۱۶ نشانه که می گویند زن دیگر شوهرش را دوست ندارد/چند راه برای برگرداندن عشق

۱۶ نشانه که می گویند زن دیگر شوهرش را دوست ندارد/چند راه برای برگرداندن عشق

گاهی پیش می آید که رابطه عاطفی و حتی جنسی بین زوجین دچار اشکال می گردد و مردان نیز در اغلب اوقات این سوال را دارند که نشانه های یک زن که شوهرش را دوست ندارد چیست؟ چرا که زنم دیگر با من مثل قبل رفتار نمی کند. آیا احساس می کنید همسرتان شما را […]

گاهی پیش می آید که رابطه عاطفی و حتی جنسی بین زوجین دچار اشکال می گردد و مردان نیز در اغلب اوقات این سوال را دارند که نشانه های یک زن که شوهرش را دوست ندارد چیست؟ چرا که زنم دیگر با من مثل قبل رفتار نمی کند.

آیا احساس می کنید همسرتان شما را دوست ندارد؟  تمام ازدواج ها و روابط فراز و نشیب هایی را پشت سر می گذارند که باید برای آن ها آماده باشید. در این گزارش  نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد و نشانه های زنی که شوهرش را دوست ندارد آورده شده است که می تواند به شما کمک کند.

16 نشانه که می گویند زن دیگر شوهرش را دوست ندارد

آیا روزی را به یاد می‌آورید که در کت شلوار دامادی، دست در دست زنی گذاشته بودید که در لباس عروس می‌درخشید و او را زیباترین زن دنیا می‌دانستید و حاضر بودید تمام دنیا را به پایش بریزید؟ خود را بهترین عاشق و معشوق می‌دیدید و یکدیگر را بسیار دوست داشتید؟ اکنون احساس می‌کنید که فصل غم انگیزی از زندگی شروع شده است چرا که احساس می‌کنید او دیگر شما را دوست ندارد. آیا به دنبال نشانه های زنی که همسرش را دوست ندارد، می‌گردید؟

علائمی که نشان می دهند همسرتان شما را دوست ندارد، عبارتند از:

۱-عدم تمایل به لمس شدن از سوی شوهر

می دانیم که زنان دوست دارند از سمت همسرشان محبت فیزیکی بسیاری را تجربه نمایند و از عشق و علاقه ایشان به خوبی برخوردار گردند.

زمانی که زن از در آغوش گرفته شدن و بوسیده شدن و.. از سمت شوهر خود خودداری کند بسیار مهم است که به چرایی آن پرداخت..و دانست که چرا زن از لمس شدن از سوی همسرش دوری می کند؟

چرا که هر زنی دوست دارد که همسرش را بوسیده، او را در آغوش بگیرد و رابطه جنسی عاشقانه ای با وی برقرار سازد.

 ۲-توقف کردن اشتراک گذاری و مطرح کردن مسائل

یکی از شاخص هایی که نشان می دهد رابطه شما از بین رفته است، تصمیم گیری همسرتان برای توقف کردن اشتراک گذاری موارد مختلف با شما می باشد.

در صورتی که همسرتان دیگر علاقه ای برای اشتراک گذاری احساسات، داشته ها و زمان خود با شما نداشته باشد باید نگران شوید.

۳-با شوهرش صحبت نمی کند

در برخی روزها شما احساس خواهید کرد که دوست ندارید صحبت کنید. با این وجود، در صورتی که همسرتان در زمانیکه کاملا عادی و پر حرف باشد اما از صحبت کردن با شما امتناع کند، باید این واقعیت را بپذیرید که احتمالا وی جدا شدن را مد نظر دارد یا به شدت ناراحت می باشد.

در حالت کلی، دختران پرحرف تر از پسران هستند. به نظر می رسد که دختران همواره حرفی برای گفتن داشته باشند و گوش دادن شما آن ها را آرام کند.

در صورتی که همسر شما به صورت ناگهانی لحن خودش را تغییر دهد و صحبت کردن و پرحرفی خودش را متوقف کند، دلیل مناسبی برای این نگرانی خواهید داشت که شاید وی عاشق یک فرد دیگری شده یا علاقه خود را به صحبت با شما از دست داده باشد.

۴- همواره بداخلاق و ترش رو می باشد

این علامت نشانگر این است که وی شما را دوست ندارد. در حالت عادی، زمانی که شما شخصی را دوست داشته باشید، برخورد منفی با وی نخواهید داشت.

در مقابل، سعی خواهید کرد که آن ها را با روحیه کنید و منجر به خندیدنشان بشوید. حتی زمانی که شما کاری را انجام بدهید که منجر به دیوانه شدن وی شود، وی یک راهی برای برگشت از آن شرایط و ادامه دادن خندیدنش پیدا خواهد کرد.

زمانی که صدای جویدن یا تنفس شما منجر به ناراحتی او شود، کاملا منطقی خواهد بود که بگوییم وی دوست ندارد در کنار شما باشد.

۵- از برخی کارهای همسرش تنفر دارد

در صورتیکه برخی از عادت های شما منجر به عصبانی شدن همسرتان شوند، بهتر است که مراقب باشید، چرا که به نظر می رسد وی شما را همانند گذشته دوست ندارد و باید برای بهتر شدن شرایط تلاش کنید.

16 نشانه که می گویند زن دیگر شوهرش را دوست ندارد
۴-به حرف های شوهرش گوش نمی دهد

در  ازدواج سالم، شما سخت تلاش خواهید کرد که به گفته های طرف مقابلتان گوش دهید.

بنابراین، در صورتی که متوجه شدید که طرف مقابلش به شما گوش نمی دهد باید کمی نگران شوید.

شکی نیست که زن و شوهر همواره باید به گفته های همسر خودش گوش دهد و در مسائل مطرح شده به وی کمک کند. زمانیکه همسرتان به صورت ناگهانی تصمیم بگیرد که به شما گوش ندهد،باید برای بهبود رابطه اقدام کنید.

در یک رابطه سالم، ارتباط مهمترین عامل می باشد و هر دو طرف باید در در آن فعال باشند. در صورتی که همسرتان تصمیم بگیرد که به گفته های شما گوش نکند، ارتباط شما از بین خواهد رفت.

۵-حوصله و میل رابطه جنسی با شوهرش را وجود ندارد

مطالعات صورت گرفته نشان می دهند که رابطه جنسی، عامل اصلی تداوم رابطه می باشد و زوجین را در کنار یکدیگر نگه می دارد.

در این شرایط است که ارتباط درونی قوی می شود و رشد پیدا می کند. انسان ها به یک ارتباط فیزیکی نیازمند هستند، چه این ارتباط شامل گرفتن دست ها یا سکس باشد.

زمانی که بچه داشته باشید، کاهش یافتن رابطه جنسی برای مدتی یک مورد طبیعی خواهد بود، ولی در حالت نرمال، این رابطه با گذشت زمان به حال اولیه برخواهد گشت.

در صورتی که همسرتان به رابطه صمیمی و جنسی برنگردد یا شما را طرد کند، به صورت بدیهی نشان می دهد که عشق شما از بین رفته است.

۶- زنی که علاقه ای به شوهرش ندارد فقط به خودش توجه می کند

شما در یک رابطه قرار دارید، ولی همچنان دو فردی هستید که نیاز دارید هویت های خودتان را به صورت مجزا نگه دارید.

با این وجود، در صورتی که متوجه شوید همسرتان هر کاری را صرفا برای خودش انجام می دهد، احتمالا شرایط موجود، شرایط خوبی نخواهد بود.

در رابطه ازدواجی سالم، تمرکز باید به صورت متوازن و بر روی هر دو شما صورت بگیرد. این مورد شامل حضور داشتن در کنار همسرتان و تشویق کردن وی می باشد.

در صورتی که همسرتان عشقش را به شما از دست بدهد، ارتباط خودش را قطع خواهد کرد و هیچ توجهی به شما نخواهد داشت.

در صورتیکه احساس کنید همسرتان خودخواه و خودپسند شده است باید از مشاور کمک بگیرید.


۶.مقایسه کردن شوهر خود با دیگران

می دانیم که مقایسه کردن می تواند اثرات منفی بسیاری را برای افراد برقرار سازد بنابراین زنی که به همسر خود علاقه دارد هرگز به وی احساس بدی را با مقایسه کردن منتقل نمی کند چرا که توانمندی های همسرش را دیده و قدردان وی می باشد.

۷-طعنه و تحقیر همسر خود

به نظر شما زنی که شوهرش را دوست دارد همسر خود را خصوصا در جمع تحقیر می کند؟ مسلما خیر.

گاهی حتی تحقیر کردن همسر از سوی زن نیز بی دلیل بوده و علت خاصی پشت تحقیر کردن وی نیست..با این وجود زن به جای قدردانی از همسر خود به جای تلاش ها و زحماتش به او طعنه زده و تحقیرش می سازد.

در صورتی که همسرتان در طی زمان اینگونه شده و در اوایل زندگی مشترکتان با هم به تحقیر کردن شما نمی پرداخت بهتر است حتما علت را از او جویا شوید و دریابید که چرا شما را متهم کرده و مدام تحقیرتان می کند؟

 ۸-هیچ بررسی بر روی شما صورت نمی گیرد

از بین رفتن شور و شوق مربوط به رابطه بعد از گذشت زمان، عادی می باشد.

در طول زمان، ارتباط شما استحکام کمتری خواهد داشت، ولی هیچ وقت به صورت کامل متوقف نخواهد شد و در صورتی که واقعا به فردی علامند باشید، به صورت مکرر وی را بررسی خواهید کرد تا متوجه شرایط او شوید.

در صورتی که به صورت ناگهانی، پیام دادن شما به یکدیگر در طول روز متوقف شود، باید نگران از بین رفتن عشق همسرتان نسبت به خودتان شوید.

۹- زنی که شوهرش را دوست نداردسعی می کند او را را گول بزند

این شرایط یک علامت مشخصی می باشد که نشان می دهد همسرتان شما را دوست ندارد. زمانی که وی شما را فریب می دهد، در واقع به شما می گوید که هیچ احترامی برایتان قائل نیست یا هیچ عشقی نسبت به شما ندارد.

در این شرایط همسرتان این احساس را به شما می دهد که احساسات شما اشتباه است یا باور اشتباهی دارید درحالی که خودش مقصر می باشد.

۱۰-همسرتان از شما سوء استفاده می کند

در صورتی که متوجه شوید همسرتان از شما سوء استفاده می کند، باید نگران باشید. یک رابطه سالم در تمامی موارد مساوی می باشند، به نحوی که در آن هر فرد وظیفه خودش را انجام می دهد تا طرف مقابل را خوشحال کند.

در صورتی که متوجه شوید همسرتان وظیفه خودش را انجام نمی دهد و تلاش می کند که از شما سوء استفاده کند، کاملا مشخص است که شما را دوست ندارد.

۱۱- هیچ زمانی برای شما ندارد

یکی از جنبه های شگفت انگیز ازدواج این است که شما وقت زیادی را همزمان با معشوق و بهترین دوست خودتان سپری می کنید.بنابراین طبیعی است که در صورتی که برای او دوستانش نسبت به شما اولویت داسته باشند، دچار استرس شوید.این بدان معنا خواهد بود که او دوست دارد از شما اجتناب کند و این مورد اصلا خوب نیست.

۱۲-او علاقه ای به درست کردن هیچ چیزی ندارد

در صورتی که متوجه شدید همسرتان تمایل ندارد تلاشی برای بهبود اشتباه موجود در رابطه بکند، باید مطمئن شوید که یک چیزی در این رابطه اشتباه است.

درصورتی که همسرتان هیچ تلاشی برای بهبود شرایط ندارد باید این حقیقت را بپذیرید که رابطه شما به روزهای بد و دشوار خود رسیده است.

۱۳-همسرتان اجازه رابطه به شما نمی دهد

زنان مخلوقات عاطفی هستند. پسران هم می توانند چنین ویژگی داشته باشند، ولی این ویژگی برای زنان شدید تر می باشد. بنابراین زمانی که همسرتان در مورد تفکر و احساسش با شما صادق نیت باید به علاقه او نسبت به خودتان شک کنید.این علائم نشان می دهند که وی علاقه ای به ماندن در کنار شما ندارد.

۱۴-زن هیچ توجهی به شوهر نمی کند

در صورتی که انجام دادن یک کار برای شما را فراموش کند، مشکل خاصی پیش نمی آید، ولی در صورتی که نسبت به یک اتفاق مهم بی توجه باشد دچار مشکل خواهید شد.

زمانی که همسرتان یادآوری تاریخ های مهم برای شما را فراموش کند، در واقع نشان می دهد که عشقش به شما از بین رفته است.

۱۵- انتظارات دیوانه وار و سطح بالا از شوهر

معمولا شما انتظارات سطح بالایی را از همسرتان نخواهید داشت و سعی می کنید در حد اعتدال از او انتظار داشته باشید. زمانی که شما ازدواج می کنید متعهد می شووید که یکدیگر را برای همیشه بپذیرید و دوست داشته باشید.

اگر همسرتان انتظاراتی از شما دارد که کاملا غیرمنطقی به نظر می رسد بهتر است با او در این مورد صحبت کنید و توانایی های خود را برای او شرح دهید.

۱۶- همواره در مورد یک شخص دیگری صحبت کند

زمانی که همسرتان به فرد دیگری توجه می کند، در واقع به شما فکر نمی کند. این بدان معنا خواهد بود که وی در مورد سایر افراد فکر می کند و در واقع هیچ اهمیت نسبت به تفکر شما ندارد.

بسیاری از افراد دیگر «عاشق» شریک زندگی خود نیستند. با این حال، اکثر زنان بیان می کنند  که این به این معنی نیست که آن ها همسر خود را دوست ندارند، فقط “عاشق” آن ها نیستند.یک خانم در جلسه مشاوره گفت که همسرش را “به عنوان یک پدر ، اما نه به عنوان یک همسر” دوست دارد.
همه ما دوست داریم که همسرمان ما را به شکلی عاشقانه دوست داشته بباشد اما متأسفانه، این احساسات می توانند در طول زمان تغییر کنند.

راه هایی برای برگرداندن عشق

بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید تا زن تان دوباره شما را دوست داشته باشد؟

در اینجا چند پیشنهاد برای برگرداندن عشق را می خوانید:

16 نشانه که می گویند زن دیگر شوهرش را دوست ندارد
-بدون قید و شرط دوست داشته باشید
-دوست داشتن کسی بدون قید و شرط آسان به نظر می رسد، اما اینطور نیست. عشق بی قید و شرط نیاز به تلاش، صبر و درک دارد. پس محبت خود را به شوهرتان بی قید و شرط نشان دهید.

-احساس دوست نداشتن می تواند ما را عصبانی کند. این تأثیرات منفی خواهد داشت، مانند کاهش جذابیت ما، که باعث می‌شود شریک‌هایمان ما را حتی کمتر دوست داشته باشند. همچنین عشق ورزیدن به شرکایمان را سخت‌تر می‌کند، زیرا این کار را به این بستگی دارد که ابتدا ما را دوست داشته باشند تا این احساسات از بین بروند.

-احترام بگذارید
-این یک نیاز اصلی برای زنان و سنگ بنای همه روابط سالم است، نه فقط روابط عاشقانه.

-رعایت احترام نسبت به یکدیگر به شما این امکان را می دهد که مکالمات سازنده ای داشته باشید و روی مسائلی که با آن روبرو هستید با هم کار کنید.

فقدان احترام عمر یک رابطه را به سرعت کاهش می دهد.زنان مخصوصاً برای احترام  ارزش زیادی قائل هستند. وقتی مردها احساس احترام نمی کنند، احساس دوست داشتن نمی کنند.

-به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید به خانم تان احترام بگذارید، مانند درخواست کمک از او در تصمیم‌گیری، از جمله از او در مورد اتفاقاتی که با بچه‌ها می‌گذرد، یا به او اجازه دهید کارهایی را که در آن مهارت دارد انجام دهد.

آنچه باید بدانید وقتی زن تان شما را دوست ندارد

مهم است که به یاد داشته باشید که عشق می تواند در طول زمان تغییر کند. احساس “عاشق” ممکن است زمانی که در مراحل مختلف رابطه و مراحل زندگی خود پیش می روید، بیاید و از بین برود.

بنابراین، اگر زن تان شما را دوست ندارد، می توانم به شما اطمینان دهم که تنها نیستید.

در یک رابطه سالم، شور “عاشق” در نهایت با احساسات متقابل ترکیب می شود،
محبت
توجه
قدردانی
این ها مؤلفه‌های مهم «عشق» هستند که به شما کمک می‌کنند بچه‌ها، خانواده و امور مالی را تحمل کنید.

این احساسات همچنین پایدار هستند و پیوندی ایجاد می کنند که بر اساس آن یک رابطه می تواند به رشد خود ادامه دهد.

برای دریافت عشق از همسرتان این کارها را بکنید

در این بخش به مواردی اشاره می کنیم که می تواند به مردان کمک کنند تا محبت و عشق را مجددا از سمت همسرشان دریافت کنند..

چه بسا در این مسیر خوب است از راهنمایی های تخصصی روانشناس متخصص بهره مند گشت تا بتوان به علت یابی بروز مشکل پرداخته و در صورت امکان با حل موضوع، رابطه بهتری بین زن و مرد ایجاد گردد.

در طی روز با همسرتان صحبت کنید
احساسات خود را به همسر خود ابراز دارید
از محبت های کلامی و فیزیکی برای ابراز علاقه استفاده نمایید
به جای دعوا، به حل مشکل بپردازید
به نیازهای همسرتان توجه کنید
خط قرمز های مشخص شده در زندگی تان را رد نکنید
همسرتان را اولویت زندگیتان بدانید
حامی زن باشید
با او در شرایط دشوار همدلی کنید
زیبایی هایش را یادآور شوید
شنوده همسرتان باشید
هدیه دادن به همسرتان را شرطی نکنید

مدیریت احساسات زمانی که زن تان دیگر از شما خوشش نمی آید

مدیریت احساسات زمانی که احساس می کنید شوهرتان دیگر شما را دوست ندارد می تواند دلهره آور باشد.

مطمئن باشید، آنچه شما احساس می کنید کاملا طبیعی است. اما اگر هدف شما بهبود اوضاع است، باید این احساسات را مدیریت کنید.

نکات زیر را برای مدیریت احساسات خود در نظر بگیرید:

تمرکز را بر روی خود قرار دهید. این بدان معنا نیست که شما باید او را نادیده بگیرید و هیچ تلاشی برای بهبود اوضاع نکنید. اما با وقت گذاشتن برای مراقبت از خود می تواند باعث شود احساس بهتر و آرامش بیشتری داشته باشید.
کمی فضا به هم بدهید. گاهی اوقات همه ما به فضای کمی نیاز داریم تا از زمان حال فاصله بگیریم.
احساسات خود را با کسی درمیان بگذارید. با کسی که به او اطمینان داشته یا مشاور حتما در مورد احساسات خود صحبت کنید.
چیزی را پیدا کنید که شما را هیجان زده کند. هر چند شخص دیگری نیست. یک علاقه جدید یا شروع مجدد یک سرگرمی قدیمی می تواند به شما احساس سرزندگی، اعتماد به نفس بیشتری بدهد و به شما کمک کند آرامش داشته باشید.
این چیزها همه درد را از بین نمی‌برند، اما می‌توانند به شما کمک کنند بیشتر شبیه خودتان باشید و از شما شریک بهتری بسازند.

این مطالب را هم بخوانید:

دلایل متعددی می توانند سبب سرد شدن زن نسبت به همسرش گردد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

اعتماد نداشتن زن به مرد
غفلت و توجه کم مرد به زن
عدم سازگاری زن و مرد
بد زبانی و بی احترامی مرد
عدم توجه به نیازهای زن از جانب مرد
دروغگویی
رابطه جنسی با کیفیت پایین
ازدواج بدون عشق
سخن پایانی
روابط از فراز و نشیب های طبیعی عبور می کند و هر دو طرف باید این را تشخیص دهند و یاد بگیرند که چگونه احساسات خود را از طریق آن ها مدیریت کنند.

بدون تلاش مداوم برای سالم نگه داشتن رابطه، این احساس “عاشق بودن” در خطر از بین رفتن برای همیشه است. بنابراین برای زنده نگه داشتن رابطه خود حتما از مشاور کمک بگیرید.

شما هم نظر بدهید

مطالب مرتبط

آمار و فهرست مقتولان زن که متهمان آن اغلب شوهران هستند

همسرم خانواده اش را به من ترجیح می دهد، باید چکار کنم؟

زنان در هر دهه از زندگی با چه چالش های سلامتی مواجه‌ می‌شوند؟

نظرات

  • مونث

    تاریخ : ۸ - آبان - ۱۴۰۲

    ابتدای پست لطفاً مطرح کنید مربوط به افرادی که با اجبار ازدواج نکردندودر ادامه زندگی بجای سعی همسر به عشق ورزیدن دلیل جویا شدن اینکه چرا رضایت ازدواج با من نداشتی ومن موفق شدم حالاباشکل آزار واذیت و….