• 27 / آبان 1402 / 20:30
  • شناسه خبر : 126202

۸ گیاه با خاصیت تصفیه کنندگی هوا و مناسب اتاق خواب

گیاه مناسب اتاق خواب به گیاهی است که به بهبود جریان هوای اتاق خواب اثر ببخشد.که این بهبود می‌تواند به چند شیوه توسط گیاه صورت بگیرد. برای مثال با خاصیت تصفیه کنندگی خود، باعث از بین بردن سموم از محیط اتاق شود که همین ویژگی برای ترغیب شما جهت خرید این نوع گیاه، کفایت می‌کند.

گیاه آپارتمانی

در این مطلب قرار است ۸ گیاهن مناسب را که شما می‌توانید در اتاق خواب خود نگهداری کنید،به شما معرفی کنیم. هر کدام از این گیاهان، شرایط نگهداری خاص خود را دارند. پس با ما در ادامه همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی برای اتاق خواب

۱- پتوس طلایی (Golden Pothos)
پتوس طلایی یکی از ساده‌ترین گیاهان آپارتمانی است که می‌توانید آن را به راحتی پرورش دهید. این گیاه با برگ‌های سبز و زرد به شکل قلبی که دارد، جذابیت زیادی به خصوص در حالت آویزان به اتاق خواب شما هدیه می‌دهد. بهترین زمان آبیاری گیاه هنگامی است که سطح خاک رویی گلدان خشک شده باشد مناسب‌ترین دما برای نگهداری این گیاه دمای ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتیگراد است.

گیاه آپارتمانی برای اتاق

۲- آگلونما (Aglaonema)
گیاه آگلونما برای کسانی که می‌خواهند گیاهی داشته‌باشند که تمام شرایط نوری را تحمل کند و همچنان شگفت‌انگیز به نظر برسد، بهترین انتخاب است. با فرم عمودی و برگ‌های سبز زیبا که دارای رگه‌های نقره‌ای یا صورتی است، آگلائونما گیاهی چشم‌نواز است که به مراقبت کمی نیاز دارد و اگر فراموش کردید مرتب آن را آبیاری کنید، همچنان زیبا خواهدبود.نور غیر مستقیم کم، متوسط یا پر نور. اتاق‌های قسمت شمالی ساختمان بهترین شرایط نوری را برای این گیاه زیبا دارند.  چند سانتی‌متر بالایی خاک خشک شود سپس آبیاری کنید. هفته‌ای دوبار آبیاری در تابستان و یک بار در زمستان کافی است.

گیاه برای اتاق خواب

۳- سانسوریا (Snake Plant)
این گیاه همیشه سبز با نام‌های گیاه شمشیری و گیاه نیزه‌ای نیز شناخته می‌شود. سانسوریا گزینه مناسبی به عنوان یک گیاه آپارتمانی کم دردسر به خصوص برای اتاق خواب شماست.

نیاز به نور آن کم تا متوسط است اما در نور متوسط تا روشن سریع‌تر رشد می‌کند. در تابستان هفته‌ای یک یا دو بار و در زمستان هر دو سه هفته یک بار زمانی که چند سانتی‌متر از سطح گیاه خشک شده‌باشد، آبیاری کنید.

گیاهان آپارتمانی

۴- پاپیتال-English Ivy

یک گیاه مخصوص اتاق خواب است که خاصیت روندگی هم دارد، پاپیتال است. پاپیتال می‌تواند در فضای باز بسیار خوب عمل کرده و گره‌های چسبنده‌ای را به ستون‌ها و تنه‌های درخت متصل کند و بالا برود. اگرچه شما نیز می‌توانید از تمایل این گیاه رونده برای چسبیدن به دیوار استفاده کرده و آن را به زیبایی هدایت کرده و در دکور اتاق خوابتان استفاده کنید.

پاپیتال به عنوان گل مناسب اتاق خواب در اکثر شرایط نوری، مقاوم خواهد بود و رشد می‌کند. شاخه‌های آویز و رونده آن هنگامی که گلدانش را روی یک میز قرار داده یا از سقف آویز کرده باشید، زیبایی دو چندان پیدا خواهد کرد. گیاه پاپیتال بسیار مقاوم و کم آب بوده و انتخاب خوبی جهت نگهداری گل برای اتاق بدون پنجره خواهد بود.

گیاهان مناسب اتاق

۵- زاموفیلیا (Zamioculcas zamiifolia)
گیاه زاموفیلیا برای مبتدیان عالی است زیرا بسیار بخشنده است و در برابر شرایط نه چندان ایده‌آل تحمل بسیار بالایی دارد. این گیاه بر روی ساقه‌های خود، برگ‌های کوچک صاف و براقی دارد که زیبایی خاصی به این گیاه می‌بخشند. زاموفیلیا نور متوسط و کم را به خوبی تحمل می‌کند  از آنجا که زاموفیلیا به خشکی مقاوم است، نسبت به آبیاری زیاد واکنش نامطلوبی دارد. زمانی این گیاه را آبیاری کنید که چند سانتی‌متر از بالای سطح خاک خشک شده‌باشد.

گیاه آپارتمانی مناسب اتاق خواب

۶- گندمی-Spider Plant

گیاه گندمی (یا عنکبوتی)، یکی از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا است و یکی دیگر از بهترین گل‌ها برای اتاق خواب است چرا که از طرف سازمان ناسا معرفی شده است. این گل مناسب اتاق خواب در طیف وسیعی از نور و با رطوبت متوسط رشد خواهد کرد و بر روی ساقه‌های آویزش گندمی‌های کوچکی رشد می‌کنند که شما می‌توانید آن‌ها را قلمه زده و پس از ریشه‌دار شدن در آب، در گلدان بکارید و به اتاق‌های دیگرتان نیز انتقال دهید تا هوای خانه کاملا تصفیه شود.حهت نگهداری گندمی، اگر برگ‌های این گیاه، قهوه‌ای رنگ شدند، باید از آب جوشیده سرد شده برای آبیاری‌اش استفاده شود؛ چراکه به فلوراید موجود در آب حساس است

گیاه مناسب اتاق

.۷- گیاه مارانتا (Prayer Plant)
گیاه مارانتا یکی از زیبا‌ترین برگ‌ ها را در بین گیاهان دارد. جلوه زیبای برگ‌های سه رنگ زمینه‌ای سبز و مخملی این است که نقطه‌های زرد رنگ روی آن ها وجود داشته و خط‌ هایی قرمز رنگ روی آن‌ها کشیده شده‌است. برگ‌های زیبای رنگارنگ این گیاه رنگارنگ شب‌ها گویی در حال نماز تا می شود.

انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد و همه آنها جذاب بوده و مراقبت از آن‌ها بسیار ساده است.نور غیر مستقیم کم، متوسط یا روشن. محافظت از شاخ و برگ در برابر نور مستقیم خورشید را فراموش نکنید. خاک را کمی مرطوب نگه دارید، اما هرگز خاک خیس نباشد.

گیاه آپارتمانی

۸- فیکوس لیراتا-Fiddle Leaf Fig

فیکوس لیراتا یکی از ژورنالی‌ترین و معروف‌ترین گیاهان عصر حاضر است و گل مناسب اتاق خواب خانه‌های مدرن در مطبوعات و مجلات خارجی محسوب می‌شود. این گل دارای برگ‌های پهن و ویولونی شکل براقی است و به همین دلیل به برگ ویولونی نیز معروف می‌باشد.برای نگهداری فیکوس، لازم است اتاق خوابتان نور خوبی داشته باشد. گلدان این گیاه را بر روی یک زیرگلدانی پر از سنگ ریزه و مقداری آب قرار دهید تا رطوبت لازم برای این گیاه تامین شود. همچنین در خرید فیکوس به یاد داشته باشید که به دلیل برگ‌های پهن و سطح تبخیر بالا، این گیاه به آب بیشتری نیز نیازمند است

گیاه آپارتمانی مناسب برای اتاق

۶ روش سریع و طبیعی برای برق انداختن اجاق گاز شیشه ای

مطالب مرتبط

آشنایی شرایط نگهداری و پرورش نیلوفر پیچ در خانه

آشنایی با گل لیلیوم یا سوسن به همراه شرایط نگهداری و کاشت آن در خانه

شرایط مراقبت از نخل دم اسبی یا گیاه لیندا چیست؟

نظرات