و روابط زناشویی آن ها سرد و مشکل ساز می شود، به طور قطع در گذشته اختلافاتی داشته اند که به آن ها رسیدگی نشده و این اختلافات را رها کرده اند. در اصل انتظار می رود که زوج ها در ابتدای ازدواج به دلیل ناپختگی ها، نداشتن شناخت از حساسیت ها و علایق یکدیگر، ناآگاهی از تفاوت های جنسی زن و مرد و… دچار مشکلات بیشتری باشند و با کسب تجارب بیشتر، مهارت های زناشویی بهتر، آشنایی عمیق تر از یکدیگر در طول زندگی مشترک از مشکلات زناشویی شان کاسته و بر رضایتمندی زناشویی شان افزوده شود اما همیشه این طور نیست.

آیا میل نداشتن  به برقراری رابطه جنسی در سنین ۴۰ سال به بالا طبیعی است؟
خیر این مسئله طبیعی نیست؛ اصلاً نمی‌توان سنی را عنوان کرد که درآن برقراری رابطه جنسی به طور کامل از بین برود. رابطه جنسی سن و سال نمی‌شناسد و ممکن است فردی حتی در ۶۰ سالگی هم تمایل به برقراری میل جنسی داشته باشد و نکته ی جالب اینکه براساس تحقیقات، بیشتر خانم‌ها در سنین ۵۰ سال به بالا از رابطه ی جنسی رضایت بیشتری دارند و اکثر آنها بر خلاف آنکه در سنین جوانی به سختی به ارگاسم می‌رسیدند در این سن ارگاسم‌های لذت بخشی را تجربه می‌کنند چرا که با بالا رفتن سن نگرانی هایی مثل داشتن فرزند کوچک که نیاز به مراقبت داشته باشد از بین می رود  و از طرفی هر چه سن خانم به سن یائسگی نزدیک‌تر می‌شود احتمال بارداری کمتر می‌شود  لذا از لحاظ روانی چون ترس از بارداری وجود ندارد و ذهن دغدغه ی مسئله ی خاصی را ندارد تمام تمرکز فرد صرف لذت جنسی می‌شود و بهتر به ارگاسم می‌رسد.

علل کاهش رضایت زوجین از یکدیگر
بهتر است بدانیم تداوم زندگی مشترک همیشه به معنای بهبود و رضایت از زندگی مشترک نیست بلکه گاهی به معنای سازگاری از سرناچاری و اجبار است و حتی برخی منتظر فرصت هستند تا با سر و سامان گرفتن فرزندان، زندگی مشترک را رها کنند. اگرچه مهم ترین علت کم شدن تعهد می تواند مسائل حل نشده گذشته باشد اما منطقی نیست که تنها در همین عامل کم تعهدی همسران، موضوع را خلاصه کرد. از جمله علل دیگر می توان به تاثیرات فرهنگ غرب و گذر جامعه از سنتی به مدرن که متاسفانه منجر به الگوبرداری های ناقص و اشتباه از وظایف زن و مرد شده و غالبا آن ها را به سمت و سوی خودمحوری و بی توجهی به تفاوت های جنسی سوق داده است، اشاره کرد. جابه جایی نقش زن و مرد در خانواده به این معنا که در مردان رفتارهای زنانه و احساسی شدت گرفته و به همین ترتیب در خانم ها رفتارهای مردانه و خشک پررنگ شده است، از علل کاهش رضایت زوجین از زندگی مشترک است. برخی والدین با سر و سامان دادن فرزندان بیشتر فرصت پیدا می کنند با هم مسافرت بروند، تفریح کنند و صمیمی تر شوند. برخی دیگر، یکی از والدین یا هر دو با رفتن فرزندان احساس پوچی و تهی بودن می کنند. احساس افسردگی و شروع به وابستگی به فرزندان می کنند و برخی نیز با رفتن فرزندان دچار تعارضات و اختلافاتی کهنه و مزمن می شوند. اختلافاتی که به دلیل وجود فرزندان فرصت خودنمایی نداشته و اکنون که آن ها روانه زندگی خود شده اند، دوباره آشکار می شود. بی شک این اختلافات از قبل وجود داشته اما وجود فرزندان سرپوشی بر آن ها بوده که با رفتن شان، این تعارضات کهنه مجدد سرباز می کنند.

علت سرد شدن زن از مرد در یک زندگی زناشویی چه مواردی است؟

بسیاری از روانشناسان و کارشناسان خانواده بر این باور هستند که عشق می‌تواند عامل مهمی برای شروع یک رابطه یا زندگی زناشویی باشد اما نمی‌تواند پایداری و دوام آن را تضمین کند. به عبارتی بهتر یک ازدواج موفق و پایدار، علاوه بر عشق به موارد دیگری همچون اعتماد، توجه، احترام، از خود گذشتگی و … نیز احتیاج خواهد داشت. به همین دلیل است زوج‌های زیادی در سراسر دنیا با عشق ازدواج می‌کنند اما به دلیل فقدان مواردی که ذکر شد، مجبور به جدایی می‌شوند.

طلاق در زندگی هر شخصی بسیار تلخ و دردناک خواهد بود اما جالب است بدانید که درصد بالایی از دلایل جدایی زوجین قابل پیش بینی بوده و راه حل مناسبی برای آن وجود دارد. در واقع داخل یک رابطه زناشویی ممکن است مواردی پیش بیاید که باعث سردی زن نسبت به مرد شود و ادامه این روند موجب عدم تمایل زن در برقراری رابطه جنسی و حتی ادامه زندگی شود.

به دلیل اهمیت این موضوع ما تصمیم داریم درباره علت سرد شدن زن از مرد بیشتر صحبت کنیم و نشانه‌ های سرد شدن زن را مرور کنیم. پس اگر برای عشق، زندگی و پایداری روابط زناشویی خود ارزش قائل هستید، تا انتها ما را همراهی بفرمایید.

نشانه های سرد شدن زن از مرد

پیش از آن‌ که علت سرد شدن زن از مرد را مورد بررسی قرار دهیم، لازم است تا نشانه‌های سرد شدن در زنان را به شما عزیزان یاد آور شیم. چرا که شناسایی نشانه‌ها در رفع مشکل روابط زن و شوهری اهمیت بسیار زیادی دارد.

نشانه های سرد شدن زن از مرد عبارتند از:
  1. زن تمایل به برقراری رابطه جنسی ندارد و همواره تلاش می‌کند تا به هر نحوی که شده از تن دادن به رابطه خودداری کند. برای مثال هر شب به قدری دیر به رخت خواب می‌روند که همسرش خوابیده باشد.
  2. زن تمایلی به گذراندن اوقات فراغت و تفریح کردن با همسرش را ندارد و ترجیح می‌هد بیشتر وقتش را با دوستان و یا خانواده‌اش بگذراند.
  3. از حرف زدن با همسر خود فرار می‌کند و تمایلی به تعریف کردن درباره موضوعات مختلف و واقع مهم را ندارد . زنی که از رابطه خود دل سرد شده باشد کم صحبت می‌کند و در مقابل سوال‌هایی که ازش پرسیده می‌‌شود، پاسخ بسیار کوتاهی می‌دهد.
  4. نشانه دیگری که در زنان سرد شده دیده می‌شود این است که از همسرشان به شدت ایراد می‌گیرند و عیب‌های او را آشکار می‌سازند. زنان زمانی که عاشق می‌شوند فقط حسن‌های طرف مقابل را می‌بینند اما زمانی که از او دلسرد شوند، تنها عادت‌ها و اخلاق‌های بد او را می‌بینند و به آن اعتراض خواهند کرد.
  5. صبر و تحمل خانم‌ها در مواقعی که از زندگی خود دلسر شده‌اند، بسیار بسیار کمتر از حالت عادی خواهد بود. به این ترتیب در مقابل هر مشکل کوچکی دعوا، قهر و جنجال به پا می‌کنند و در مقابل مشکلات هیچ گونه منطقی نخواهند داشت.
  6. در برخی از موارد نیز سکوت بیش از حد خانم‌ها نشانه‌ای از سرد شدنشان نسبت به زندگی و شریک زندگیشان می‌باشد. در واقع خانم‌های پر شور و هیجان و پر حرف وقتی سکوت می‌کنند و هیچ گونه بحثی را ادامه نمی‌دهند.

علت سرد شدن زن در رابطه زناشویی

زنی که از شوهرش دوری میکند حتما برای این کارش دلیلی دارد.بنابراین اول باید از همسرتان بپرسید علت دوری کردنش چیست؟ آیا چیزی او را ازار می دهد؟ ترسی دارد؟ اگر همسر شما قبلا اینگونه نبوده و اخیرا متوجه دوری کردنش شده اید قطعا مشکلی دارد.یک شب او را برای شام بیرون ببرید و اجازه دهید آزادانه با شما حرف بزند.سعی کنید در ابتدا شنونده باشید تا او با خیال راحت از هرچیزی که باعث رنجشش شده است صحبت کند.لطفا وسط حرف هایش نپرید و از کارهایی که تا بحال برایش کرده اید حرف نزنید با اینکار تمام راه ها را به روی خود می بندید.

اگر همسرتان دلیل قانع کننده ای برای دوری اش نداشت و از چیزی هم ناراحت نبود ممکن است دچار مشکلات افسردگی شده باشد.بد نیست به او پیشنهاد دهید که اگر دوست دارد به یک روانشناس مراجعه کند.

دلایل احتمالی زیادی وجود دارد که باعث می شود یک زن شوهرش را نادیده بگیرد.

۱. عدم حضور مرد

خانم‌ همیشه دوست دارند که همسرشان توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشند و وقت زیادی را به آن‌ها اختصاص دهند. وجود یک مرد و حضور او در کنار همسرش باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در زن می‌شود. بنابراین عدم حضور مرد به دلایل مختلف از جمله، وقت گذارندن بیش از حد با دوستان، تایم کاری بسیار طولانی و همچنین استفاده طولانی مدت از گوشی در منزل را می‌توان از عوامل و علت سرد شدن زن از مرد دانست.

۲. عدم رعایت بهداشت فردی مرد

اکثر خانم‌ها به بهداشت فردی اهمیت زیادی می‌دهند و این موضوع در رابطه جنسی برایشان مهم‌تر نیز خواهد شد. بنابراین عدم توجه مرد به بهداشت، مهم‌ترین علت سرد شدن در رابطه زناشویی می‌باشد. دوش گرفتن یا استحمام کرن قبل از رابطه جنسی، عوض کردن لباس زیر و از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی از جمله مهم‌ترین اقدامات بهداشتی می‌باشد که آقایان باید آن‌ها را انجام دهند. استفاده از عطر و رسیدگی به موی سر و اصلاح ریش نیز در جذب بانوان موثر خواهد بود.

۳. احساس تنهایی زن

ازدواج یعنی شروع یک زندگی مشترک زن و مرد. بنابراین اگر به هر دلیلی زن در زندگی خود با همسرش احساس تنهایی کند و این اتفاق بار‌ها و بار‌ها تکرار شود، زن از همسر خود سرد خواهد شد. اگر مردی نتواند احساسات زنانه همسرش را به درستی درک کند و یا با استفاده از الفاظ رکیک او را در جمعی مسخره و یا سرزنش کند، بی شک علت سرد شدن زن از مرد در زندگی خواهد بود. همچنین مردی که از زن خود را در مقابل اذیت دیگران حمایت نمی‌کند و یا این که او را دائما با دیگر زنان فامیل مقایسه می‌کند باید منتظر سرد شدن احساسات همسر خود باشد.

۴. احساس نا امنی کردن زن

علت سرد شدن زن از مرد می‌تواند ناشی از عدم احساس امنیت باشد. زنان احتیاج دارند که به همسر خود تکیه کنند و در کنار او احساس امنیت کنند. بنابراین اگر مردی در زمانی عصبانیت همسر خود را کتک بزن و در مقابل اشتباهی کوچک دعوای بزرگی بر پا کند، حس امنیت زن از بین خواهد رفت و به این ترتیب او از همسر خود سرد خواهد شد. پرخاشگری، فحاشی، چک کردن و کنترل کردن بیش از حد زن و نداشتن اعتماد به او مهم‌ترین علت سرد شدن زن در رابطه زناشویی می‌باشد.

 ۵. دروغ و پنهان کاری

یکی از رفتارهایی که نه تنها علت سرد شدن زن از مرد است بلکه باعث از بین رفتن بنیان خانواده می‌شود، دروغ گویی و پنهان کاری می‌باشد. در واقع افراد باید بدانند که هر چقدر هم که دروغ گو ماهری باشند و با برنامه ریزی بسیار دقیق شروع با انجام به صورت پنهانی کنند، دروغ آن‌ها یک روز آشکار خواهد شد. بنابراین مردی که به بهانه ناراحت نکردن همسرش به او دروغ می‌گوید و یا دور از چشم او دست به انجام کار ناشایست می‌کند، باید منتظر عواقب آن یعنی سرد همسرش در روابط زناشویی باشد.

۶. وابستگی اندازه بی به خانواده

مردانی که بیش از اندازه به خانواده خود، به خصوص مادرشان اهمیت می‌دهند و الویت زندگیشان خانوادشان می‌باشد نه همسرشان، خیلی زود شاهد سردن شدن زن خود خواهند بود. زن و شوهر پس از بستن پیمان ازدواج موظف هستند که همسر خود را الویت زندگیشان قرار دهند و در صورتی که به این باور نرسند نباید تن به ازدواج دهند. بنابراین علت سرد شدن زن از مرد را می‌توان به اهمیت دادن زیاد مرد به افراد خانواده‌اش مثل پدر، مادر، خواهر و برادر نسبت داد. در واقع مردانی که در تمامی امور حتی خصوصی‌ترین موارد در ابتدا با مادرشان مشورت می‌کنند و یا بخش زیادی از درآمد خود را برای خانواده‌اش اختصاص می‌دهد، قطعا با سرد شدن عواطف و احساسات زن خود رو به رو خواهد شد.

۷. نادیده گرفتن فدا کاری‌های زن در زندگی

تفاوتی ندارد که زن خانه، شاغل باشد یا خانه دار در هر صورت زنان برای بر پا نگه داشتن زندگی زناشویی خود بسیار تلاش و فدا کاری می‌کنند و در صورتی که مرد نسبت به این کار‌ها بی تفاوت باشد و یا تمامی فداکاری‌های زن را وظیفه تلقی کند نه محبت، باعث خواهد شد که زن دیگر تمایل برای انجام امور با شور و اشتیاق زیاد نداشته باشد و رفته رفته سرد شوند. زنان شاغل علاوه بر امور خانه با کسب درآمد به رفاه خانواده کمک می‌کنند و زنان خانه دار نیز با عشق و محبت بسیار تمام امور خانه را انجام می‌دهند و با رسیدگی به همسر و فرزندان خود زمینه پیشرفت آن‌ها را فراهم می‌کنند و هر دو لایق احترام و تقدیر هستند.

در نظر داشتن باشید که علت سرد شدن زن از مرد هر کدام از موارد فوق می‌تواند باشد اما مواردی نیز وجود دارد که در هر شخص متفاوت خواهد بود بنابراین توصیه می‌کنیم که در زمان شناخت پیش از ازدواج درباره خواسته‌ها و علاقه‌های همسرتان بیشتر جست و جو کنید و درباره داشتن زندگی ایده آل با یک دیگر هم اندیشی داشته باشید.

۸- او ممکن است در رابطه با شما اسیب دیده باشد و برای محافظت از خود در برابر صدمه بیشتر، از شما دوری می کند. به این می گویند اجتناب از صمیمیت.

۹- ممکن است همسرتان درگیر فعالیت های جدید در زندگی شده باشد و فکر کنید که از شما دوری می کند اما در واقعیت اینطور نباشد.

۱۰- او ممکن است به خاطر مسائل زناشویی حل نشده از شما عصبانی باشد.شاید موضوع مهمی در رابطه زناشویی تان وجود داشته باشد که باید به آن توجه کنید و همسرتان با دوری کردن می خواهد از برقراری رابطه جلوگیری کند.

مشاهده نشانه‌ها و یافتن دلیل به وجود آمد سردی در زن، مهم‌ترین عامل در رفع مشکلات و برگشتن به شور و حال اولیه در زندگی مشترک خواهد بود.

در باره خوردن قهوه و اثرات باورنکردنی آن بر رابطه جنسی بیشتر بدانیم

سخن پایانی

در رابطه با علت سرد شدن زن از مرد و نشانه های سرد شدن زن در روابط زناشویی، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. دلایل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند زنان در مرحله اول از رابطه جنسی و بعد از زندگی با همسرشان دل سرد شوند و دیگر شور و حال اولیه را نداشته باشند. به همیت دلیل لازم است که آقایان با شناسایی نشانه‌ها و همچنین آگاهی پیدا کردن نسبت به علت سرد شدن زن از مرد از این اتفاق جلوگیری کنند. در واقع هر رابطه‌ای برای پایداری نیاز به مراقبت و از خود گذشتگی هر دو طرفه دارد. همچنین به شما آقایان محترم پیشنهاد می‌کنیم که در صورت مشاهده نشانه‌های ذکر شده در همسر خود با یک مشاور با تجربه مشورت کرده و از او برای حل مشکل کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

همسرم خانواده اش را به من ترجیح می دهد، باید چکار کنم؟

دلایل اصلی خیانت افراد به شریک زندگی از نظر محققان دانشگاه کالیفرنیا

چگونه به همسرتان احساس خوب دوست داشتنی بودن بدهید؟

نظرات