چاپ کد خبر: 123874
24 مهر 1402

۱۱ نکته برای گذراندن پاییز بدون هیچ گونه بیماری روحی و جسمی

با آغاز پاییز و فصل سرما تغییراتی در طبیعت رخ می دهد و بدن ما سعی می کند با سرمای هوا و کاهش طول مدت روز هماهنگ یشود .تغییر فصل و داشتن روزهای کوتاه و پرمشغله پاییز می تواند چالش برانگیز باشد.با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر خواهیم کرد در ماه های سردتر خود را آماده کرده و سلامتی روحی و جسمی خود را حفظ کنید.

پاییز

نکاتی برای حفظ سلامتی در پاییز:

۱-مکمل های ویتامین دی مصرف کنید :
اکثریت ویتامین دی دریافتی ما از نور آفتاب تامین می شود بنابراین وقتی هوا سرد شود، دریافت این ویتامین کاهش میابد و بنابراین لازم است یک مکمل ویتامین دی مصرف کنید تا روحیه و سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.

۲- زمانی را به خودتان اختصاص دهید:
پاییز و زمستان راهی است که زمین این فرصت را به ما می دهد تا سرعت خود را کاهش دهیم و با حالات واحساسات خود در ارتباط باشیم و بیشتر برای خودمان وقت بگذاریم.

۳- مواد غذایی متناسب فصل را خریداری کنید:
چغندر، کلم بروکلی، کلم، بادمجان، کلم پیچ، کدو تنبل، آبگوشت و سوپ، ریشه و برگ سبزیجات دارای برگ تیره طعم دار شده همگی گزینه های خوبی هستند.

۴- واکسن آنفولانزا زده و سالیانه چک آپ شوید:
هیچ کس دوست ندارد تداخل در حس بویایی، درد، عطسه و سرفه مانع زندگی او شود .

۵-سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید:
شما می توانید با نوشیدن مقادیر زیادی آب، شستن دست ها برای پیشگیری از بیماری و خوردن غذاهای مغذی به تقویت و بهبود سیستم ایمنی خود کمک کنید.

نکاتی برای سلامتی در پاییز

۶- پوست خود را مرطوب کنید :
دمای شدید می تواند پوست شما را خشک کند، بنابراین مدام آن را مرطوب و هیدراته نگهدارید. استفاده از کرم ضدآفتاب را نیز فراموش نکنید.

۷- در زمان روزانه خود صرفه جویی کنید:
هر وقت می توانید زودتر بخوابید ؛ مخصوصا یک هفته قبل از انکه ساعات تغییر کند. دوره تاریکی طولانی تر= دوره خواب طولانی تر است !

۸- فعال بمانید:

نشستن طولانی مدت در تمام روز ممکن است آسان باشد اما تحرک طی روز مهم است.

۹- برنامه ای برای فصل سرما داشته باشید:
اگر در زمستان برنامه ای نداشته باشید تا مشغول شوید، مجبورید خواب زمستانی داشته باشید و این به مرور شما را خسته و کسل خواهد کرد.

 مزاقبت های پاییزی

۱۰- با خودتان مهربان باشید:
تعطیلات می تواند باعث افزایش وزن ، روزهای کوتاه باعث کم خلق شدن و فصل آنفولانزا می تواند باعث بیماری شود. به بدن خود گوش دهید و آنچه را لازم دارد فراهم کنید. سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید و بیش از پیش به خودتان اهمیت دهید

۱۱- لباس های گرمی بپوشید تا در برابر کاهش درجه دما محفوظ بمانید:
پوشیدن دستکش ، روسری، گوش گیر، کت زمستانی ، جوراب و چکمه های برفی را فراموش نکنید.

منبع : نمناک

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار