• 07 / بهمن 1402 / 7:07
  • شناسه خبر : 132692

ژل ترمیم کننده پوست استراتامد یک پانسمان انعطاف پذیر زخم

ژل ترمیم کننده استراتامد در شمار یکی از پرطرفدارترین و موثرترین محصولات ترمیم کننده و بازسازی کننده زخم و اسکارهای تازه و قدیمی مسطح پوستی است.

ژل استراتامد که ترکیب سازنده و موثر آن سیلیکون می باشد یک پانسمان انعطاف پذیر زخم است که یک لایه نازک بر روی پوست قرار میدهد و سبب ایجاد محیطی مطلوب جهت بهبود زخم و پیشگیری از ایجاد اسکار غیر طبیعی مانند زخمهای دارای برجستگی می گردد. در نتیجه این محصول برای زخم های تازه بسیار مناسب می باشد.
ژل استراتامد در حجم های ۵، ۱۰ و ۲۰ گرم توسط شرکت سوئیسی استرات فارما تولید و عرضه می گردد.  ژل ترمیم کننده پوست استراتامد برای بازسازی و ترمیم انواع زخم و اسکارهای تازه و قدیمی از جمله جای جوش، سوختگی، لیزر، خراش، بریدگی و… مناسب می باشد. شکل ظاهری استراتامد به شکل ژلی است که بر روی سطح پوست خشک می شود، پس سعی کنید به مقدار بسیار مناسبی از آن استفاده نمائید. این ژل با ایجاد یک لایه محافظ از جنس سیلیکون باعث جلوگیری از ورود گرد و غبار، باکتری و هوا به پوست شده و در نتیجه از بروز حساسیت و عفونت زخم جلوگیری می کند، در نتیجه در زمان مصرف این ژل ترمیم کننده نیازی به پانسمان و بستن زخم نیست.
همچنین این زخم می تواند اسکارهای برامده را نرم و صاف کند و باعث ایجاد یک چرخه طبیعی برای تولید کلاژن سازیپوست می گردد.

برطرف کردن جای زخم‌ها و جوش‌ها از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند. ژل استراتامد استرات فارما ژلی شفاف و نیمه تراوا است که خود به خود خشک می‌شود و به دلیل دارا بودن سیلیکون پس از استعمال به سرعت لایه‌ای شفاف و غیر چسبنده روی پوست تشکیل می‌دهد و جهت بهبود جای زخم‌های کهنه و تازه بسیار مؤثر است. استراتامد برای رفع جای هر گونه زخم اعم از جراحی، ‌سوختگی ، گزیدگی، آکنه و دیگر بیماری‌های پوستی مفید است. زمانیکه ژل استراتامد طبق دستور پزشک مصرف شود، خشک شده و یک صفحه محافظ تشکیل می‌شود که نسبت به هوا نفوذپذیر و نسبت به آب تفوذناپذیر بوده و نواحی آسیب‌ دیده پوست و زخم‌های باز را مرطوب کرده و از نفوذ عوامل میکروبی و شیمیایی محافظت می‌کند.

استراتامد ژل حاوی سیلیکون بوده که پس از استفاده به سرعت لایه‌ای شفاف و غیر چسبنده تشکیل می‌دهد. علاوه بر این که این محصول مانع از تشکیل زخم‌های غیر نرمال شده، در بهبود جای زخم‌ها به خصوص زخم‌های کلوئیدی و هایپر تروفی بسیار مؤثر است.

ژل استراتامد را می‌توان روی زخم‌های ناشی از برش‌های جراحی، زخم‌های باز و پوست‌های تحریک شده به دنبال لیزر درمانی، استفاده از مواد شیمیایی، dermabrasion و سوختگی‌های ناشی از درمان با امواج رادیویی مورد استفاده قرار داد.

ژل ترمیم کننده پوست استراتامد در تمامی انواع زخم‌های سطحی، سوختگی‌ها، پاره‌گی‌های پوست، و خراشیدگی‌های ناشی از موارد زیر قابل استفاده است:

جراحی‌های عمومی و جراحی‌های زیبایی، سوختگی‌ها، پرتو درمانی، گزیدگی‌ها، لیزر درمانی از جمله برداشتن تتو، لایه ‌برداری با مواد شیمیایی، ابریژن پوستی، کرایوتراپی، آکنه و سایر بیماری‌های پوستی.

فواید ژل ترمیم کننده استراتامد

درمان زخم و اسکار و همسطح سازی پوست:
این ژل با تنظیم کلاژن سازی پوست باعث ترمیم و. بازسازی بافت پوست و رنگ پوست می گردد و ترمیم پوست را در حداقل زمان ممکن انجام میدهد. این ژل را بر روی زخم های باز و تازه  بدون نیاز به پانسمان  و اصلا و تراشیدن موی زائد میتوان مصرف کرد.

نرم کننده و هم سطح کننده زخم و اسکار:
بدون شک یکی از مهم ترین مزایا استفاده از ژل ترمیم کننده استراتامد می توان به نرم کردن و صاف کردن زخم های بر آمده اشاره کرد. زیرا ترکیبات و فرمولاسیون به کار رفته در ساخت و تولید این ژل ترمیم کننده به صورتی می باشد که با افزایش فرآیند کلاژن سازی، لایه ای شفاف و در عین حال غیر چسبنده بر روی سطح پوست ایجاد می کند و از این رو عاملی موثر در رفع و بهبود کامل زخم های بر آمده و لطافت و نرمی سطح پوست می باشد.

رفع خارش، عفونت  و التهاب پوست:
همچنین از دیگر خواص و فواید استفاده از ژل ترمیم کننده استراتامد می توان به بهبود و رفع خارش پوست بدن اشاره کرد. این محصول با نرم کردن لایه های سطح پوست نه تنها عاملی مهم در بهبود و درمان خشکی پوست می باشد بلکه فاکتوری مهم در رفع خارش های پوست صورت می باشد.

کاهش قرمزی و تغییر رنگ زخم:
کاهش قرمزی و تغییر رنگ زخم از دیگر مزایا استفاده از ژل ترمیم کننده استراتامد می باشد. این محصول که فاقد هر گونه مواد ضد عفونی کننده می باشد با التیام بخشیدن به نقاط آسیب دیده و زخم های ملتهب، حتی زخم های ناشی از سوختگی عاملی موثر در کاهش قرمزی و ناراحتی های پوستی می باشد.

دوره مصرف ژل ترمیم کننده استراتامد

توصیه میشود استراتامد را بلافاصله بعد از اعمال جراحی یا آسیب های پوستی استفاده کنید و مصرف آن را تا بهبودی کامل ادامه دهید.

عمل جراحی و لایه برداری: حداقل ۳۰ روز  و یا تا زمانی که بهبودی بیشتری از محصول دیده نشود.

پیشگیری از زخم های کلوئیدی(برجسته): حداقل ۶۰ تا ۹۰ روز بصورت مرتب و روزانه استفاده کنید. برای زخم های بزرگ دوره درمان به مراتب بیشتر میشود.

ژل استراتامد را بر روی چه نوع زخم و اسکارهایی میتوان استفاده کرد؟

ترمیم کننده استراتامد را میتوان بر روی زخم های تازه و باز ناشی از جراحی، لیزر، لایه برداری، مواد شیمیایی، ابریژن پوستی، کرایو تراپی، آکنه، سوختگی های درجه ۱ و ۲ و پرتو درمانی میتوان استفاده کرد.

استراتامد را چه کسانی میتوانند استفاده کنند؟

استراتامد هیچ محدودیت مصرف ندارد و تمامی افراد حتی نوزادان، زنان باردار و شیرده نیز میتوانند استفاده کنند. افراد با پوست حساس مانند کودکان نیز میتوانند از ژل استراتامد استفاده نمایند.

ترکیبات ژل ترمیم کننده استراتامد

سیلیکون:

بدون شک مهم ترین ترکیبات به کار رفته در ساخت و تولید این محصول سوئیسی سیلیکون می باشد. ترکیبی که نه تنها به روند درمان و بهبود زخم ها و ناراحتی های پوستی سرعت می بخشد، بلکه موجب لطافت و رفع خشکی و قرمزی پوست صورت نیز می شود.

حجم های استراتامد برای چه نوع زخم هایی مناسب است؟

۵ گرمی: برای جراحت های خطی ۲-۴ سانتی متر. ۲ بار در روز به مدت بیش از ۹۰ روز (۳ ماه)
۱۰ گرمی: برای جراحت های خطی ۵-۸ سانتی متر، ۲ بار در روز به مدت ۹۰ روز
۲۰ گرمی: برای کمک به جراحت های خطی ۱۰-۱۲ سانتی متر  به مدت ۹۰ روز. و برای جراحت های ۶*۱۲ سانتی متر ۲ بار در روز به مدت بیش از ۶۰ روز
۵۰ گرمی: برای درمان جراحت های ۱۲*۱۵ سانتی متر ، ۲ بار در روز  به مدت بیش از ۶۰ روز
طرز مصرف ژل ترمیم کننده استراتامد

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم مصرف این محصول به صورت روزانه می باشد که بسته به عمق زخم های ایجاد شده قابل استفاده در ۲ مرتبه در طول روز می باشد. اما به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از این ژل ترمیم کننده می باید از پاکیزگی سطح پوست اطمینان حاصل نمایید و سپس لایه ای نازک از این ژل را بر روی سطح پوست قرار دهید. همچنین به یاد داشته باشید که پس از استفاده از این ژل ترمیم کننده مطلوب است که ترشحات ایجاد شده بر روی سطح زخم را با پارچه ای تمیز به آرامی پاک نمایید.

نکات مهم در مصرف و نگهداری از ژل ترمیم کننده استراتامد

این ژل ترمیم کننده قابل استفاده جهت استعمال خارجی می باشد و در صورت برخورد با چشم ها لازم است سریعا با آب شست و شوی داده شود.
این محصول فقط برای استعمال خارجی می باشد.
درپوش محصول را پس از مصرف محکم ببندید.
اگر۳۰ روز بعد مصرف محصول هیچ بهبودی دیده نشد و یا دچار عفونت شدید، مصرف را قطع کنید.
این محصول برای زخمهای سوختگی درجه ۳ و یا زخمهای دارای ترشح زیاد و زخمهای تونلی مناسب نمی باشد.
محصول را در دمای کمتر از ۲۵ درجه و دور از دسترس کودکان ونور خورشید قراردهید.
فرآورده را پس از تاریخ انقضای درج شده مصرف نکنید.

چطور ژل ترمیم کننده استراتامد را مصرف کنیم

چنانچه این محصول صحیح مصرف شود باید ظرف مدت ۵-۶ دقیقه خشک شود. در صورتی که خشک شدن آن بیش از این مدت طول بکشد نشانه آن است که بیش از حد توصیه شده استفاده شده است. در این حالت بهتر است مقادیر اضافه را با دستمال پاک کرد تا مابقی آن خشک شود.

به منظور افزایش اثربخشی این محصول توصیه می‌شود یک لایه نازک از آن در تماس دائم با زخم باشد (۲۴ ساعت شبانه روز).

الف) برای قسمت‌هایی از پوست که نیاز به استفاده از پوشش‌های محافظتی ندارند:

ژل استراتامد را باید روزی یک بار مصرف کرد. در صورت صلاحدید پزشک می‌توان مصرف آنرا به روزی دو بار نیز افزایش داد.

می توان از کرم ضد آفتاب و مواد آرایشی روی ناحیه آغشته به استراتامد یک بار در روز استفاده نمود.

لایه‌ای نازک از ژل استراتامد را در ناحیه زخم بمالید تا خشک شود.

ب) برای قسمت‌هایی از پوست که نیازمند استفاده از پوشش‌های محافظتی هستند:

پیش از استفاده بهتر است تا حد امکان با پارچه، زخم را از ترشحات و مایعات جمع شده پاک نمود.

لایه‌ای نازک از استراتامد را در ناحیه زخم بمالید و سپس آن را با پوشش‌های محافظتی بپوشانید.

به هنگام تعویض پوشش زخم یا بررسی وضعیت زخم مجدد باید استراتامد استفاده شود.

احتیاجی نیست تا محصول خشک شود.

لطفا دقت کنید

جهت استعمال خارجی از تماس مستقیم این محصول با چشم‌ها باید خودداری نمود. استفاده از ژل استراتامد روی دیگر انواع زخم ها فقط زیر نظر پزشک مجاز است.

ژل استراتامد فاقد هرگونه ماده ضد عفونی است و در صورت بروز عفونت یا اختلال در بهبود زخم سریعاً با پزشک مشورت شود.

در صورت بروز التهاب پوستی و عفونت در زخم از مصرف دارو اجتناب نمایید.

مطالب مرتبط

به این ۳ علت هرگز نباید زخم خشک شده را کند!

ساخت پانسمان نابودگر باکتری ها بدون آنتی‌بیوتیک توسط دانشمند ایرانی در آمریکا

چند نکته عجیب درباره سلامتی که باید بدانید

نظرات