• 07 / دی 1398 / 21:37
  • شناسه خبر : 19186
  • منبع خبر: خبرگزاری ایلنا
رئیس سازمان صمت فارس خبر داد:

بهره برداری از مجتمع آلومنیوم لامرد همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به فارس

بهره برداری از مجتمع آلومنیوم لامرد همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که فاز اول مجتمع آلومنیوم جنوب واقع در شهرستان لامرد در سفر قریب الوقوع جمهوری به فارس افتتاح خواهد شد.

به گزارش اول فارس ، حمیدرضا ایزدی در حاشیه بازدید از مجتمع آلومنیوم لامرد گفت: عرصه‌ای به وسعت ۲۰۰ هکتار به این مجتمع اختصاص داده شده که در فاز اول مجموعه‌ای با زیربنای ۲۰ هکتار و در زمینی به مساحت ۹۰ هکتار، آماده بهره‌برداری شده است.

وی سرمایه گذاری انجام شده در این صنعت را ۱۴۰ هزار میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد که راه‌اندازی این مجتمع زمینه اشتغال ۱۶۰۰ نفر را به دنبال خواهد داشت.

ایزدی با بیان اینکه مجتمع آلومنیوم جنوب، تولید انواع شمش آلومینیوم و اسلب و بیلت به ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال را در برنامه دارد، گفت: پالایشگاه بنزین  پتروپیمان دانا به عنوان نمونه عملی اقتصاد مقاومتی با هدف تولید روزانه ۲۰ هزار بشکه بنزین یورو ۴ در شهرستان مُهر مراحل احداث را طی می‌کند.

او اعتبار ساخت این پالایشگاه را افزون بر ۶۵۰  میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد که این مجتمع صنعتی توسط بخش خصوصی احداث می‌شود.

ایزدی اضافه کرد: از دیگر طرح‌های صنعتی که در حال حاضر در جنوب فارس و در شهرستان مُهر با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد مراحل ساخت را طی می‌کند، شرکت پالایش پارسیان سپهر ( استحصال اتان) است که در زمینه استحصال گازهای صنعتی (اتان زدایی) برای استحصال گاز طبیعی جهت مصارف خانگی اتان وسایر فرآورده‌های گازی جهت تولید صنایع پایین دستی از جمله اتیلن و پرو پیلن و… فعال خواهد شد.

ایزدی افزود: ۷۴ میلیون متر مکعب گاز غنی شامل هیدروکربن‌های ارزشمند متان، اتان، پروپان، بوتان و میعانات گازی این پالایشگاه در مدار مصرف بخش‌های مختلف تجاری، صنعتی و خانگی قرار می‌گیرد همچنین متان مورد نیاز بخش‌های مزبور به چرخه مصرف منتقل می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، افزود: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۸۸ هزار میلیارد ریال، ظرفیت تولید سالیانه سه میلیون و ۳۰۰ هزار تن و اشتغالزایی برای ۲۰۰ نفر در حال احداث است که با راه ندازی این طرح ضمن جلوگیری از خام سوزی ۳.۳ میلیون تن محصول خوراک پتروشیمی های داخل کشور را تامین نموده وموجب توسعه بیش از پیش صنعت پتروشیمی  و توسعه اهداف صادراتی می شود.

ایزدی گفت: شهرستان‌های لامرد و مُهر با توجه به این که در مجاورت بزرگترین مجتمع گازی کشور قرار گرفته اند، علاوه بر ظرفیت بالای تولید، مورد توجه دولت هستند و افزون بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی، رفع بیکاری در منطقه، باعث اشتغال مستقیم و غیر مستقیم قابل توجهی در استان و کشور خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد منصوب شد
بازار ده شیخ لامرد تعطیل شد
قطره ضد شپش در لامرد دانش آموزان را کچل کرد

ثبت دیدگاه