چاپ کد خبر: 124466
3 آبان 1402

۱۹ عکس جانوران در طبیعت وحش که ببینید و خوش بحال تون بشه

طبیعت یا زاستار، به معنای گسترده آن، جهان طبیعی، فیزیکی و مادی یا گیتی می‌باشد. « طبیعت » می‌تواند به پدیده‌های جهان فیزیکی و به‌طور کلی به زندگی اشاره کند. مطالعه طبیعت، بخش بزرگی اگر نه تنها قسمتی از علم است. اگر چه انسان بخشی از طبیعت است، اما فعالیت بیشتر به عنوان مقوله‌ای جدا از سایر پدیده‌های طبیعی فهمیده می‌شود.

عکس زیبا طبیعت 6

در زبان پارسی برای واژه طبیعت، واژۀ «زاستار» وجود دارد و با واژۀ زادن مرتبط است. کلمه طبیعت در زبان انگلیسی از واژه فرانسوی باستان گرفته شده و از واژه لاتین natura یا «ویژگی‌های اساسی، ذاتی» گرفته شده‌است و در دوران باستان به معنای واقعی کلمه «تولد» بوده‌است.

مفهوم طبیعت به عنوان یک کل، جهان فیزیکی، یکی از چندین گسترش مفهوم اصلی است.

زمین تنها سیارهٔ دارای حیاتی است که تاکنون می‌شناسیم، و ویژگی‌های طبیعی آن، موضوع بسیاری از عرصه‌های تحقیقات است. در منظومهٔ شمسی سومین سیارهٔ نزدیک به خورشید، بزرگ‌ترین سیارهٔ زمین سان و در کل پنجمین سیارهٔ بزرگ این منظومه‌است.

عکس زیب طبیعت 1

طبیعت وحش به‌طور کلی به منطقه‌هایی گفته می‌شود که انسان آن‌ها را به‌طور قابل ملاحظه‌ای تغییر نداده‌است. شالوده حیات وحش جزئیات بیشتری دارد که طبیعت وحش را بدین گونه توصیف می‌کند: «دست‌نخورده‌ترین و مختل‌نشده‌ترین مناطق طبیعی وحشی باقی‌مانده در سیارهٔ ما، آن مناطق باقی‌مانده واقعاً وحشی که تحت کنترل بشر نیستند و جاده‌ها، خطوط لوله‌کشی یا سایر ساختارهای صنعتی بدان‌ها راه نیافته‌اند.»

مناطق طبیعت وحش در کشتارگاه‌ها، ایالات، روستاها، شکارگاه‌های حفاظت‌شده، مزارع، جنگل‌های ملی، پارک‌های ملی و حتی منطقه شهری، در کنار رودخانه‌ها، آبگذرها و سایر مناطق توسعه‌نیافته، یافت می‌شوند. مناطق حیات وحش و پارک‌های حفاظت شده نقش مهمی در بقای گونه‌های معین، مطالعات زیست‌محیطی، حفاظت و تفریح دارند.

برخی نویسندگان طبیعت معتقدند مناطق طبیعت وحش برای روحیه و خلاقیت انسان حیاتی اند و برخی از بوم شناسان مناطق حیات وحش را به عنوان بخش کامل و خودکفای اکوسیستم طبیعی سیاره (زیست‌کره) می‌دانند. آن‌ها همچنین از صفات ژنتیکی تاریخی نگهداری می‌کنند و برای گیاگان و زیاگان، زیستگاهی فراهم می‌کنند که به سختی می‌توان بار دیگر در باغ‌وحش‌ها، درختستان‌ها و آزمایشگاه‌ها ساخت.

عکس زیب طبیعت 2 عکس زیب طبیعت 3 عکس زیبا طبیعت 1

عکس زیبا طبیعت 2

عکس زیبا طبیعت 3

عکس زیبا طبیعت 4

عکس زیبا طبیعت 5

عکس زیبا طبیعت 7

عکس زیبا طبیعت 8

عکس زیبا طبیعت 9

عکس زیبا طبیعت 10

عکس زیبا طبیعت 11

عکس زیبا طبیعت 12 عکس زیبا طبیعت 13 عکس زیبا طبیعت 14 عکس زیبا طبیعت 15 عکس زیبا طبیعت 16

لطفا نظران را برای ما بنویسید

آشنایی با گُل بسیار زیبا سروپژیا و شرایط پرورش آن در خانه

۳۴ عکس زیبا از طبیعت که ببینید تا کیفِ تون کوک بشه

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

نیک ، حقیقی چهارشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱

بسیاز عالی ، زیبا ، با کیفیت ، سپاسگزارم

فال حافظ