چاپ کد خبر: 133200
12 بهمن 1402

۵ بلایی که خوردن دسر و شیرینی بعد از شام به سر ما می آورند

خوردن شیرینی و دسر در بعد از شام بسیار رایج است و برخی ممکن است در مصرف ان بعد از شام افراط کنند.اما آیا تاکنون با خود فکر کرده اید که مصرف دسر بعد از شام می تواند چه بلایی سر بدن ما بیاورد؟متعادل کردن میزان لذت شیرین خود با یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و فعالیت بدنی منظم کلید حفظ یک سبک زندگی سالم است.پس باید تلاش کنیم که در مصرف شیریی و دسر تعادل را برقرار کنیم.در ادامه شما را با مشکلاتی که خوردن دسر بعد از شام بوجود می آورد آشنا می کنیم.

بلایی که خوردن دسر بعد شام به سرما می آورد

موارد زیر را هر زمانی که خواستید بعد از شام دسر و یا شیرینی بخورید به خاطر بسپارید:

۱-افزایش وزن 
خوردن دسر بعد از شام کالری بیشتری به روتین روزانه شما می افزاید. تکنیک مدیریت وزن، در اصل حفظ تعادل ظریف بین کالری مصرف شده و سوزانده شده است و مصرف منظم دسرهای پر کالری بدون جبران افزایش فعالیت بدنی ممکن است در طول زمان منجر به افزایش وزن شدید شما شود.

با مصرف این مواد غذایی قند خون و فشار خون خود را کنترل کنید

۲-نفخ و مشکلات گوارشی
دسرها که اغلب سرشار از چربی و قند هستند می توانند روند هضم را کند و ناکارآمد کنند که می تواند منجر به احساس ناراحتی، نفخ و سوء هاضمه شود. انتخاب دسرهای سبک تر با میوه یا وعده های کوچکتر می تواند به کاهش این اثرات کمک کند.

۳-افزایش قند خون  

مصرف دسرها، به ویژه دسرهایی که دارای قندهای تصفیه شده و کربوهیدرات بالایی هستند، می تواند منجر به افزایش سریع سطح قند خون شود. در نتیجه باعث می شود که پانکراس انسولین ترشح کند تا گلوکز افزایش یافته در جریان خون را تنظیم کند. با گذشت زمان، افزایش مکرر قند خون ممکن است به مقاومت به انسولین منجر شود که پیش زمینه ای برای ابتلا به شرایطی مانند دیابت نوع ۲ است.

۴-عدم تعادل مصرف مواد مغذی
اگر میل کردن دسر تبدیل به یک عادت معمولی بعد از شام شود، ممکن است باعث شود غذاهای مغذی بیشتری را که بدن شما برای سلامتی مطلوب نیاز دارد، حذف کرده و دسر را جایگزین آن کنید. داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری برای سلامت کلی ضروری است.

نوش جان کردن دسر بعد از شام اگر افراطی نباشد و در حد تعادل باقی بماند، می تواند تجربه ای لذت بخش باشد. برای به حداقل رساندن اثرات بالقوه سلامتی، دسرهایی با شکر تصفیه شده کمتر، کنترل اندازه وعده ها و لذت بردن از این خوراکی ها در اوایل عصر در نظر بگیرید. تعادل بین لذت های شیرین خود را با یک ماده مغذی حفظ کنید. فراموش نکنید که رژیم غذایی غنی و داشتن فعالیت بدنی منظم کلید حفظ یک سبک زندگی سالم است.

۵-بروز اختلالات خواب 
خوردن شیرینی نزدیک به زمان خوابتان می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند؛ چرا که محتوای قند ممکن است باعث نوسانات سطح قند خون شود که منجر به بی‌قراری و مشکل در به خواب رفتن می شود. برای داشتن خواب بهتر، در طول روز دسر میل کنید و نزدیک به زمان خواب دسر مصرف نکنید.منبع:همشهری

۱۴ نوع از بهترین شامپو های موجود در بازار که باید بشناسید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار