• 26 / مرداد 1401 / 9:42
 • شناسه خبر : 92372

مدیر کل جدید گمرگ استان فارس منصوب شد

با حکم مدیرعامل گمرگ کشور ، مدیر کل جدید گمرگ استان فارس منصوب شد.
به گزارش اول فارس ، آئین مراسم تودیع و معارفه مدیر کل گمرکات استان فارس با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی استان‌ها در گمرک جمهوری اسلامی ایران در شیراز برگزار شد.

علی محمد جهانی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های گمرک کشور  در  این مراسم با اشاره به اینکه گمرک جمهوری اسلامی به عنوان مرزبان اقتصادی کشور نقشه به سزایی در جهت توسعه و اعتلای اقتصادی در سطح عالی کشور بر عهده دارد، گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی استان‌ها باید به صورت همکاری و تعامل دو سویه در کنار یکدیگر باشند تا بتواند نقش مؤثری در اعتلای اقتصاد کشور داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه رویکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم مبنی بر داشتن گمرکی شفاف، کارآمد و پویا و فساد ستیز است بیان کرد: طی هشت ماهه گذشته شاهد اقدامات مؤثری در این حوزه بوده‌ایم که رضایت دولت، مجلس و وزیر اقتصاد و دارایی را داشته‌ایم و این نشان دهنده آن است که گمرک در مسیر خوبی گام بر می‌دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه گمرک استان فارس از این قاعده مستثنی نبوده است، اضافه کرد: گمرک استان فارس دارای پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی است که باید از این ظرفیت به شکل قوی‌تر استفاده کند.

جهانی با بیان اینکه در حال حاضر با افزایش واردات مواجه‌ایم، افزود: از لحاظ وزنی در واردات ۳۲۱ درصد افزایش و از نظر ارزش دلاری ۸۰ درصد افزایش داریم و این میزان نگران‌کننده است و باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری که همواره بر جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا به گمرکات کشور بوده است، باید به سمت ‌‌و سویی حرکت کنیم که صادرات ما افزایش یابد.

در ادامه این جلسه ایوب زارعی مدیر کل جدید گمرکات فارس در سخنانی با بیان اینکه گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی کشور در اجرای سیاست های بازرگانی و برنامه های اقتصادی دولتی تاثیر بسزایی دارد، گفت: در کنار اهم وظایفی که قانون برای گمرک پیش بینی کرده است، دو هدف مهم مالی و غیر مالی را دنبال می کند که اهداف مالی کسب درآمد برای دولت و اهداف غیر مالی  تأمین سلامت و امنیت جامعه است که از طریق رعایت استانداردها، قانون مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر، قانون حفاظت از میراث فرهنگی و گردشگری و… محقق می شود.

زارعی ابراز کرد: همواره شاهد و ناظر این موضوع هستیم که ارباب رجوع چه افراد حقیقی و حقوقی انتظار انجام کار سریع را دارند و این در حالیست که در صورت عدم رعایت قوانین، دقت انجام کار پایین می آید و این مشکلی نیست که تنها کشور ما با آن مواجه باشد بلکه در تمام دنیا این مشکل وجود دارد و راه حل های بسیاری همچون استفاده از ابزار و تکنولوژی های به روز دنیا موجب سهولت در انجام کارها شده که با ورود تکنولوژی های جدید به گمرک کشور، نتایج بسیار خوب و قابل قبولی حاصل شده است.

در پایان این آیین ایوب زارعی به عنوان سرپرست گمرکات استان فارس معرفی و از تلاش های خداداد رحیمی مدیر کل سابق تقدیر شد.

بیشتر بخوانید:

دریافت عوارض آب مجازی از صادرکنندگان میوه و تره بار در گمرکات
وضعیت جوهای جوانه زده شرکت امور پشتیبانی دام در بندر چابهار
ترخیص ۱۳ تن رمدسیویر فاسد از گمرک افشا شد

ثبت دیدگاه

 • امیرخان

  تاریخ : ۲۶ - مرداد - ۱۴۰۱

  جناب رحیمی مدیری،بود که گمرک فارس رو از باندبازی،مدیر گذشته گمرک پاک کرد و بنوعی شایسته سالاری و عدالت رو برقرار کرد،امیدواریم مدیر جدید جناب زارعی هم نگاه شایسته سالارانه داشته باشد نه ملک و طوائفی،مثل مدیر غیر بومی قبل از جناب رحیمی ،که یه عده خاص عزیز کرده بودن و خانواده ایثارگران مغضوب علیهم،،


 • احمد امینی

  تاریخ : ۱۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  از حسن تدبیر وتلاش وپشتکار مدیریت سخت کوش آقای رحیمی تشکر میکنم آرزوی توفیق روز افزون برای شما خواستارم