چاپ کد خبر: 123344
دوشنبه 17 مهر 1402

۳ روش برای تمیز و ضدعفونی کردن هندزفری که حتما بکارتان می آید

هندزفری‌ها در کنار گوشی‌های موبایل بسیار پر کاردبرد شده‌اند و به دلیل جابه جایی و قرار گرفتن در محیط‌های مختلف در معرض انواع آلودگی‌ها قرار دارند. با توجه به اهمیت تمیز کردن هندزفری برای سلامت گوش، در این مطلب روش‌هایی برای تمیز و ضدعفونی کردن این وسیله پر کاربرد آورده شده است.

هندزفری

هندزفری‌‌های کثیف می‌تواند برای انسان دردسر ساز شود. اگر آلودگی و میکروب روی هندزفری بماند و مدام این آلودگی داخل گوش فرو رود، باعث رشد باکتری در گوش و شنیدن صد‌اهای بی کیفیت از هندزفری در گوش می‌گردد.

بنابراین تمیز کردن هندزفری از کار های مهمی است که باید انجام دهید

هندزفری‌ها انواع و مدل‌های بسیار متنوعی دارند. برخی از هندزفری‌هایی با روکش سیلیکونی استفاده می‌کنند، برخی هندزفری‌های بدون روکش را ترجیح می‌دهند و برخی دیگر نیز از هندزفری‌های بلوتوث استفاده می‌نمایند.

۱)تمیز کردن هندزفری با آب اکسیژنه

۱- برخی هندزفری‌ها دارای روکش‌های سیلیکونی هستند، ابتدا این قطعات جدا شدنی را از هندزفری جدا کنید. اگر هندزفری شما این روکش را ندارد راحت‌تر تمیز شده و یک مرحله از کار شما کم می‌شود.

پس روکش‌های سیلیکونی را از هندزفری جدا کنید، با یک دستمال آغشته به آب اکسیژنه این روکش‌ها را خوب تمیز کنید و کناری بگذارید تا خوب خشک شوند.

۲- یک پارچه یا حوله نرم را با آب اکسیژنه خیس کنید و گوشی‌های هندزفری را با این دستمال خوب تمیز کنید. همه آلودگی‌ها، ذرات گرد و غبار یا خرده آشغال و مو را کاملا از روی گوشی هندزفری پاک کنید.

۳- بعد از تمیز کردن گوشی‌های هندزفری با آب اکسیژنه، ۵ دقیقه آن را رها کنید تا اثر خود را روی آن بگذارد و لکه‌های سخت مثل موم گوش یا خرده آشغال چسبیده را روی گوشی نرم کند.

۴- سپس گوشی‌های هندزفری را با استفاده از یک مسواک خوب تمیز کنید و هر گونه ذرات روی سوراخ‌های گوشی هندزفری را با استفاده از مسواک از بین ببرید.

۵- یک حوله یا دستمال کاغذی را با آب مرطوب کنید و با استفاده از این دستمال مرطوب، گوشی‌های هندزفری را خوب تمیز نمایید تا مواد شوینده آب اکسیژنه و ذرات باقی مانده کاملا از روی آن پاک شود.

۶- در انتها اگر هندزفری شما روکش داشت که در مرحله اول برداشته و خوب تمیز کرده بودید، آن را به آرامی سر جای خود قرار دهید.

۲)تمیز کردن هندزفری با مایع ظرف شویی

۱- در صورتی که هندزفری روکش‌های سیلیکونی دارد ابتدا آن‌ها را جدا کنید. یک پارچه نرم را به محلول آب گرم و چند قطره مایع ظرف شویی آغشته کرده و روکش‌های سیلیکونی را خوب تمیز کنیدو بگذارید خشک شوند.

۲- مقدار کمی آب گرم و چندقطره مایع ظرف شویی را درون یک کاسه ریخته و ترکیب کنید. یک دستمال یا حوله نرم بردارید و آن را با این محلول مرطوب کنید.

۳- گوشی‌های هندزفری را با دستمال مرطوب خوب تمیز کنید. آلودگی‌های روی سوراخ‌های گوشی هندزفری را کاملا تمیز کرده و از بین ببرید.

۴- با یک پارچه تمیز و مقداری آب گوشی‌های هندزفری را از مواد شوینده پاک کنید.

۵- صبر کنید تا هندزفری کاملا خشک شود. سپس روکش‌های سیلیکونی را روی آن قرار دهید. اکنون هندزفری تمیز شما آماده استفاده است.

 

پاک کردن هندزفری

۳)اشتباهات متداول در زمان تمیز کردن هندزفری

۱- اگر برگه راهنمای هندزفری را دارید، آن را با دقت بخوانید تا متوجه روش‌های تمیز کردن مناسب برای آن مدل شوید. برخی از هندزفری‌ها ممکن است دستورالعمل‌های تمیز کردن خاصی داشته باشد که باید طبق آن عمل کنید.

۲- اگر هدفون یا هندزفری شما پوشش سیلیکونی ندارد نیاز نیست دو طرف گوشی هندزفری یا قسمت‌های سیلیکونی دیگر را از هم جدا کنید. فقط کافی است با روش‌های گفته شده همه قسمت‌ها و سوراخ‌های هندزفری را خوب تمیز کنید.

۳- قبل از استفاده از هندزفری سوکت آن را جدا کنید. موقع تمیز کردن هندزفری حتما آن را از هر وسیله الکترونیکی که به آن وصل شده است جدا نمایید.

ترفندی آسان و بسیار کاربردی برای پاک کردن زردی لوازم برقی

تمیز کردن صحیح و اصولی تخته برش چوبی که باید بدانید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال