چاپ کد خبر: 127817
17 آذر 1402

۱۸ کاربرد جالب پودر بچه برای بزرگسالان که نمی دانستید

اکثر افرادی که دارای نوزاد هستند پودر بچه دارند و از این پودر برای نوزاد خود استفاده می کنند. این پودر در تمامی دارو خانه ها موجود است و می توان یافت کرد.ام آیا می دانید که این پودر بچه علاوه بر اینکه برای نوزاد قابل استفاده است برای بزرگسالان هم قابل استفاده بوده و کاربردهای فراوانی دارد.

پودر بچه

کاربرد پودر بچه چیست؟
پودر بچه یا پودر تالک، یک ماده پودری نرم و جاذب رطوبت است که از معدن تالک استخراج می‌شود. به طور معمول از این پودر به عنوان یک محصول بهداشتی و آرایشی استفاده می‌شود؛ اما علاوه بر آن این محصول کاربردهای متعددی نیز دارد اگر علاقه‌مند هستید بدانید که پودر بچه برای چی خوبه؟ با ما همراه باشید.

کاربردهای پودر بچه به قرار زیر است :

۱-خوشبو کننده ی کفش

اگر کفش تان بوی گیوه های میرزا نوروز گرفته، آن را پر از پودر بچه کنید و شب بگذارید بماند. فردا صبح پودر بچه را خالی کنید و از کفش های نو نوار شده ی خود لذت ببرید.

۲-تمیز کردن ملحفه ها
در شب های گرم تابستان، روی ملحفه هایتان پودر بچه بپاشید تا عرق جذب شده در پارچه را به خود بکشد و تمیزشان کند. می توانید بقیه ی تابستان را بدون تحمل بوی عرق راحت بخوابید.

۳- جذب روغن و گریس
دفعه ی بعدی که خواستید با لباس پلوخوری از کاپوت ماشین وارد شوید و از اگزوز آن خارج شوید، آن هم در حالی که سر تا پایتان با گریس و روغن موتور یکی شده است، اصلاً نگران هزینه های سرسام آور خشکشویی نباشید. کمی پودر بچه روی روغن و گیریس بریزید تا جذب شان کند.

 ۴-تمیز کردن حیوانات خانگی
اگر گربه ی خانگی تان بوی سگ مُرده گرفته است و آبگرمکن تان هم در حال کشیدن نفس های آخرش است، بجای اینکه حیوان زبان بسته را در آب یخ بشویید تا علاوه بر اینکه ۷ تا جانش را از دست بدهد، ۷ تا جان دیگر نیز بدهکار شود، می توانید از پودر بچه به عنوان یک شوینده ی خشک استفاده کنید. بوی خوبی هم می دهد و حیوانات را اذیت نمی کند.

۵- تمیز کردن کتاب ها
اگر آنقدر یزید بودید که گربه ی بدبخت را داخل آب یخ انداختید و شستید، دیگر کتاب دست نویس پدربزرگ زمان قاجارتان که شوخی نیست. نمی توانید آن را با آب بشویید. کمی پودر بچه لای برگ های کتاب بپاشید تا رطوبت و کثیفی آن را بگیرد.

۶- جلوگیری از چرب شدن موها
اگر موهایتان چرب شده بود و نیاز به شامپوی خشک داشتید ولی در منزل موجود نبود، کافی است کمی پودر بچه را به همراه جوش شیرین به یک نسبت ترکیب کرده و از آن به موهایتان بزنید. حتما متوجه این خواهید شد که چربی موهای شما کاهش پیدا کرده و موهای شما مثل زمانی که تازه از حمام بیرون آمده‌اید صاف و یکدست و تمیز است.

آقایان نیز می‌توانند برای حالت دادن موهایشان از این ترکیب استفاده کرده و در هنگامی که ژل، تافت و یا واکس مو ندارند می‌توانند با استفاده از این ماده موهای خود را حالت دهند.

کاربرد پودر بچه

۷- مژه ی چشم

قبل از اینکه به مژه های خود ریمل بزنید، کمی پودر بچه به مژه هایتان بمالید تا ریمل را بهتر جذب کنند.

۸- صدا خفه کن
اگر کفِ کلبه ی محقرتان چوبی است و دائم صدای قیریژ قیریژ آن به هواست، پودر بچه را ضماد کنید تا آلودگی صوتی ایجاد نکند.

۹- دور کردن مورچه‌ها از فضای خانه
اگر خانه شما زیاد مورچه دارد و یا حتی در حیاط و یا قسمت‌های گوشه خانه مورچه می‌بینید، می‌توانید با ریختن کمی پودر بچه یا همان پودر تالک از وجود مورچه‌ها در آن ناحیه جلوگیری کنید. تجربه ثابت کرده است که مورچه‌ها از این پودر خوششان نمی‌آید و دوست ندارند که این پودر به بدنشان بچسبد.

این پودر بچه به شما کمک می‌کند که بدون استفاده از مواد شیمیایی و سمی مورچه‌ها را از خانه دور کنید.

۱۰- کاهش سوختن ناشی از اپیلاسیون

قبل از اینکه پاهای خود را به دست اپیلاسیون کار بسپارید، لایه ای از پودر بچه بر روی آن ها بمالید تا کارتان به بیمارستان سوانح و سوختگی نکشد.

 ۱۱-ضد عرق سوز
قبل از اینکه به خاطر عرق سوز شدن مجبور شوید مثل پنگوئن راه بروید، پودر بچه به کشاله ران هایتان بمالید.

۱۲- از بین بردن بوی عرق
پودر بچه می‌تواند برای افرادی که زیاد عرق می‌کنند و بوی نامطبوعی دارند استفاده شود. پودر بچه با جذب رطوبت می‌تواند در کاهش عرق موثر بوده و بوی بد عرق را کم کند.

اگر از دسته افرادی هستید که لوسیون‌هاو مام ها برای شما دیگر کاربردی نیست شما می‌توانید از  پودر بچه استفاده کنید.

افرادی که بوی عرق زیادی نمی‌گیرند اما مدام در حال کار و فعالیت هستند و از مترو اتوبوس و غیره استفاده می‌کنند نیز بهتر است از این پودر بچه استفاده کنند که هم بوی عرق برای خودشان آزاردهنده نباشد و هم برای افرادی که در اطراف آنها قرار گرفتند و یا با آنها کار می‌کنند.

کاربرد پودر بچه

۱۳-شامپوی مو
وقتی که موهایتان را می بندید، پودر بچه و جوش شیرین را به یک میزان با هم مخلوط کنید و به عنوان شامپوی خشک به موهای خود بزنید تا موقعی که در قیامت اعضا و جوارح علیه تان شهادت می دهند، موهایتان دعا گوی شما باشند.

۱۴– پاک کردن چربی لباس
اگر لباس شما به هر دلیلی با چربی کثیف شد و لکه شد شما می‌توانید کمی پودر بچه را روی آن ریخته و مانند پودر شستشو آن را بر روی لباس بکشید و بعد با آب شسته و دوباره به آن مایع شستشو بزنید.پودر بچه برای پاکسازی لکه‌های چربی معجزه می‌کند و کاملاً می‌توانید لکه‌های چربی لباس را بدون اذیت و آسیب به جنس پارچه از روی پارچه پاک کنید.

از پودر بچه همچنین می‌توانید به عنوان شوینده‌های مختلف برای پاک کردن چربی بر روی سطوح گاز و حتی سینک نیز استفاده کنید ولی بیشترین استفاده‌ای که پودر بچه برای تمیز کردن چربی دارد پاک کردن لکه‌های لباس است.اضافه کردن پودر بچه به مایع شستشو و یا پودرهای شستشو نیز می‌تواند عملکرد تمیزسازی لکه‌های چربی را بهبود بخشد.

۱۵- جایگزین فیکساتور

از کاربردهای پودر بچه فیکس کردن آرایش صورت است.فیکساتور، پودری است که برای نگه داشتن مواد آرایشی روی صورت می ریزند. اگر دلتان نیامد پول پای فیکساتور بدهید، می توانید از پودر بچه برای همین منظور استفاده کنید.

۱۶-جایگزین اسپری بدن
بجای اینکه از دئودورانت استفاده کنید، پودر بچه به زیربغل خود بمالید تا عرق و بوی آن را جذب کند.

۱۷- تمیز کننده ی توالت گربه
گربه ها انقدر بی چشم و رو هستند که آدم دلش نمی آید کوچک ترین قدمی برایشان بردارد. اما آنهایی که گربه شان را دوست دارند می توانند برای تمیز کردنِ جای مخصوص فضولات گربه، داخل آن پودر بچه بریزند. انقدر کاربردهای پودر بچه برای گربه ها زیاد است، سؤال پیش می آید که چرا اصلاً اسم آن را پودر گربه نگذاشتند.

۱۸- خوشبو کننده ی دستشویی
می توانید پودر بچه را داخل ظرف کوچکی ریخته، چند قطره خوشبو کننده به آن اضافه کنید و آن را داخل دستشویی قرار دهید تا بوی بد دستشویی را خنثی کند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سید اسماعیل سبحانی جمعه , ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹

برای کشیدن روکش پلاستیکی مثل شلنگ روی لوله فلزی یا سه لایه با اندود کردن لوله داخلی به پودر بچه اینکار روان انجام میشود

آخرین اخبار