چاپ کد خبر: 139032
15 فروردین 1403

۸ شیوه بسیار کاربردی برای جمع کردن راحت مو از روی فرش و موکت

فرش و موکت بخاطر پرزآلود بودن سطح خود بسیار مستعد جمع کردن مو هستند.جمع شدن مو روی فرش بسیار آزار دهنده است.هنگام راه رفتن،استراحت کردن و یا حتی غذا خوردن ،حضور مو روی فرش حس منزجر کننده ای دارد.اما مو روی فرش مشکلات دیگری را نیز به همراه دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد و روش های جمع کردن مو از روی فرش و موکت را به ساده ترین شکل توضیح خواهیم داد.

جمع کردن مو از روی فرش و موکت

۱-مخلوطی از آب و نرم‌کننده‌ی فرش را روی قالی اسپری کنید

یکی از راه‌های ساده و البته کاربردی برای جمع کردن موها از فرش و موکت استفاده از مخلوطی ساده برای اسپری کردن آن روی فرش است. شما می‌توانید ۳ قسمت آب را با ۱ قسمت نرم‌کننده‌ی فرش یا پارچه مخلوط کنید و سپس این مخلوط را به آرامی روی کل فرش خود اسپری کنید. پس از این کار اجازه دهید که فرش یا موکت کاملا خشک شود (حدود ۳۰ دقیقه) و سپس موها را به راحتی با دست یا فرچه جمع کنید. چنین روشی در زمان کار با فرچه دست شما را اذیت نمی‌کند. به علاوه، از آنجایی که نرم‌کننده‌های پارچه بوی بسیار خوبی دارد، خانه شما با بوی شیرین و تازه‌ای پر می‌شود.

۲-جمع کردن مو از روی فرش با اسفنج آشپزخانه 

یک اسفنج تمیز آشپزخانه را کمی مرطوب کنید و آن را در خلاف جهت خاب فرش بکشید تا موهای اضافه راحت تر از سطح فرش جدا شوند.

۳-جمع کردن موها با استفاده از فرچه دسته‌دار

فرچه‌های دسته‌دار محصولاتی همانند جاروبرقی اما بدون موتور هستند و می‌توانید با استفاده از دسته‌‌ی بلندی که دارد آن را به جلو و عقب ببرید. برس موجود در پایین این مدل ابزار گرد و غبار و مو را به خوبی جمع می‌کند و پس از اتمام کار می‌توانید آن‌ها را در سطل زباله خالی کنید. علاوه بر این، دسته بلند آن، تمیز کردن فرش‌ها را بدون نیاز به زانو زدن یا خم شدن آسان می‌کند. همچنین در صورتی که فرشی پر پشت و ضخیم دارید پیشنهاد می‌شود از چنک‌های کوچک مخصوص برای جمع کردن موها استفاده کنید.

۴-جمع کردن مو از روی فرش با نرم کننده ی لباس

چند قطره نرم کننده ی لباس را داخل یک لیوان آب حل کنید و این محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید.اسپری کردن این محلول روی فرش کمک می کند تا فرش ها با برس،دستمال،فرچه یا هر چیز دیگری به راحتی از سطح فرش جدا شوند.

جمع کردن مو از روی فرش و موکت

۵-موها را با دست یا دستکش پلاستیکی مرطوب جمع کنید

با این ترفند ساده می‌توانید دستکش پلاستیکی خود را به آهن ربایی برای جمع کردن موها تبدیل کنید. تنها کافیست دستکش را کمی با آب مرطوب کنید، سپس دستان خود را روی فرش یا موکت بکشید. موهای را جمع کنید و سپس دوباره آن را خیس کنید و همین کار را تکرار کنید. البته شما می‌توانید این کار را با دست‌های خیس هم انجام دهید، ولی از منظر مراقبت از پوست چندان این روش را پیشنهاد نمی‌دهیم.

۶-جمع کردن مو از روی فرش با برس مو 

برس مو درست مانند فرچه می تواند به شما کمک کند تا موها را از روی فرش جمع کنید. در این روش می توانید برای آلوده نشدن برس خود یک جوراب بلااستفاده یا یک نایلون روی برس خود بکشید و بعد از تمیز کردن موها ،پلاستیک یا جوراب را با موهای داخلش از برس خارج کنید.در این روش نیز نمدار کردن فرش با آب یا محلول آب و نرم کننده به ساده تر شدن فرایند کمک می کند.

۷-موها را با چسب نواری پهن جمع کنید

با استفاده از نوار چسب پهن می‌توانید موهای اعضای خانواده یا حیوانات خانگی را در کمترین زمان جمع کنید. در واقع با استفاده از یک رول نوار چسب و چسباندن آن به زمین می‌توانید به سرعت از شر موهای گره خورده در تار و پود فرش راحت شوید. البته از آنجایی که کار با نوار چسب برای یک اتاق کاملاً فرش شده مناسب نیست و ممکن است زیادی خسته‌کننده باشد. توصیه می‌شود از این رویه برای فرش‌های کوچکتر یا دم دری‌ها است.

۸-جمع کردن موها از روی فرش با تی تخت

تی تخت یکی از آن ابزارهایی است که به شما کمک می‌کند کار جمع کردن مو از سطح فرش را با سرعت بیشتری انجام دهید. در همین راستا تنها کافیست که لبه‌های تی را کمی نم‌دار کنید و در جهت خاب فرش به روی آن بکشید. برای سریع‌تر انجام شدن این کار می‌توانید از مقداری آب و نرم کننده استفاده کنید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار