چاپ کد خبر: 127195
11 آذر 1402

کشت قراردادی چه مزایایی برای کشاورزان چیست؟

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس از ابلاغ مزایای کشاورزی قراردادی خبر داد و گفت: کمک هزینه حمل محصول خریداری شده و بیمه فراگیر محصولات از جمله مزایای اجرای این قرارداد است.
کشت قراردادی چه مزایایی برای کشاورزان چیست؟

به گزارش اول فارس ، مهدی جمالی گفت : بهره بردارانی که اقدام به کشاورزی قراردادی نمایند ضمن بهره مندی از ۲۰ درصد تخفیف بیمه محصول، کمک هزینه حمل محصول به مراکز خرید را نیز دریافت می کنند.
به گفته وی؛ به ازای هر یک تن محصول تحویلی به مراکز خرید تضمینی شرکت غله و خدمات بازرگانی، مبلغ صد و پنجاه هزار تومان به کشاورزان پرداخت می شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه زمان ثبت نام و شرکت در این طرح ملی از یازدهم آذر ماه لغایت پایان دی ماه است، افزود: کشاورزان علاوه بر مراجعه حضوری به مراکز خدمات کشاورزی می توانند با ورود به سامانه هوشمند کشاورزی قراردادی به آدرس https://cfis.ir و یا نصب اپلیکیشن مربوطه که در سامانه مذکور قابل دریافت است اقدام به ثبت اطلاعات و عقد قرارداد نمایند.
جمالی، به مزایای ثبت نام الکترونیکی کشت قراردادی اشاره کرد و گفت: تمامی فرآیند عقد قرارداد اعم از ثبت نام، دریافت استعلام از مراکز مختلف مانند ثبت احوال، بانک کشاورزی، بیمه و جهاد کشاورزی در این سامانه لحاظ شده تا کشاورزان عزیز در کوتاهترین زمان اقدام به ثبت اطلاعات خود نمایند.
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس بیان کرد: در سال زراعی جاری هدفگذاری ابلاغ شده برای کشت قراردادی محصولات گندم، کلزا و گلرنگ شامل ۱۹۸ هزار هکتار کشت آبی و ۷۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت دیم است.

این مقام مسئول اظهار کرد: به دنبال تامین اعتبارات لازم برای ارائه سایر خدمات و نیازهای کشاورزان هستیم از جمله آماده سازی زمین کشاورزی و کمک به تامین نهاده، انجام آزمایش های خاک، آب و گیاه، آموزش های مورد نیاز کشاورزان و همچنین مبارزه با آفات و بیماری های گیاهان که در صورت تحقق، تولید محصول سالم و تامین امنیت غذایی را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید:

دلیل وجود آرسنیک در برنج چیست؟
چگونه از پوسیدگی ریشه گیاهان در آپارتمان و باغچه جلوگیری و آن را درمان کنیم؟
خورش خرفه با لوبیا چشم بلبلی ۱ غذای سنتی بوشهری+طرز تهیه

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار