چاپ کد خبر: 92139
22 مرداد 1401

چگونه یک زن شاد باشیم؟ ۲۰ ویژگی زنان شاد

چگونه یک زن شاد باشیم؟ این سوالی است که هر زنی از خود می پرسد و هرگز نمی توان پاسخ درستی برای آن یافت.

مجله زندگی|اول فارس: اگر همیشه غر بزنید. اگر به دنبال خوشبختی واقعی هستید، باید عادات یک زن شاد را در خود پرورش دهید. همیشه به یاد داشته باشید که یک زن شاد، زنی است که درون زیبا دارد.به جای نگاه کردن به سمتی که چمن سبزتر دارد، وقت آن است که به درون نگاه کنید و دریابید کجا اشتباه کرده اید.

زن شاد

عادات یک زن شاد

باور کنید یا نه، انتخاب های ما در زندگی بر خوشبختی ما تاثیر زیادی دارد بله، نمی توان شانس را نادیده گرفت. اما این عادت ها و تصمیمات ما هستند که درهایی از فرصت ها را بر روی ما باز می کنند. و درهایی را نیز می بندد. بنابراین، اگر هنوز در حیرت هستید که چطور زنان اطرافتان زندگی شاد و راضی دارند، به این لیست نگاه کنید. زنانی که در زندگی شاد هستند.

چگونه یک زن شاد باشیم؟

در این مطلب به چند نکته ساده اشاره شده تا به یک زن شاد تبدیل شوید. خواهید دید زنانی که احساس خوشبختی می کنند، می توانند مجرد، متاهل، در یک رابطه ساده و صمیمی یا حتی زنی باشد که طلاق گرفته است. اما این عادت زنان شاد است که در درجه اول به دنبال شادی در درون خود هستند. وابسته نبودن به دیگران آن ها را خوشحال می کند.

آن ها می دانند چه چیزی سبب خوشحالی یا ناراحتی شان می شود. بر این اساس مرزهای روابط خود را تعیین و حفظ می کنند.

آن ها از قوانین یک رابطه سالم برای اهمیت به وجود خود پیروی می کنند. که به آن ها اجازه نمی دهد در نگرانی، اضطراب یا ناامنی خود را فراموش کنند یا کنترل زندگی شان را از دست بدهند. بیایید واقع بین باشیم، نمی توان همیشه شاد بود، اما زنانی که می توانند با مسائل زندگی و چالش ها مثبت برخورد کنند، خوشبخت تر و شادتر هستند.

عادات یک زن شاد؛ خود را در اولویت قرار دهید

رفتار زنان در جامعه به شما نشان خواهد داد که چگونه برای زنان دیگران مهم تر از خودشان است. اما در حالی که مراقبت از عزیزان تان مهم است، باید به یاد داشته باشید که همیشه خود را در اولویت قرار دهید. چگونه یک زن شاد باشیم؟ اگر کسی شما را ناراحت می کند، ارتباط خود با او را قطع کنید. همچنین اگر کسی در مقابل شما بی ادبی می کند، به او تذکر بدهید.

اگر چیزی برای شما آزاردهنده است، به جای این که سکوت کنید، در مورد آن صحبت کنید. سکوت، در این مورد، انتخاب خوبی نیست. زنانی که اول از همه برای خود ایستادگی می کنند، همان هایی هستند که در این دنیا مورد تشویق و الگو قرار می گیرند. بنابراین به یاد داشته باشید که پشت خود باشید و به خود اهمیت بدهید.

رویاهایتان را انتخاب کنید

بسیاری از مردم از شما می خواهند که خانواده و مسئولیت های مربوط به آن ها را مقدم بر رویاهای خود قرار دهید. اما حقیقت این است که در بیشتر موارد برای حفظ عزیزانتان نیاز به کشتن و نادیده گرفتن رویاهای خود ندارید.

دنبال کردن رویاهایتان و تسلیم نشدن به همان اندازه مهم است که مراقبت از خانواده اهمیت دارد. اگر رویاهای خود را برای کسی رها کنید، بعدها حتما خود را به خاطر این کار تحقیر خواهید کرد. آیا بهتر نیست اکنون تصمیم سخت تری بگیرید تا این که بعدا با تلخی و یک عمر پشیمانی از آن یاد کنید؟

کسی را انتخاب کنید که به شما احترام می گذارد

خیلی ها ترجیح می دهند در یک رابطه مرده یا توهین آمیز بمانند فقط به این دلیل که طرف رابطه فردی آشنا است. زیرا از آدم های دنیای بیرون می ترسد. دیگران ترجیح می‌دهند به چیزهای دم دستی و معمولی بسنده کنند، زیرا نمی‌دانند لیاقت بیشتر و بهتر از این افراد و رابطه را دارند. به یاد داشته باشید، شما سزاوار عشقی هستید که در آن مورد احترام و مهربانی خالصانه قرار می گیرید. در واقع بهتر است یک زن مجرد خوشبخت باشید تا این که در یک رابطه بد قرار بگیرید.

خودتان را در رنج قرار ملاقات با کسی که به شما احترام نمی گذارد، قرار ندهید. بلکه به “عشقی فکر کنید که لیاقتش را دارید.” پس به یاد داشته باشید که مهم نیست چه کسی هستید، به این فکر کنید که شما لایق بهترین ها و حتی حداقل های بهتری در زندگی انسانی هستید.

عادات یک زن شاد؛ با مردم مهربان هستند

این ممکن است از همه آن ها سخت تر باشد. وقتی دنیا به شما بدی می کند و شما را شکست می دهد، دادن گل و محبت به مردم واقعا سخت است. اما شما به مهربانی ادامه دهید. به یک غریبه کمک کنید تا مواد غذایی خود را انتقال دهد. در کارهای خیر و کمک به دیگران داوطلب شوید. به بی خانمان های محله خود غذا بدهید. مهربان باشید و همیشه مهربانی کنید.

حتی اگر دنیا با همین گرمی جوابتان را ندهد، می دانید که کار خوبی کرده اید. به یاد بیاورید که شما حتی برای یک ثانیه سبب خوشحالی یک بیگانه شده اید، و همین روی لب های شما خنده خواهد آورد. و این پاسخی است برای سوال چگونه یک زن شاد باشیم؟ کارهای کوچک را بدون توقع انجام دهید تا خوشحالی و خوشبختی واقعی را حس کنید.

زن شاد ایرانی


چرا زنان شاد نیستند

تحقیقات نشان داده است شش دام مهم وجود دارد که موجب ناخشنودی زنان می شود. این دام ها را می توان با عبارت «تنها اگر» توضیح داد. «تنها اگر لاغرتر بودم، تنها اگر پول بیشتری داشتم، تنها اگر می توانستم مرد رؤیاهای خود را پیدا کنم، تنها اگر می توانستم ترفیع رتبه بگیرم، تنها اگر می توانستم متفاوت تر بودم، تنها اگر شانس بیشتری داشتم، زندگی ام عالی و بی کم وکاست می شد.» این باور های ذهنی نه تنها افراد را خوشبخت تر و شاد تر نمی کند بلکه آن ها را از رضایت و احساس شادکامی نیز دور خواهد کرد. شاید بپرسید ریشه این دام های فکری چیست؟ جواب «ترس » است. این ترس ها در بسیاری از مواقع منشأ غیر واقعی دارند و با توجه و فکر کردن به آن ها زمینه رشد شان فراهم می شود. بنابراین برای شاد بودن سری به باور ها و افکار غیر منطقی خود بزنید و آن ها را مدیریت کنید.

خصوصیات زنان شاد

محققان با بررسی و مطالعه عوامل شادی در زنان مختلف به این نتیجه رسیده اند که:

۱. زنان شاد می دانند کامل گرایی با کمال گرایی متفاوت است، بنابراین به دنبال واقعی نگاه کردن به خود و نقاط ضعف و قوت شان هستند و نگاه آرمانی و اید ه آل گرایانه ندارند.

۲. زنان شاد می دانند ارزش آن ها بستگی به این ندارد که چه دارند و چگونه به نظر می رسند.برای آن ها مهم این است که از چه روابط موفق و سلامت احساسی برخوردارند.

۳. زنان شاد می دانند تنها خودشان هستند که می توانند کاری برای شادبودن خود انجام دهند و نباید آن را به دیگری واگذار کنند و از دیگران انتظار داشته باشند.

۴. زنان شاد درک می کنند امروز تنها روزی است که می توانند از آن مطمئن باشند.آن ها می دانند که از این روز چگونه بیشترین استفاده را کنند.

۵. زنان شاد می دانند که با «نه گفتن» به دیگران فرصتی را پیدا می کنند که به خودشان «آری» بگویند.

۶. زنان شاد اهمیت داشتن قدرت شخصی را درک می کنند و این باور را دارند که زندگی شان متعلق به خودشان است نه وابسته به دیگران.

۷. زنان شاد قدرت انتخاب در زندگی را باور دارند بنابراین به انتخاب های زندگی شان توجه ویژه ای می کنند.

۸. زنان شاد از قدرت بخشش مطلع هستند، چرا که می دانند بخشیدن به یک فرد کمک به او نیست بلکه کمک کردن به خودشان است.

۹. زنان شاد برنامه ویژه ای برای وقت گذراندن با خود دارند و برای شاد زیستن برنامه ریزی می کنند.

۱۰. زنان شاد هرگز موقعیت های بد و اتفاقات ناخوشایند را فراگیر و همیشگی نمی دانند و آن را شخصی ارزیابی نمی کنند.

۱۱. زنان شاد می دانند که خوشبختی و شادمانی بدون تلاش و زحمت نیست، بنابراین در مواقع بروز مشکلات به دنبال حل مسأله و یافتن راه حل های منطقی هستند.

۱۲. زنان شاد می دانند که در هرمرحله از زندگی، چیزی را از دست خواهند داد اما در مقابل، چیزی را هم به دست می آورند.

۱۳. زنان شاد می دانند بخشی از هویت آن ها به شغل و کاری که انجام می دهند مربوط می شود، اما هرگز اجازه نمی دهند همه هویت شان را کارشان رقم بزند.

۱۴. زنان شاد می دانند که می توانند صاحب همه چیز شوند، اما لزوماً همه چیز را در یک زمان به دست نمی آورند.

۱۵. زنان شاد می دانند نگرش مثبت، روابط ارزشمند و زندگی پرمعنا اجزای تشکیل دهنده شادمانی و خوش بختی هستند.

۱۶. زنان شاد خود را باور دارند، قدر شناس و عامل هستند.

۱۷. زنان شاد مقایسه نمی کنند زیرا می دانند همیشه کسانی وجود دارند که بیش از آن ها دارند.

۱۸. زنان شاد می دانند اعتراف کردن به مسائلی که وجود دارد نخستین قدم برای تغییر دادن است.

۱۹. زنان شاد به هر قیمتی وارد یک رابطه عاطفی نمی شوند.آنها ترجیح می دهند عشق برابر و پایدار و با ثبات را تجربه کنند.

۲۰. زنان شاد به دنبال یادگیری و تغییر هستند و هیچ گاه قدرت خلاقیت خود را دست کم نمی گیرند.

گروه واتساپ اول فارس

نظر 1

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار