• 20 / آذر 1401 / 21:11
  • شناسه خبر : 99604

خستگی در روابط زناشویی: ۱۰ تا از بدترین اشتباهات رابطه زناشویی که آدم ها مرتکب می‌شوند

خستگی در روابط زناشویی: چرا رابطه زناشویی شما خسته کننده است؟

در یک رابطه زناشویی، ما خطرات زیادی داریم. اگر قلبت شکسته شود، چه می‌شود؟ اگر طرف مقابل به اندازه‌ای که تو دوستش داری، تو را دوست نداشته باشد؟ آیا وقت خود را تلف می‌کنید؟

هیجان در مراحل ابتدایی زندگی عاشقانه، اصل بدیهی است،زیرا عشق همه چیز را تسخیر می‌کند.‌ این عشق معمولاً ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد. پس از آن ما ساکن می‌شویم و در ثبات رابطه زناشویی راحت می‌شویم، زیرا همه چیز عادی می شود. پس از آن رابطه زناشویی خسته کننده می شود.

 در حالی که ثبات برای موفقیت یک رابطه زناشویی مهم و ضروری است، اما خیلی ‌هیجان انگیز نیست. ما خانه‌ای داریم که باید از آن مراقبت کنیم و قبوضی برای پرداخت. ممکن است همیشه در مورد چیزهایی که می‌تواند باعث ایجاد استرس و فشار اضافی در رابطه زناشویی شود، توافق نداشته باشیم.

آیا بی‌حوصلگی در یک رابطه زناشویی طبیعی است؟

این کاملا طبیعی است که در مقطعی از زندگی دچار روزمرگی شده و رابطه زناشویی خسته کننده شود. این تقصیر شما نیست. ما سخت تلاش می‌کنیم تا یکی را پیدا کنیم. کسی که ما را کامل کند.

 پس چرا ممکن است از بودن در کنار آن فرد خسته شویم؟ این که ما همیشه با خوشحالی در یک وضعیت سعادتمندانه زندگی ‌کنیم، چیزی است که ما از افسانه‌ها و هالیوود آموخته‌ایم. بسیاری از ما آموزش ندیده‌ایم که چگونه یک رابطه عاشقانه را حفظ کنیم. همچنین الگوهای بزرگی برای نشان دادن چگونگی زنده نگه داشتن عشق و علاقه هم نداشتیم.

متأسفانه، این مطالب در مدرسه تدریس نمی‌شود و بیشتر ما کتاب مرجعی برای راهنمایی دریافت نکردیم. لذا نباید تعجب کرد که نرخ طلاق در ایالات متحده هنوز حدود ۵۰٪ باشد. آنان آموزش ندیده‌اند که در زندگی بروزرسانی کنند. چرا که بروزرسانی مانع از این می شود که یک رابطه زناشویی خسته کننده شود.

چرا رابطه زناشویی پس از گذشت زمان خسته کننده می‌شود؟

در ابتدای یک رابطه زناشویی، بارها تلاش زیادی برای جذب شریک بالقوه خود انجام می‌دهیم. برنامه‌ریزی فعالیت‌ها، تجربیات و حتی نمایاندن شگفتی‌ها برای یکدیگر. ما موقع شام، ساعت‌ها صحبت می‌کنیم، زیرا چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن و یادگیری در مورد یکدیگر داریم. ما گفتگوهای جذابی در مورد همه چیز داریم، زیرا همه چیز جدید است.

سپس زندگی شروع می‌شود. در زندگی روزمره و روال‌های خود مستقر می‌شویم. اگر اصلاً از خانه بیرون بیاییم، شب‌های قرار حالا به شام ​​و فیلم اختصاص داده می‌شود. شما تمام هفته سخت کار کرده‌اید و برنامه‌ریزی برای یک شب ملاقات احتمالاً طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد.

وقتی کلمه قرار ذکر می‌شود، بیشتر مردم تصاویری از افراد مجرد را تداعی می‌کنند. آنها در حال قرار ملاقات هستند و به دنبال شخص خاص خود هستند.

 به نظر می‌رسد دلیل اینکه بسیاری از روابط، معمولی و کسل کننده می‌شوند این است که زوج‌ها با یکدیگر ملاقات نمی‌کنند. به همین سادگی. یک رابطه زناشویی خسته کننده می شود. در واقع وقت نگذاشتن به رابطه زناشویی می‌تواند منجر به نابودی آن شود.

چقدر طول می‌کشد تا یک رابطه زناشویی خسته کننده شود؟

 شاید فیلم  خارش ۷ ساله  را دیده باشید و یا درباره‌اش شنیده‌ باشید. زمان تخمینی کاهش خوشبختی یک زوج.

زوج ها با هم متفاوتند. اگر با انجام کارهای خسته کننده به سرعت وارد یک رابطه زناشویی شوید، اوضاع زندگی به هم می ریزد و طبیعی است که رابطه زناشویی خسته کننده می شود. با این حال شما می‌توانید تا حد زیادی از خسته شدن خود جلوگیری کنید.

روابط دارای نوساناتی هستند. مواقعی وجود دارد که رابطه زناشویی شما جالب‌تر می‌شود، اما مشکل زمانی به وجود می‌آید که رابطه زناشویی شما کم‌کم کهنه می‌شود.

در بیشتر مطالعات مربوط به روابط، عشق رمانتیک به مرور زمان کاهش می‌یابد. در یک مطالعه رابطه‌ای که توسط دکتر آرتور آرون انجام شد، مشخص شد که تازگی یا تلاش برای چیزهای جدید می‌تواند موج های شیمیایی معاشقه را ایجاد کند. و در صورت تمرین مداوم می‌تواند به طور قابل توجهی رضایت را در رابطه زناشویی افزایش دهد.

 روابط عالی هم گاهی اوقات خسته کننده، کهنه و کسل کننده می‌شوند. این کاملا طبیعی است اگر از این موضوع آگاه باشید. با دیدن این اتفاق برنامه‌ای برای رهایی از وضعیت خود داشته باشید و آن را برطرف کنید.

اگر احساس دوست داشتنی ابتدایی را از دست داده‌اید چه باید بکنید؟

باید برنامه‌ریزی کنید! من طرفدار قرارهای غافلگیرکننده هستم. من این را به مشتریان خود توصیه می‌کنم. متعهد شوید که هر ماه یک تاریخ سورپرایز برای همسرتان برنامه‌ریزی کنید. از او هم بخواهید هر ماه یک تاریخ سورپرایز برای شما در نظر بگیرد.

آخرین باری که واقعاً یک مکالمه عالی داشتید کی بود؟ مکالمه‌ای که شامل صحبت در مورد کار یا بچه ها نمی‌شود؟

وقتی یک تجربه بدیع را به اشتراک می‌گذارید، بسیار عالی است، زیرا این به شما چیز جدیدی می‌دهد. تا بعد از قرار ملاقاتتان درباره آن صحبت کنید.

شما می‌توانید آن را با چیزی مانند “اگر امروز آخرین باری باشد که همدیگر را ببینیم چه چیزی را می‌خواهی بدانم؟” این سوالات کاوشگر بینش و آگاهی بیشتری را در مورد شریک زندگی شما و او از شما فراهم می‌کند.

نکته مهم در مورد برنامه ریزی نوبتی برای یکدیگر این است که این سوال قدیمی را حذف کنید. مثلاً سوالاتی این چنینی: امشب می‌خواهی چه کار کنی؟ که معمولاً این پاسخ داده می‌شود: نمی‌دانم، می‌خواهی چه کار کنی؟ سپس پس از ۴۵ دقیقه مناظره، ممکن است در نهایت هیچ کاری انجام ندهید.

به این ترتیب یک بار در ماه، می‌توانید ماجراجویی و غافلگیری را به یکدیگرهدیه دهید. ماهی یک بار، می‌توانید آرام بنشینید، استراحت کنید و از قرار لذت ببرید.

اگر بودجه دارید، برای این قرارها در بیرون منزل مشکلی نیست. اما ایده‌های متعددی برای قرار ملاقات رایگان هم وجود دارد. برخی از موارد مورد علاقه من ساختن چادر بر روی تخت، رقص در منزل با استفاده از ویدیوهای رایگان YouTube و …است.

۱۰ بدترین اشتباهات که اغلب آدم ها مرتکب می‌شوند

خواه به تازگی زندگی‌تان را شروع کرده باشید و خواه مدت‌هاست از زندگی مشترک‌تان میگذرد، متوقف کردن این اشتباهات رابطه زناشویی و جنسی، شما را در داخل و خارج از رختخواب شادتر می‌کند!رابطه جنسی لذت بخش لزوماً مربوط به توانایی‌ها و مهارت‌های جنسی شما نیست، بلکه به این بستگی دارد که چطور یک شریک جنسی صادق باشید. با خودداری از اشتباهات جنسی که هرگز نباید در رختخواب مرتکب شوید، از ناراحت کردن همسرتان خودداری کنید و یاد بگیرید که در عوض چه کاری انجام دهید.

 ۱. تصور نکنید که همه حرکات‌تان درست است

شناختن خواسته‌های شریک زندگی‌تان به سرعت رخ نمی‌دهد. باید بدانید که “همه افراد اولویت های شخصی خود را دارند.” صحبت کردن در مورد موارد دلخواه‌تان برای همه جنبه‌های رابطه حیاتی است و با تلاش برای درک آنچه همسرتان دوست دارد، رابطه جسمی و عاطفی کامل‌تری ایجاد خواهید کرد.

۲. تخت‌خواب را به یک فضای منفی تبدیل نکنید

بسیاری از زوج ها ناراحتی‌ها و گلایه‌های خود را قبل از خواب مطرح می‌کنند، احتمالاً به این دلیل که این اولین فرصتی است که برای گفتگوی خصوصی پیش می‌آید. اما وقتی عصبانیت و خشم‌تان را وارد اتاق خواب می‌کنید، فضای لذت را به میدان جنگ تبدیل می‌کنید. اگر از شریک زندگی خود ناراحت هستید، آن را در اتاق دیگری مطرح یا آن را به فردا موکول کنید. یک بار با عصبانیت خوابیدن رابطه‌تان را خراب نخواهد کرد. آنچه می‌تواند زندگی زناشویی شما را تغییر دهد این است که اتاق خواب را با تجربیات منفی پر ‌کنید. به علاوه نباید فراموش کنید که رابطه جنسی فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد و بنابراین بهتر است در بهترین حالت ممکن صورت بگیرد.

۳. از به اشتراک گذاشتن موارد مورد علاقه‌تان خجالت نکشید

یان کرنر، روانپزشک و نویسنده کتاب “او اولویت دارد” می‌گوید: ” بسیاری از زنان و مردان روی رابطه جنسی یا پیش نوازشی که به آن دست نمی‌یابند متمرکز شده‌اند.” اما اگر تمایلات و خواسته‌های خود را به روشی سازنده بیان کنید، انتقاد محسوب نمی‌شود. کرنر می‌گوید، مثلا چنین چیزی بگویید: “این چیزی است که من را وحشی می‌کند …یا فلان حرکت لذت زیادی به من می‌دهد…”

۴. نقش بازی نکنید!

صداقت را به جای چاپلوسی یا فقط به عنوان راهی برای پایان دادن به چیزی که از آن لذت نمی‌برید، انتخاب کنید. کرنر توصیه می‌کند: “به اختلافات خود اجازه دهید عاملی باشد برای گفتگو در مورد آنچه که برای شما موثر است و آنچه در رابطه شما فایده‌ای ندارد.” اگر نگران این هستید که شریک زندگی شما به خاطر شما نقش بازی می‌کند تا متوجه نشوید که او لذتی نمی‌برد، به جای اینکه خجالت بکشید، در مورد آن صحبت کنید. درواقع نقش بازی کردن یکی از بدترین اشتباهات رابطه زناشویی است.”تریسی کاکس” ، متخصص روابط و رابطه جنسی، و نویسنده کتاب “رابطه جنسی گرم” می‌گوید: “اگر واقعاً فکر می‌کنید که او نقش بازی می‌کند، راحت بگویید که انتظار ندارید هر بار به ارگاسم برسد و این هیچ اشکالی ندارد” .

۵. برای داشتن رابطه جنسی خود را تحت فشار قرار ندهید

 یک افسانه معروف این است که زوج‌هایی که چندین بار در هفته رابطه جنسی دارند، از کسانی که رابطه چندانی ندارند شادتر هستند. واقعیت این است که هرچند یک بار در هفته رابطه جنسی احتمالاً پیوند شما را قوی‌تر می‌کند، اما بیش از این احتمالاً باعث بهبود وضعیت سلامتی شما نمی‌شود.

۶. روی رسیدن به ارگاسم متمرکز نشوید

تمرکز روی ارگاسم به عنوان هدف رابطه می‌تواند کیفیت کلی را در رابطه زناشویی‌تان کاهش دهد. کرنر می‌گوید: “بسیاری از زنانی که برای اولین بار رابطه جنسی برقرار می‌کنند لزوماً به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی‌رسند. هیچ اشکالی ندارد.” و اینکه مدام از او بپرسید به ارگاسم رسیده یا نه، کار را خراب‌تر می‌کند. کاکس می‌گوید: “عجله برای رسیدن به ارگاسم از نظر روانشناسی کاملاً همه چیز را برعکس می‌کند.”

۷. استرس‌های روز کاری خود را وارد رختخواب نکنید

ممکن است شما در محل کارتان یک پروژه دشوار داشته باشید یا با یکی از دوستان‌تان درگیر شده باشید – عامل استرس‌زا هرچه که باشد، آن را بیرون از اتاق خواب بگذارید. مطالعات نشان داده است که افراد، به ویژه زنان، باید بتوانند مغز خود را دور از عوامل حواس‌پرتی نگه دارند تا تحریک را تجربه کنند.

۸. منتقد نباشید

فکر می‌کنید که همسرتان خط خنده درآورده یا شکم‌اش بزرگ شده؟ در رخت‌خواب و در حین نزدکی با او ابدا زمان مطرح کردن آن نیست. کاکس می‌گوید: “مشکلات اعتماد به نفس بدن هر دو جنس را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ما زمانی که در رختخواب برهنه‌ایم، از هر زمان دیگری آسیب‌پذیرتریم.” از آنجایی که اعتماد به نفس پایین علت اختلال عملکرد جنسی در زنان است و بیش از ۹۰ درصد مردان نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند، به گفته کاکس، اگر به همدیگر این حس را بدهید که خیلی جذاب هستید، اوقات بهتری را در رختخواب خواهید داشت.

۹. اشتباهات رابطه زناشویی؛ درد کشیدن جایز نیست

کرنر می‌گوید: “برخی از افراد تصور می‌کنند رابطه جنسی کمی یا خیلی زیاد دردناک است.چنین چیزی درست نیست.” درد در هنگام رابطه جنسی نشان دهنده وجود مسئله‌ای در تغییرات هورمونی، موقعیت نامناسب یا چیزهای دیگر است. به شریک زندگی خود بگویید که درد دارید. در صورت ادامه مشکل با پزشک‌تان صحبت کنید، زیرا درد می‌تواند علامت عفونت باشد.

۱۰. از مشکلات مکانیکی نهراسید

هر مردی در برخی مواقع ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ را تجربه خواهد کرد.” این اتفاق می‌تواند به دلیل مشکلات گردش خون، خستگی یا فقط یک روز سخت کاری در محل کار باشد، و هیچ تأثیری در احساس این فرد نسبت به شریک زندگی‌اش ندارد. یادتان باشد که اگر به مردتان سرکوفت بزنید و توهین کنید، ممکن است این اختلال که می‌تواند خیلی نادر باشد، به یک مشکل مزمن تبدیل شود.”

فال حافظ امروز ۲۲ آذر با تفسیر دقیق و زیبا

شما هم نظرتان را برای ما بنویسید

در شبکه های اجتماعی زیر هم در کانال های اول فارس عضو شوید و مطالب ما را پیگیری کنید،کلیک کنید و عضو یکی از کانالهای خبر فوری ما شوید.

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

 کانال اول فارس در  بله 

بیشتر بخوانید:

چگونه خود و زندگی‌تان را قربانی خواسته‌ی دیگران نکنید؟
چی بخوریم که رابطه جنسی طولانی تر داشته باشیم؟
رفتارهای ویرانگر خانم ها و آقایان در رابطه زناشویی که باید از آنها دوری کنید!

ثبت دیدگاه