چاپ کد خبر: 120138
12 شهریور 1402

۱۰ گیاه بسیار قشنگ مخصوص خانه و آپارتمان‌ های کم نور

حتما برای شما هم پیش آمده است که خانه یا محل کارتان نور کافی ندارد و از طرفی دوست دارید در این محیط گل و گیاه داشته باشید؛ ولی نگران هستید که کمبود نور به گیاهان آسیب بزند.

 امروزه با گسترش آپارتمان‌نشینی و از بین رفتن حیاط و باغچه‌ها، مردم دوست دارند که در محیط آپارتمان از گل‌های زیبا و سبز استفاده کنند تا بتوانند حس طراوت و تازگی را در محیط کوچک خانه ایجاد کنند.
گل و گیاه کم نور 1

به گزارش اول فارس، اما نگهداری از گیاهان در آپارتمان کار ساده‌ای نیست و نیاز به رعایت نکات خاصی دارد تا گیاهان همیشه سرحال باشند و بتوانند به منزل شما طراوت ببخشند. عوامل مختلفی ازجمله نور، خاک مناسب، کود، میزان آبیاری و… در نگهداری از گیاهان آپارتمانی نقش دارند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که خانه یا محل کارتان نور کافی ندارد و از طرفی دوست دارید در این محیط گل و گیاه داشته باشید؛ ولی نگران هستید که کمبود نور به گیاهان آسیب بزند. بهتر است بدانید که هیچ گیاهی وجود ندارد که نور را دوست نداشته باشد و تقریبا همه گیاهان به نور علاقه دارند، فقط میزان وابستگی آنها به نور با هم متفاوت است. بعضی از گیاهان هستند که در محیط کم نور و سایه مقاومت بالایی دارند و می‌توانند زنده بمانند که در ادامه این مطلب به معرفی ۱۰ مدل از این گیاهان پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

۱ـ زامیفولیا

1ـ زامیفولیا

گیاه زیبای زامیفولیا در مواجه با نور خیلی خوب رشد می‌کند؛ اما قابلیت رشد و زنده ماندن در محیط‌های کم نور و سایه‌دار را نیز دارد و برای خانه‌هایی که نور کم دارند، بسیار مناسب است.

۲ـ پتوس

2ـ پتوس

گیاه پتوس دارای دو نوع سبز و ابلق است. نوع سبز گیاه پتوس در محیط‌های کم نور می‌تواند زنده بماند و رشد خوبی داشته باشد؛ اما نوع ابلق پتوس بهتر است در محیط پرنور باشد تا حالت ابلق بودن برگ‌هایش را از دست ندهد.

۳ـ دیفن باخیا

Capture

گیاه زیبای دیفن باخیا در محیط کم نور و سایه می‌تواند زنده بماند و رشد کند؛ ولی برای اینکه رشد خیلی زیاد داشته باشد، بهتر است گاه در معرض نور مناسب باشد.

۴ـ سانسوریا

سانسوریا

سانسوریا گیاهی است که اگر در محیطی با نور مناسب و غیرمستقیم باشد، رشد خوبی دارد و نوع ابلق آن در معرض نور مناسب رشد بسیار خوبی دارد؛ اما به طورکلی سانسوریا گیاهی مقاوم است که می‌تواند در محیط کم نور و دارای سایه نیز به زندگی خود ادامه بدهد.

۵ـ شامادورا

شامادورا

نخل شامادورا یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی در محیط کم نور است و مقاومت این گیاه در محیط کم نور بسیار بالا است.

۶ـ فیکوس

فیکوس

فیکوس اگرچه گیاهی است که در محیط پر نور بسیار رشد می‌کند، در برابر نور کم و محیط‌های سایه‌دار نیز بسیار مقاوم است و زنده می‌ماند.

۷ـ سینگونیوم

گل سینگونیم

گیاهان خانواده سینگونیوم گیاهانی بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در محیط کم نور زنده بمانند و حال خوب داشته باشند. نوع سبز گیاه سینگونیوم برای محیط‌های کم نور بسیار مناسب است.

۸ـ بنجامین

بنجامین

بنجامین سبز گیاهی است که در محیط کم نور زنده می‌ماند. توجه کنید که بنجامین ابلق اگر در فضای کم نور باشد، حالت ابلق خود را از دست می‌دهد و برگ‌هایش کم کم سبز می‌شوند؛ بنابراین برای استفاده در محیط‌های کم نور بهتر است از بنجامین ابلق استفاده نکنید.

۹ـ شفلرا

شفلرا

شفلرا گیاه زیبایی است که در محیط کم نور و سایه‌دار می‌تواند زنده بماند و رشد کند؛ اما این گیاه برای اینکه رشد فراوان داشته باشد، گاهی به نور مناسب نیز نیاز دارد.

۱۰ـ برگ عبایی

برگ عبایی

یکی از مقاوم‌ترین گیاهان که به گیاه فولادی معروف است، برگ عبایی است. این گیاه در محیط کم نور مقاومت بسیار بالایی دارد و می‌تواند به راحتی رشد کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار