چاپ کد خبر: 127656
15 آذر 1402

۲ قابلیت جدید واتساپ برای کانال ها و نسخه ویندوز

دو قابلیت جدید واتساپ برای کانال ها و نسخه ویندوز

فوروارد پست‌های کانال در واتساپ امکان‌پذیر می‌شود

واتساپ در حال آزمایش قابلیت فوروارد پیام‌های موجود در چت‌ها و گروه‌ها به کانال است.

واتساپ اخیراً چند ویژگی جدید به نسخه‌ی بتای برنامه‌ی اندرویدی خود اضافه کرده است؛ ازجمله اشتراک‌گذاری آسان‌تر صفحه‌نمایش و اشتراک‌گذاری خودکار وضعیت اینستاگرام. علاوه‌بر‌این، قابلیت‌های جدیدی به کانال‌های پیام‌رسان متعلق به متا اضافه شده است و طبق گزارشی جدید، این اپلیکیشن قصد دارد امکان فوروارد پیام به کانال‌ها را نیز ارائه دهد.

طبق اعلام WABetaInfo، کاربران واتساپ به‌زودی می‌توانند پیام‌های موجود در چت‌های دیگر را به کانال‌های این پیام‌رسان فوروارد کنند. ویژگی مذکور از ارسال پیام متنی، تصویر، ویدئو، فایل‌های Gif، پیام صوتی، استیکر و… پشتیبانی می‌کند. قابلیت فوروارد پیام به کانال‌ها در جدیدترین نسخه‌ی بتای اندروید واتساپ با شماره نسخه‌ی ۲٫۲۳٫۲۶٫۲ مشاهده شده است؛ بنابراین، دارندگان گوشی آیفون فعلاً نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

whatsapp forward message to channel

قابلیت فوروارد پیام‌های گروه و چت به کانال‌های واتساپ در نسخه‌ی بتای این پیام‌رسان ارائه شده است.

قابلیت فوروارد پیام به کانال در واتساپ درحال‌حاضر در دست توسعه است و حتی همه‌ی آزمایش‌کنندگان بتا به آن دسترسی ندارند. طبق اسکرین‌شات فاش‌شده، این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا پیام‌های گروه یا مکالمات دیگر را به کانال‌های خود ارسال کند.

نکته‌ی جالب درباره‌ی ویژگی جدید واتساپ این است که کاربر قبل از فوروارد پیام از چت و گروه به کانال، می‌تواند آن‌ را ویرایش کند. باتوجه‌به اینکه قابلیت مذکور درحال‌حاضر به‌طور آزمایشی ارائه شده است، انتظار داریم به‌زودی برای عموم کاربران دردسترس قرار گیرد.


ارسال عکس حذف‌شونده در نسخه ویندوز واتساپ امکان‌پذیر شد

اکنون می‌توانید ازطریق نسخه‌ی ویندوزی واتس اپ تصاویر و ویدیوهای یک‌بار مصرف ارسال کنید اما محدودیتی در این ویژگی وجود دارد.

گاهی اوقات می‌خواهید در واتساپ عکس یا ویدویی را فقط برای مدتی کوتاه به شخصی خاصی ارسال کنید و تمایلی به ماندن آن در تاریخچه‌ی گفت‌وگوها ندارید. پیام‌رسان متعلق به متا از مدتی قبل امکان ارسال پیام حذف‌شونده را در نسخه‌ی مخصوص گوشی آیفون و اندروید ارائه داده و اکنون این قابلیت برای نسخه‌ی ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ دردسترس قرار گرفته است.

همان‌طور که Windows Latest اشاره می‌کند، نسخه‌ی ویندوز واتس اپ اکنون از ارسال پیام‌های یک‌بار مصرف پشتیبانی می‌کند. قابلیت مذکور ابتدا سال ۲۰۲۲ به نسخه‌ی ویندوز پیام‌رسان واتساپ اضافه شد اما متا به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، آن را حذف کرد. اکنون به‌نظر می‌رسد ویژگی کاربردی پیام حذف‌شونده بار دیگر دردسترس عموم قرار گرفته است.

دو قابلیت جدید واتس اپ برای کانال ها و نسخه ویندوز

توجه داشته باشید که کارکرد پیام‌های حذف‌شونده در نسخه‌ی ویندوز واتساپ با نسخه‌ی موبایلی این پیام‌رسان تفاوت دارد.

هنگام استفاده از این برنامه در ویندوز فقط می‌توانید پیام‌های یک‌بار مصرف را ازطریق رایانه‌ی شخصی ارسال کنید اما اجازه‌ ندارید پیام‌های حذف‌شونده‌ای را که دریافت کرده‌اید ببینید. دلیل محدودیت مذکور این است که راهکارهای زیادی برای دورزدن فناوری پست‌های حذف‌شونده وجود دارد؛ ازجمله ابزارهای عکس‌برداری و ضبط صفحه‌نمایش.

به‌روزرسانی نسخه‌ی ویندوز واتساپ همچنین ویژگی جدیدی دارد که امکان برقراری تماس براساس شماره تلفن را دراختیار کاربران قرار می‌دهد و به‌بیان دیگر برای تماس گرفتن نیازی به افزودن شماره‌ها به فهرست مخاطبین نخواهید داشت. منبع: زومیت

مجهز شدن چت‌بات بارد گوگل به هوش مصنوعی پیشرفته‌تر Gemini

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار