چاپ کد خبر: 58721
5 تیر 1400

چند راهکار عالی برای بارداری و حامله شدن سریع


خانواده بارداری و نوزاد|اول فارس:زوج هایی که قصد بچه دار شدن را دارند سوال هایی در ذهنشان پیش می آید که چگونه راحت تر و سریع تر حامله شویم ؟ آن ها با داشتن اطلاعات کافی و رعایت برخی نکات می توانند زودتر صاحب فرزند شوند.

بهترین روش برای بارداری سریع ؛ چگونه حامله شویم؟
برخی از مواقع زوجین تصمیم می گیرند تا هر چه زودتر صاحب فرزند شوند و خانواده خود را گسترده کنند اما در این راه ممکن است مطابق برنامه پیش نروند و با شکست مواجه شوند و به سرعت باردار نشوند.

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و می خواهید که هر چه زودتر صاحب فرزند شوید، این نکته ها که در این بخش از نمناک آورده ایم به شما کمک می کنند که درصد باروری تان را افزایش دهید و زودتر باردار شوید.

راهکارهایی برای سریع تر حامله شدن
معاینات پیش از بارداری
قبل از اقدام به بارداری حتما به یک پزشک مراجعه کنید تا شانس بیشتری برای باردار شدن داشته باشید . پزشک متخصص قبل از بارداری به شما اسید فولیک و ویتامین های مورد نیاز بدن را می دهد و از شما آزمایشات لازم را می گیرد.

قبل از بارداری به پزشک متخصص مراجعه کنید
تغییر سبک زندگی برای بارداری سریعتر
اگر می خواهید سریعتر باردار شوید عادات بد غذایی و زندگی خود را مانند نوشیدن الکل و کشیدن سیگار را ترک کنید و مصرف کافئین را محدود گردانید و غذاهای مغذی و پر ویتامین مصرف کنید و با ورزش وزن خود را نرمال کنید.

تشخیص زمان تخمک گذاری برای حاملگی سریع
دانستن زمان تخمک گذاری برای سریعتر حامله شدن بسیار مهم است زیرا حداکثر طول عمر یک تخمک بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت و حداکثر طول عمر یک اسپرم بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از نزدیکی است؛ بنابراین زمان خیلی کمی برای به وجود آمدن یک بچه وجود دارد.

زمان تقریبی تخمک گذاری ۱۴ روز بعد از شروع قاعدگی است (با احتساب روز اول پریود به عنوان روز اول) که البته زیاد نمی توان روی این روش حساب کرد زیرا بسیاری از زنان دوره های قاعدگی نا منظم دارند و ممکن است بین ۲۴ تا ۳۵ روز متغیر باشد و دقیقا ۲۸ روزه نباشد.

روش دقیق تر این است که بگوییم که زمان تخمک گذاری ۱۴ روز قبل از پریود بعدی است، با این حساب زنی که دوره قاعدگی ۲۴ روزه دارد، در حوالی روز ۱۰ و زنی که دوره ۳۵ روزه دارد حوالی روز ۲۱ تخمک گذاری می کند.اگر چرخه های قاعدگی نامنظم دارید شاید زمان دقیق تخمک گذاری کمی مشکل باشد و باید برای این کار از پزشک تان مشاوره بخواهید.

روش دقیق تشخیص زمان تخمک گذاری برای بارداری
برای بارداری سریعتر قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید
از پنج روز قبل تخمک گذاری هر روز نزدیکی داشته باشید تا اطمینان یابید که اسپرم و تخمک فرصت کافی برای لقاح داشته اند. از کیت تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنید، هر زمانی که نتیجه آن مثبت شد به مدت چند روز، هر روز نزدیکی داشته باشید. به جزئیات نزدیکی توجه نکنید زیرا هیچ تاثیری روی قدرت باروری نخواهد داشت.

بهترین زمان مقاربت برای بارداری سریع
رابطه جنسی مکرر و هر روزه موجب افزایش شانس حامله شدن نمی شود ولی مقاربت نکردن قبل از تخمک گذاری سبب جمع شدن اسپرم مرده در منی می شود. پس بهتر است هم قبل از تخمک گذاری و هم پس از آن مقاربت منظم داشته باشید.

روش هایی برای راحت تر و سریع تر حامله شدن

افزایش تعداد اسپرم ها برای حامله شدن سریع
اسپرم های سالم شانس بارور شدن تخمک را افزایش می دهد. برای بهبود باروری خود می توانید موارد زیر را انجام دهد:

خود داری از مصرف تنباکو و داروهای روان گردان
کاهش مصرف نوشیدنی های الکلی
کاهش اضافه وزن
مصرف مواد مغذی ضروری و خاص همچون روی، اسید فولیک و ویتامین C
استفاده نکردن از سونا یا حمام داغ زیرا گرمای بیش از حد باعث نابودی اسپرم ها می شود و عملکرد بیضه در ۹۴ الی ۹۶ درجه فارنهایت است.
برای بارداری سریعتر تمرینات شدید ورزشی را کاهش دهید
ورزش بیش از حد و یا انجام تمرینات مکرر شدید می تواند روند تخمک گذاری را مختل می کند اما انجام ورزش در هفته می تواند به آمادگی بدن زن برای نیازهای بارداری و زایمان کمک کند.

آمادگی بدن زن برای نیازهای بارداری با ورزش کردن
از تاثیر افزایش سن در کاهش باروری آگاه باشید
هر چه سن خانم ها کمتر باشد بارداری سریعتر اتفاق می افتد زیرا تغییرات وابسته به سن در تخمدان باعث کاهش کمیت و کیفیت تخمک می گردد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار