• 28 / شهریور 1402 / 11:36
 • شناسه خبر : 121322

نگرانی مردم فارس و شیراز از حضور هردمبیل هزاران افغانی

در حالی که مردم مناطق مختلف استان فارس و شهر شیراز از دردسرهای زندگی در کناز هزاران افغانی بدون شناسنامه نگران هستند مسئولین فارس از سهمیه ۴۰ درصدی ثبت نام فرزندان آنها در مدارس خبر می دهند.

نگرانی مردم فارس و شیراز از حضور هردمبیل هزاران افغانی

به گزارش اول فارس از شیراز،  در حالی که مردم شهرک ها و رو ستاهای حاشیه ای شیراز مرکز استان فارس از حضور ناخوانده هزاران افغانی نگران هستند ، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در جمع خبرنگاران گفت: به کارگیری و استفاده از اتباع بیگانه و افغانی ها در برخی مشاغل ممنوع است و با کارفرمایانی که به این مهم بی توجهی کنند برخورد خواهد شد.
بهرنگ قربانی افزود: به ویژه در آن دسته از مشاغلی که نیروی کار داخل می تواند در آن فعالیت کند و امکان به کارگیری جوانان خودمان در آن شغل وجود دارد تاکید شده که به هیچ وجه از نیروی کار اتباع بیگانه استفاده نشود.مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: یکی از موارد شغلی که به کارگیری اتباع بیگانه در آن مطلقا ممنوع اعلام شده شغل فروشندگی است و چنانچه واحدهای صنفی در این زمینه تخلف کنند برخوردهای جدی قانونی خواهد شد.قربانی افزود: در این زمینه تاکنون چند واحد صنفی متخلف در شیراز و سایر شهرستانها پلمب شده است.

صحبتهای بهرنگ قربانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در حالی است که روزانه صدهای افغانی دیگر بصورت غیر مجاز وارد مناطق مختلف استان فارس خصوصا شهر شیراز شده و بسیاری از مردم نگران تهدیدات جدی هستند که  حضور توده ای و با تعداد بالای این اتباع ناخوانده  بیگانه زندگی آنها را نشانه گرفته است.

حضور افغانی های فاقد مجوز که اکثر بقول معروف بصورت هردمبیل و بدور از کوچکترین تشریفات قانونی در مناطق مختلف شهری استان فارس و شهر شیراز  گستره شده اند به گونه ای است که از ۱۰ نفر افراد حاضر در صفوف نانوایی های شیراز ۶ تا ۷ نفر از آنها افغانی های فاقد مجوزی است که دولت به آنها اتباع بیگانه می گوید.

نگرانی مردم فارس و شیراز از حضور هردمبیل هزاران افغانی

این در حالی است که قربانی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس نیز معتقد است : در کنار اشغال برخی فرصت های شغلی، مسائلی از جمله تشکیل صف های طولانی برای تهیه مواد غذایی مانند نان در برخی شهرک‌های اطراف شیراز مانند گویم، دوکوهک و قصر قمشه نیز موجب نارضایتی مردم شده است.

بر خلاف آنچه مدیرکل اتباع بیگانه گفته است حضور افغانی غیر قانونی  در سرتاسر استان فارس  شایع بوده و از کرونی گرفته تا سیاخ ، دارنگون ، خان زنیان ، قلات ، سلطان آباد ، کرونی  ، میانرود و…عملا ترکیب غالب جمعیتی با این افراد فاقد هر گونه هویت است که فقط از  فیزیک صورتشان می شود حدس زد کجایی هستند یا بقول  استانداری چی های فارس همان اتباع بیگانه اند ! به گونه ای که برخی مناطق استان فارس دیگر شبیه شهرها ، دهات و دهکوره های افغانستان شده اند.

یکی از ابعاد حضور هزاران افغانی در شهر شیراز کمبود شدید مسکن در نقاط مختلف شهر شیراز برای رهن و اجاره است به گونه ای که این افراد فاقد مجوز با پرداخت حق اجاره و رهن بسیار بالا یک واحد مسکونی را در اختیار گرفته و با اسکان تعداد زیادی در آن براحتی هزینه ها را سرشکن نموده و جوانان و زوجین کم توان اقتصادی ایرانی در فارس و شیراز عملا قادر به اجاره خانه و مسکن نمی باشند.

اکنون دامنه حضور افغانی از حاشیه های شیراز به مجتمع های آپارتمانی و واحدهای مسکونی چند طبقه نیز کشیده است. برخی گزارشات حاکی از اسکان چندین جوان افغانی فاقد مجوز در برخی واحدهای مسکونی آپارتمانی در مناطق حتی برخوردار شیراز هست به گونه ای ساکنین بشدت نگران امنیت خود ، خانواده و فرزندانشان هستند.

در حالی که تلاش می شود در ظاهر این افراد فاقد تهدیدات امنیتی نشان داده شوند وقوع دو حمله تروریستی به شاهچراغ با عاملیت افرادی از ملیت های دیگر اما با همدستی افغانی های غیر قانونی ساکن در شیراز ، همچنان ضریب خطر و ریسک حضور مثلا اتباع بیگانه در شهری چون شیراز بالاست.

بسیاری از مردم معتقدند حضور گسترده افغانی ها فاقد هر گونه هویت سجلی و بیومتری در کشور که بصورت توده ای و ملخ وار وارد شهرها و مناطق کشور شده اند می تواند ضمن تهدید فرصتهای ا اشتغال  که بدلیل عدم نیاز به بیمه شدن برای کارفرمایان نیز ارزان در می آید در آینده می تواند باعث تهدیدات جدی امنیتی – سرزمینی نیز گردد امری که مسئولین تاکنون پاسخ قانع کننده ای به نداده اند.

در سمت دیگر این فاجعه جمعیتی،  زاد و ولد بالا و هزاران کودک و نوجوان افغانی با حضور در مدارس باعث دغدغه آموزشی ، فرهنگی و تربیتی برای خانواده های ایرانی در سطح استان فارس و شهر شیراز شده اند به گونه ای که مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس، با اشاره به نرخ بالای زاد و ولد اتباع بیگانه گفت: سال گذشته در یکی از شهرستان های استان آمار تولد میان اتباع بیگانه سه برابر ایرانی ها بود، یعنی از ۶۰۰ نوزاد متولد شده در این شهرستان ۴۵۰ نوزاد متعلق به اتباع بیگانه بود.

حضور بدون برنامه وکنترل نشده مهاجرین افغانی همچنین فشار زیادی بر حوزه حمل و نقل شهری ، اتوبوس ها ، تاکسی ها و همچنین متروی شیراز نیز وارد کرده است.

بر اساس این گزارش به دنبال وقوع  ادثه خونین تروریسیتی دوم شاهچراغ در شیراز مقرر گردید که اجازه سکونت به اتباع خارجی با هر نوع مدرکی چه مجاز چه غیر مجاز در اطراف این حرم مطهر داده نشود و  اتباع بیگانه ای نیز که هم اینک در این محدوده سکونت دارند با هماهنگی صنف املاک باید این محل را ترک کرده و محل دیگری اسکان یابند.

این تصمیم در حالی توسط ایمانیه استاندار فارس اعلام شد که  این جابجایی و کوچ اجباری حضرات افغانی ها ، باعث هجوم این افراد به دیگر مناطق شهر شیراز شده و هزاران مهاجر قانونی ساکن بافت فرسوده  تاریخی و قدیم شیراز روانه دیگر مناطق پیرامونی می شوند و بنظر میرسد مسئولین استان فارس در حال پاک کردن صورت مساله بوده وعزمی برای شناسایی و اخراج هزاران نفر مهاجر فاقد هویت و غیرقانونی ” با اطلاق” اتباع بیگانه ” ندارند.

نگرانی مردم فارس و شیراز از حضور هردمبیل هزاران افغانی

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس، شهرستان نی ریز را یکی از گلوگاه‌های ورود اتباع غیرمجاز به این استان دانست و گفت: البته نیروی انتظامی تاکنون تلاش زیادی در زمینه دستگیری این افراد انجام داده است، سوال اینجاست که چگونه مسئولین استان فارس نمی توانند با کنترل و انسداد گلوگاه ها  و مبادی ورودی استان بصورت جدی از ورود هزاران نفری این افراد به فارس جلوگیری نمایند؟

این گزارش در حالی است که بهرنگ قربانی مدیرکل اتباع بیکانه استانداری فارس جمعیت فعلی اتباع بیگانه در فارس را بسیار بالا دانست و اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار، هم اینک ۳۵۸ هزار اتباع افغانی در فارس حضور دارند که از این تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر طی دو سال گذشته وارد این استان شده‌اند .

به نظر میرسد در حالی که آمار حضور مهاجرین فاقد هویت در استان فارس بسیار بالاتر از چیزی است که رسما اعلام شده است چرا که مبنای این آمار افراد ثبت نام شده است و در بسیاری از مناطق رستایی ، بخش ها و شهرهای استان فارس عملا  ثبت نام این افراد ممکن نبوده و بنظر میرسد دغده شهروندان استان فارس  تا حدود زیادی بجا و نیازمند بررسی جدی تری از سوی وزارت کشور می باشد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: در واقع برای این افراد به طور موقت مجوز اسکان در استان صادر شده و هنوز تصمیم خاصی در مورد آنها گرفته نشده است و هدف ما این است که فرصت های شغلی که حضور در آنها در توان هم استانی‌ها و هم وطنان مان هست توسط اتباع بیگانه اشغال نشود و در این خصوص به طور جدی برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته تلاش ما این است که مانع از نگاه صرفا منفی نسبت به حضور اتباع بیگانه شویم و به ظرفیت های اقتصادی هم که آنها می توانند ایجاد کنند توجه داشته باشیم اما کارفرمایان در مشاغلی که متقاضی نیروی کار داخل برای آنها وجود دارد به هیچ وجه حق به کار گیری اتباع بیگانه را ندارند.

اهل هرکجای ایران که هستید نظربدهید؟ توی شهر شما هم افغانی هست؟

بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد

عکس تاکسی ماس خیاری شیراز سال ۱۳۵۵ ، کسی یادش میاد؟ [+عکس]

درینکویو شهر زیرزمینی شگفت انگیز ۳۰۰۰ ساله ایرانیان در ترکیه که خبر ندارید

بهترین نسبت گوشت و دنبه برای تهیه کباب کوبیده خوشمزه و پدر بیامرزی

تیپ دیده نشده جوان شیرازی ۱۲۵ سال پیش در دروازه قرآن

کانال اخبار فوری و بدون سانسور ، کانال اخبار فارسی ، خبر فوری خبر حوادث

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

کانال بله

 

بیشتر بخوانید:

زاد و ولد عجیب افغانی ها داد استانداری فارس را درآورد/ ۱۲۰ هزار افغانی باید اخراج شوند/ مردم نگرانند
اعلام درصد مجاز ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس استان فارس/منع اشتغال اتباع بیگانه به عنوان فروشنده
اسکان و زندگی اتباع بیگانه در این منطقه شیراز ممنوع شد/ممنوعیت های جدید اتباع بیگانه در فارس

ثبت دیدگاه

 • امین

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  مگه افغانی به جزع نون خشک وپلاستیک کهنه جمع کردن چیزدیگه ای هم بلداین
  خودایرانی هاهم میتونن باریدرشون کنیدبرن تاکارازکارنگذشت
  ببینید | قیافه کُتب درسی اگر آدم بودند


 • امین

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  اگردولت اقدامی نکنه ماترک های قشقایی مجبوریم خودمون اقدام کنیم


 • علیرضا

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  شمام همه مهاجرانتان رابیارید ایران
  بعدهمه افغانه هاروبیرون کنیدبی جنبه ها
  یامرزرابازکنید هممون بریم اروپا
  پاییز گیاهان آپارتمانی مراقبت ویژه میخوان ، این ۱۰ نکته را بدانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  افغانها‌غیرت‌دارن‌کار‌میکند‌‌
  نون‌آبله‌دستاشو‌میخورن‌شما‌برایشان‌خیرات‌نمیدهید‌
  مرد هستین‌برین‌کار‌کنید‌‌افغانها‌را‌بیرون‌کنید‌
  افغانها‌نباشد‌تا‌دستشویی‌نمی‌توند‌برید
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • حمید

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  اون افغانی که میاداینجانظرمیده خیلی دوس دارم ببینم یه ایرانی امدتومملکت شماباهاش چه رفتاری میکنید
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • اکبر

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  ایرانی تنبله
  خودش بخودش کار نمیکنه میگه علافن
  من وقتی کار کردم دیگه تا تموم نشه کار میکنم.
  ایران را ما افغان ها آباد کردیم نه تن لش ها سوسول


 • مسعود

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  افغانی برای ایرانی منبع کار تولید و سازندگی هستن.
  عده ای جوان خوب ، مومن و با صداقت
  شما ایرانی چو بخواهید چو نخواهید ما هستیم.
  اصلا تو چکاره ای حرف میزنی
  من با دولت اسلامی ایران طرفم
  تو خودت ضد انقلابی
  ایرانی ایرانی
  نداریم ایرانی
  کشور اسلامیه و منم مسلمان…
  خلاص
  ببینید | قیافه کُتب درسی اگر آدم بودند


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  فقط مردم بایدبلندشن واعتراض کنن تافکری بکنن اگرتامردم بلندنشن مسولین کاری نمیکنن


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  مردم ایران با افغانها هیچ همکاری نداشته باشید به افغانها کار ندید خانه اجاره ندید و هیچ همکاری نداشته باشید اجازه ندید بچه های افغانی در یک کلاس با فرزند شما درس بخوانند چون موجب رفتار و تربیت بد اونها روی فرزندان شما تاثیر بگذارد
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  والا جوونای ایرانی دیگه زن هم نمیگرن…حالا ۴ تا جوون مومن اغان آمدند قدمشون سرچشم
  من حاضرم همه دامادهام افغان باشند
  هم کار کن هستند
  هم خانواده دوست
  هم مومن
  ببینید | قیافه کُتب درسی اگر آدم بودند


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  مردم به شماره گویای … مجلس زنگ بزنن از نمایندگان بخوان برای خروج افعانها بدنامه ریزی کنند همچنین به شماره.. ارتباط با دولت زنگ بزنن ومخالفت خودشون اعلام کنند
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • مل

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  همه ی شهرهای ایران شده پر افغانی تازه طلب کار هم شدند حق و حقوق هم از مردم می خوان میگن ما شهر وند ایرانی هستیم
  اگر دولت این همه امکانات به این ها نده می رن کشور خودشون به بهانه جنگ در کشورشون فوج فوج وارد ایران میشن بعدشم از مروم ایران می خوان بهتر زندگی کنند که همین طور هم هست

  روش‌های آسان که کپک را از لاستیک ماشین لباسشویی دور کنید


 • قاسم

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  مردم در این مورد کوتاهی کنیم اینده بچه هامون به خطر میفته بدید دست بکار شویم اینها به مردوم خودشون رحن نمیکنن باید بیرونشون کنیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  باید این افغانیهای… بیرون کنیم افغانیهای .. که .. خودشون واز ترس جون بی ارزششون رها کردن
  وتو خیابونهای ایران به.. ایرانی تیکه میندازن بدانند اگه مسولین کاری نکنن سه تا ابر قوم بزرگ کردو لرو ترکها هستند که این افغانیهای بیوجود که هیچ سر ناموسو خاک با دنیا میجنگند افغانی که یه موشت حیوانی بیش نیستند
  همین سه قوم عزیز این .. بیرون میکنند و…میگیرن نگران نباشید.
  تست شخصیت|بگید در نگاه اول چه حیوانی می بینید تا ویژگی های درون تان را بگم


 • سعیدی

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  افغانی ها کار میکنند چون مجبورند….
  ولی کارهایی دیگه هم میکننند
  چون برخی ها مجبورند
  به افغانی ها کار و خانه ندهید
  ایران را ازمون می گیرند
  پاییز گیاهان آپارتمانی مراقبت ویژه میخوان ، این ۱۰ نکته را بدانید


 • عباس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  من توجاده بین کرمان ،بم شب ماشینم جوش امده بودکنارجاده بودم
  حدود ۳۰۰نفردیدم که پیاده بازرسی رادورزده بودن ۱۵یا۱۶تاپژوامدن همروسوارکردن حرکت طرف اصفهان
  ۷ روش طبیعی برای درمان سوزش معده در خانه


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مهر - ۱۴۰۲

  اگر این روند پیش بره
  در آینده نزدیک تو کشور خودمون غریبه میشیم
  به کجا داریم پیش میریم !
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • رحمان کریمی

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  مسولیین ما اصلا به فکرمردم خودشون نیستن فقط به فکرجیب خدوشون هستن اگربخوان تو۴۸ ساعت کل ایران میتونن ازافغانی پاک کنن بنده بخاطرافغانی ۳ساله ست اصلا کارگیرم نمیاد
  جون کارساختمانی میکنم هرکس میخوادخونه بسازه یه نگهبان افغانی میاره کل هم شهریاش میاره مشهول کارمیشن چون پول اجارو پول اب وبرق نمیدن یه خورده میگن ارزون کارمیکنن درحالی که من سوال کردم حتی ازبنده هم گرونتر کارمیکنن
  منتها دربین مردم این حرف جاافتاده که ارزون کارمیکنن بعدش کارشون هم بزن دررو هست هرچی توشهرصدرانماکردن هنوزیکسال نگذشته نماراعینارعدوبرق زده اگثرسنگها افتاده
  اگرمسولین.. دارن و.. دارن اینهارا بیرون کنن اکثرا توباغ شهریها نگهبان هستن چون صاحب کاراشون خارج ازایران هستن حقوق مفت میگیرن توبهتری ویلا زندگی میکنن هم قاچاق بری میکنن وهم باخیال راحت … بازی میکنن
  ..هارا گول میزنن میبرن توویلا بعدش… کاری که نباید بشه انجام میدن
  بنده خودم بارها به ۱۱۰ اطلاع دادم یانیومدن یااومدن نگرفتنشون ببرن
  ادم نمیدونه دردش به کی بگه
  روزانه چند لیوان کدو قلیانی باید بنوشیم؟


 • حسین

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  مسئولین خودشون در مناطق امن و گران قیمت زندگی می‌کنند و از زندگی مردم درکی ندارن
  افغانها در محلات بالاشهر سکونت ندارن چند وقت پیش رفته بودم متروی تهران همه افغانی خیلی کم ایرانی بودن تا هفت هشت سال پیش مترو میرفتیم اینجوری نبود افغانی کم ایرانی زیاد
  خیلی ها مهاجرت کردن رفتن جاشون افغانی اومده چه وضعشه آخه چرا مسئولین اینقدر …تشریف دارن اخراج افغانها از ایران،مرز افغانستان ببندید،خود حکومت اینارو وارد میکنه این حرفا الکیه از مبادی غیر قانونی وارد میشن
  شکل تبریز و شیراز اگر آدم بودند/قیافه بقیه را نگاه !


 • محمدرضاحسنلو

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  اخراج افغانی ها فقط به دست خودمان بایدانجام بگیرد.


 • چارمحالی

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  بی حساب کتاب ریختن تومملکت راحت هرجایی خواستن میرن
  دردکارگرایرانی کی میدون بابا شد بردداری مجبور باکمترین قیمت کارکنی آگه پیدابش کارنکنی حاظرامادتوهرکارگاه ۵۰خوابیدن
  اینطوری فقربیشتر میشه
  کل بازارکار بهم ریخت ایرانی بدبخت چی همه چی به اندازدیگ
  روش‌های آسان که کپک را از لاستیک ماشین لباسشویی دور کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  بی حساب کتاب ریختن تومملکت راحت هرجایی خواستن میرن دردکارگرایرانی کی میدون بابا شد برد داری مجبور باکمترین قیمت کارکنی آگه پیدابش کارنکنی حاظرامادتوهرکارگاه ۵۰خوابیدن خدانگذرازباعث بانیش خدانحلت کن اینطوری فقربیشتر میشه کل بازارکار بهم ریخت ایرانی بدبخت چی همه چی به اندازدیگ


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  آخ مانمیدونیم کدام مملکت آنقدربی صاحب حالم آدم خراب میش
  بازن بچه هر تفرجگاهی میری ۵۰۰افغانی دارزافتاداونجامترو بازار هرجایی که میری افغانی
  پاییز گیاهان آپارتمانی مراقبت ویژه میخوان ، این ۱۰ نکته را بدانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  تهرانم شده کابل..یه نگاه تو تحریش وپل طبیعت وچیتگر بندازید آدم متعجب میمونه…چه خبره اینا با افکار طالبانی هی دارن وارد میشن خودمون کم مشکل داریم ؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  بیاید اصفهان ببینید چه خبره همچنین البرز مدرسه ها مملو از افغان شد ایران چند سال دیگه به گفته خود اینها به دست اینها اداره میشه کاش مدرسه شون چدا بود تا بچه ها درس را بهتر میفهمیدن


 • ایرانی

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  اینجاایرانه یاافغانستان؟یه روزی حکومت طالبان در دست میگیرن توهمین خاک خودمون بااین حرج و مرج وسهل انگاری مسئولان مملکت م
  بلایی که مهاجرت گُتره ای اتباع افغانستان سر ایران می آورد


 • Reza

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  خداوکیلی‌من‌ناراحتی‌قلبی‌دارم‌وریه
  وچشم‌وپوست‌وگوشم‌شیمیائ‌
  جنگه‌۴ساله‌بایدبیام‌شیراز‌برای‌
  درمان‌..ازشهرماتاشیراز۴ساعت‌بااتوبوس‌‌بقرآن‌توان‌مالی‌ندارم‌حقوق
  بازنشستگی‌حداقلبگیرومستاجر
  هستم‌۴ساله‌که‌بایدبیایم‌شیراز
  بیمارستان‌بهشتی‌یاقلب‌الزهرا‌
  هروقت‌حقوق‌واریزمیشه‌همان‌هفته
  اول‌تمامه‌آنوقت‌درعجبم‌طرف‌باخانواده‌۸تا۱۰نفری‌چطورازدورترین
  روستا‌یاشهر‌افغانستان‌میادتو
  بهترین‌استان‌کشورمامثل‌شیراز
  اصفهان‌تهران‌جدیدشما‌راگوشه‌به
  گوشه‌دارندتصرف‌میکنند

  شکل تبریز و شیراز اگر آدم بودند/قیافه بقیه را نگاه !


 • رضا

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  واقعا‌کاری‌دولت‌کرده‌که‌همه‌ملت‌رامجبوربه‌……
  گلمندنشوی‌که‌مردم‌فریب‌خارجیها
  راخورده‌اندیامنافقین‌‌یعنی‌انقلاب
  ۵۷و۸سال‌دفاع‌مقدس‌که‌بنده‌یکی
  ازرزمندگان‌۱۷ساله‌‌زمان‌جنگم
  ونتیجه‌جنگ‌‌داعش‌وعین‌همین
  خون‌ریخته‌شده‌اینست‌که‌رییسی
  ودولتش‌همه‌رابه‌فقروبدبختی
  کشانده‌وعاقبتش‌این‌که‌کل‌افغانها
  به‌کشورماهجوم‌بیاورندوازچهل‌‌سال‌پیش‌تاکنون‌اخبار…
  و..وبزهکاری‌این‌اتباع‌رابررسی
  کنید‌تمام‌شهرهای‌ایران‌بجزافغانی
  نمیبینی‌وهرکدام‌باخودبیماری
  کرونا‌سرخک‌وهزاران‌ویروس
  راتورده‌ودرقزوین‌ورشت‌بررسی
  کنیدکه‌هر۲۰افغانی‌۷نفربه‌کرونا
  وسرخک‌وعفونت‌انفلانزائ‌مبتلا
  بوددربهبهان‌شهرکوچک‌خوزستان
  آن آدم‌وحشت‌میکندازخانه‌بیرون‌
  بیاییدانگاردرکابل‌هستیم‌تمام‌ما
  مستاجران‌ایرانی‌این‌چندسال
  ازنبودمسکن‌وگرانی‌کمرخم‌کرده‌ایم
  واین‌بودهدیه‌دولت‌رییسی‌ب


 • پیمان

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  در آخر گزارش نوشتی که به ظرفیت‌های اقتصادی آنها هم باید توجه شود ،
  ما خودمون جوان بیکار زیاد داریم
  ۱۹ گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است [+عکس]


 • تارخ

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  مسئولین ، اطلاعات و هر ارگانی یا سازمانی که این مسئله به آنها مربوط می‌شود اقدام کنید ، اگر اقدامی نکنید ما …


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  سلام
  مسئولین امنیتی استان فارس – شیراز
  اگر در این مورد اقدامی انجام نمی دهید


 • مسعود

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  افغان از ایرانی مسلمان بهتری
  ایران مال همه ماست
  نژادپرست چرا
  پناهنده استیم
  با زور نیامدیم
  جنگ است انجا نمیفهمی تو
  اشغال کنیم شما را که چی
  به درد چه میخوری
  تمیز کردن انواع دیوار با ساده‌ترین و سریع‌ترین روش ها


 • آروین

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  روز بیاد خود تون با پای خودتون بیاین افغانستان التماس کنین
  منتظر این روزها هستیم
  خدا بزرگ هست نگران نباشید
  شکل تبریز و شیراز اگر آدم بودند/قیافه بقیه را نگاه !


 • آروین

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  پس شما ها محاجر ندارین کشورهای اروپا
  شمارو هم باید بیرون کنن
  تمام کشورهای اروپا رو اشغال کردین
  ۱۹ گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است [+عکس]


 • اکبر

  تاریخ : ۳ - مهر - ۱۴۰۲

  بنظرتون اگه الان فردوسی بود چی میگفت؟
  میگفت با ورود افغان ها دریغ است ایران اینگونه آباد بماند
  بلکه کنام.. و .. شود
  همی خون بریزند در حرم و حضر
  که گویی .. فتادست در گله گوسفند
  اصول صحیح شستن شلوار جین که همیشه شیک پاتون بمونه


 • مهدی

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  یه کمپین راه بیاندازید که همه بریم رای بدیم مجلس یه فکری بکنه.
  حتی شده دیوار بکشه
  تبریز و شیراز اگر آدم بودند این شکلی می شدند !


 • وطنم ایرانم

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  مردم عزیز به مظلوم نمایی افغانی گوش ندید افغانی باید بره وگرنه ایرانی به سرنوشت افغان دچار خواهد شد
  اینان اسلام و برادری رو بهانه کردن زندگی ایرانی رو غارت کنن نمونه ای از برادری افغان رد دیدید ندادن آب و تأکید به خبرنگاران افغان که مخصوص به ایران آب ندید دروغ میگن که طالبان مقصر است دقیقا مثل عراقی که جوانانمان را کشت به بهانه‌ی که صدام مقصر هست دوباره طرح دوستی ریخت گذارید تکرار شود پشیمانی سال‌های جنگ عراق خیانتها وووووو افغان برو گم شو
  عکس رژه رفتن متفاوت مرد شیرازی که باور نمی کنید


 • ایرانی

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  “این نظر اصلا قابل انتشار نیست”
  بجاش این مطلب را بخوانید
  عکس ۴۵ سالگی خبر جنوب که روزنامه نگار شیرازی برایش نوشت


 • محمدیاسر

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  با سلام به اول فارس و خسته نباشید میگم به دستندرکاران و کارمندان محترم.
  خیلی از متنها رو خوندم و خیلیها نژادپرستی بود
  ناسلامتی اینجا کشور اسلامی است تا دیروز که به عربها میخندیدین حالا خودتون بدتر از اونها شدین یه جوری کامنت میزارن مردم انگار افغانها از پشت کوه اومدن و بی صاحب هستن
  که میگن دولت اگرکه بیرونشان نکند ماها بیرونشان میکنیم خیلی خیلی غلت کردن
  دوماً اینکه مگه شماها کم مهاجر دارین؟
  قاره اسیا و اروپا و آمریکاء و افریقاء ووووووو
  رو گرفتین مگه شماها هم کسی گفته تروریست؟ پس بدونید منفعت دولت توشه که بیرونشان نمیکنن.. الکی شماها جوو ندین
  خودتون رو خسته نکنید اگر که دولت بخواد بیرونشان کنن به ۴۸ ساعت ننیکشه که انداختنشان بیرون ..‌ ولی خدائیش اکثر کامنت نویسها ذات پلید خودشون رو نشون دادن
  و در آخر به کلیه روزنامه ها و اخبارها و مجله ها
  لطفاً لطفاً خواهش میکنم انقدر تفرقه نندازید بین دو ملت ..شماها صدای همه مردم و اقشار
  هستین نه فقط مردم ایران
  عکس تاکسی ماس خیاری شیراز سال ۱۳۵۵ ، کسی یادش میاد؟ [+عکس]


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  شریف اسلمی شما افغانیا میخواهین ایران را آباد کنید شما غیرت و همت داشتید کشور خودتونو ویرانه نمیکردید میموندید کشورتون آباد میکردید ۸ سال جنگیدیم خون جوانان وطن ریخت ایران از دست ندادیم بعدم توئه زپرتی با هموطنانتون میخواهید ایران آباد کنید برید گم شید افغانستان خراب شده که خودتون خرابش کردید آمدید اینجا ایرانم خراب کنیدبعدم اونایی که میگن افغانیا هم نژاد ایرانیان هستند حتما خودشون نژادشون افغانی بربر هستش نژادشون ازبک و طالب هستش نه ایرانی ایرانی
  عکس رژه رفتن متفاوت مرد شیرازی که باور نمی کنید


 • انسان

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  وای به حال شما آدم های نمک نشناس به هرکدومشون یه افغانستانی یه خیری رسونده و حالا اسم خودتون رو میزارید انسان.. به .. شماها که اسم خودتون رو ایرانی می‌نامید
  شما ایرانی نیستین که میاین کامنت چرت وپرت و تحقیر کردن افراد مظلوم و بی گناه انجام میدین
  هرکسی هر بلایی سرش میاد به دنبال این هستند که افغانستانی ها چیکار
  کردن این همه تجاوز و تحقیر و به دختر بچه های کوچیک تجاوز شد چرا هیچی نگفتن
  خجالت بکشین ما همه انسان هستیم
  شاید اونا فرهنگ و ادب ایرانی یاد ندارن بهشون یاد بدین ایرانی نباید نژاد پرست باشه بیا یم انسان باشیم
  خاصیت شگفت انگیز زغال برای گیاهان آپارتمانی که نمی دانستید


 • جواد

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  هیچ وقت وضعیت خراب ایران رو ننداز گردن افغانستانی ما خودمون ایران رو با این تفکرات خراب کردیم
  اگه یکم تاریخ هم مطالعه کنید میفهمید که نصف مردم افغانستان در اصل ایرانی و آریایی هستن
  ۱۴ تکنیک طلایی برای رفع ناامیدی که تو این دور و زمونه باید بدانیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  دخترهای افغانی پانزده سالگی ازدواج میکنند و هر سال یه بچه می‌آورند. ما هم تمام توانمان را می‌گذاریم که این جریان لطمه‌ای نبیند. مثلا بالای ۳۵ سال ازدواج میکنیم یا تا آخر عمر به یک بچه اکتفا میکنیم …. در نهایت از ایران میرویم تا جایی کار برایمان پیدا شود.
  مردم داخل افغانستان هم می‌توانند مثل چهل سال گذشته به جنگ با همدیگر و برادر کشی و تفرقه ادامه دهند و ۹۵ درصد مواد مخدر جهان را تامین کنند و به راحتی و با غیرت کامل بچه‌هایشان را از پنج سالگی به بالا بفرستند اینجا و صادرات بچه را به صادرات مواد اضافه کنند.
  کی این تاکسی ماس خیاری شیراز سال ۱۳۵۵ را یادشه؟ [+عکس]


 • Mahdi

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  بابا بخدا خودمون باید بیرون کنیم آب میخورن نون میخورن سوخت رایگان استفاده میکنن کرایه خونه بردن بالا
  چه وضعشه مردم خودتون اخراج کنید

  تا ایران از بین نرفته
  ۱۴ تکنیک طلایی برای رفع ناامیدی که تو این دور و زمونه باید بدانیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  باسلام من یک ایرانی هستم با دو فرزند از شهر ورامین اینجا در شهرک صنعتیها ورامین پیشوا قرچک کار برای ایرانی نیست
  اولویت اول افغانی هست به ایرانی کار نمیدن
  شش ماهه که بیکارم ما باید چکار کنیم
  دولت هیچ فکری نمیکنه همه کارهارو از ایرانی گرفتند
  اگر هر روز مرغ بخورید چه اتفاقی برای بدن تان رخ خواهد داد؟


 • محمد

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  سلام به همه مردم ایران یه خواهش ازتون دارم خودم افغانستانی هستم ومتولد شیراز شما چرا بخاطر بیرون کردن افغانها ازخاکتون اقدام نمیکنین حتمااسودو منفعتی این وسط برای دولت وملت موجوده که نه دولت جلوش میگیره نه ملت بیرونشون میکنن


 • Mahdi

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  بابا بخدا خودمون باید بیرون کنیم آب میخورن نون میخورن سوخت رایگان استفاده میکنن کرایه خونه بردن بالا چه وضعشه مردم خودتون اخراج کنید دست به کار شید تا ایران از بین نرفته
  اصول صحیح شستن شلوار جین که برای حفظ و ماندگاری آن ها باید بدانید


 • منصور

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  بهترین راه حل اینه که بیرونشون کنید از این مملکت وگرنه طی روزها و سال های آینده ی نه چندان دور به یکی از بزرگترین مشکلات مردم و مملکت تبدیل میشن که اونموقع کار سخت میشه
  باعث ناامنی ، گرانی شدید اجاره بهای مسکن ، بیکاری شدید جوانهای ایرانی مخصوصا کارگران و بناهای ساختمانی ، کمبود نان و مواد غذایی و دارو و آب و برق و…… همین افغانی ها هستند
  فقط بیرونشون کنید سریع
  شاورما مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار لبنانی


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  اون شخصی که اسم بالا صحفش مولا بود گوه زیادی نخور کسافت خودت افغانی هستی و دزد .. خودت .. کثیفت دزده نه ایرانی


 • جعفر

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  کار‌یهود‌ در‌افقانستان‌‌هر روز‌بدتر‌از‌دیروز
  حالا‌اخرش‌است‌ طالبان‌ اوردن‌‌کلا‌ کار‌کاسبی‌در‌افقان‌تعطیل‌کردن‌تا‌روانه
  ایران‌ بشن‌و ایران‌از‌کار‌جوونا‌بگیرند‌وفشار
  برخانواده‌ایرانی‌تنگ‌کنند‌‌‌یهود‌درایران‌نفوذ
  دارد‌درتمام‌جهان‌‌جنگ‌جهانی‌یهود‌در راه
  به نظر شما کدام یک از مردها شوهر این زن است؟


 • مرتضی

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  بابا با مجوز یابی مجوز کدامه اخه مردم نمیخوان اینا با این جمعیت اینجا باشن.البته بعضی ازمردم هم مقصرهستند بخاطر اینکه کمی ارزان تر کار انجام بدن اینا رو به کار میگیرند
  غافل ازاینکه دارن ریشه میکنند اینجوری پیش بریم ایرا ن شده افغانستان.
  خیلی هم احساس راحتی ومالکیت میکنندامنیت داره از بین میره با وجود اینا.
  تست روانشناسی: ۱ مورد انتخاب کنید تا بفهمید دقیق از زندگی چه می‌خواهید!


 • علی

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  باسلام مسولین شماکه فکراین مردم بدبخت نیستید
  لااقل اجازه بدهید تاخودمون این افغانی‌های تروریست ازکشورمون بیرون کنیم
  راننده ای که گواهینامه ندارد تصادف منجر به فوت کند قتل عمد است؟ بیمه دیه را میدهد؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  کل ایران شده افغانستان آخه چرا دولت بی فکر بی مسئول فکری نمیکنه افغانی چه سودی برا این مملکت داره؟ تاجرند؟ توریست هستن؟
  یک دلار هم نمی‌آورند بلکه کلی هم ریال از مملکت خارج می‌کنند.
  مثل روز روشنه که طالبان اینها رو به اسم مهاجر می‌فرسته ایران میبینم روزی رو که طالبان مثل آب خوردن ایران رو بگیره
  ۱۳ روش موثر خانگی برای درمان سینوزیت و پاکسازی سینوس ها


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  بیش از صد سال پیش سفید پوستان آمریکایی چنین دیدگاه جاهلانه ای نسبت به سیاهپوستان مهاجر داشتند حالا چیشد کنار هم با حقوق تقریبا مساوی زندگی می کنند وپیشرفت می کنند این از اونا
  ما که مسلمان هستیم مومنان کسانی هستند که باهم رحم و ترحم دارند خدا به اونها روزی داده خب به شما هم میده راهش این نیست که بریزید سرشون با ظلم بیرونشون کنید.
  چاه نکن بهرکسی اول خودت دوم کسی .
  شما تصمیم بگیر سرت تو کار خودت باشه از همون لحظه خدا وکیل تو میشه
  آفات و بیماری ها گُل نوستالژیک حسن یوسف که باید آنها را بشناسید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - مهر - ۱۴۰۲

  از حکومت .. بیشتر از این انتظار نیست ه
  طرز تهیه کباب بیتی یک وعده متفاوت و بسیار خوشمزه ترکی


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  مردم باید دست به دست هم بدن هر کی تو شهر خودش تو روستای خودش تو کوچه خودش این … را بیرون کنن همین ها پسر دایی من را کشتن چند سال پیش تو شیراز.
  به خدا دروازه که میری انگار رفتی افغانستان کل مغازه افغانی هست فروشندها
  درینکویو شهر زیرزمینی شگفت انگیز ۳۰۰۰ ساله ایرانیان در ترکیه که خبر ندارید


 • پژمان

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  ملت ایرانبیدار_شوید

  چرا باید افغانی هارا از کشورمان بیرون برانیم و چرا نباید کارگر افغانی استخدام کنیم⁉️⁉️⁉️
    کافیست در گوگل جستجو کنید؛  
  سر بریدن خانواده گاودار تویسرکانی توسط کارگر افغانی شان
  اگر این کافی نیست…
  سرچ کنید؛سر بریدن تاجر آهن و زنش توسط کارگر افغانی
  قانع نشدی⁉️
  سرچ بفرما:مسموم کردن و به آتش کشیدن مادر و پسر ایرانی توسط کارگر افغانی خود
  ..جوان تبریزی بنام پیمان رستمی،
  … نوجوان ۱۸ ساله یزدی توسط افغانها،
  … جوان قیامدشتی بنام علی رستمی،
  انجام ۱۰۰ فقره قتل فقط در سال ۹۲ دیگه اونهایی که مخفی مونده بماند،
  حمله وحشیانه و شبانه به باغ ویلاهای مردم مشهد،
  سرقت اموال منزل با آبمیوه مسموم در سمنان،
  … چندین کشاورز رفسنجانی توسط افغانی،
  … به بانوان تهرانی در پارک منطقه مینی سیتی تهران توسط نگهبان افغانی همان پارک
  اسیدپاشی کارگر افغانی به صورت دختر کارفرمایش
  انقدر جنایتهای افغانی ها زیاد شده که …کرمان صداش در اومده
  بافت جمعیتی و قومیتی و فرهنگی ایران در خطر نابودی است

  #اخراج_افغانی_مطالبه_ملی
  #اخراج_افغانها_از_ایران
  #نه_به_جایگزینی_جمعیت
  #نه_به_فلسطین_سازی_ایران
  #آگاهی #آگاهی_عمومی
  #خودآگاهی_ملی
  آفات و بیماری ها گُل نوستالژیک حسن یوسف که باید آنها را بشناسید


 • پویا

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  مسولان. ..همه جا را افغانی های قاچاق پر کرده و هر کجا میری افغانی هست ..
  اگر شما عرضه بیرون کردنشون را ندارید حداقل مارا بیرون بکنیید یا مارا بکشید ..به خدا این افغان ها قابل اعتماد نیستند این ها اگر ادم بودند کشور خودشون را اباد می کردند ..
  به خدا همه کارگران ایرانی بیکار هستند یا دنبال اعتیاد یا قاچاق رفته اند ..این افغان ها اگر یک خورده فضا را بهتر ببینن از پشت خنجر می زننن ..بعضی می گویند اینها مهمان هستند کجا دیدید مهمان قاچاقی بیاد وهر غلطی هم خواست انجام می دهد ..
  ودر ضمن به شغل شما اسیب نزده ..به شغل قشر ضعیف اسیب زده .وکارفرما ها هم دنبال سود بیشتر هستند وبدون بیمه از افعان ها استفاده می کنن ..اکثر این ها تروریست هستند فردا با طالبان حرفتون شد ..داخل ایران به جهنم تبدیل می کنن …اینها همشون قاچاقی اومده اند واگر یک جنایتی را مرتکب شدند چطور می خواهید اینها را پیدا کنیید …
  خاک تو سرتون کنم مسولان بی …کشور شده افغانستان دوم ..
  تست روانشناسی: ۱ مورد انتخاب کنید تا بفهمید دقیق از زندگی چه می‌خواهید!


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  اصلی‌ترین مشکل فقط،موی زنان است و بس


 • Mimi

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  اولویت اول مملکت ماحجاب هست وحجاب والسلام دیگه ورود افغانی ودزدی ورشوه خواری مسئولین ورانت وگرانی سرسام آور وتورم وبی مسئولیتی نیروی انتظامی وبیکاری وناامنی اماکن مذهبی ووو اصلا وابدا اهمیتی ندارد. زنده باد پول و مقام وقدرت.

  جُرم ۱ آرایشگاه زنانه در کازرون که تعطیل شد


 • رضا

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  باتوجه به ایتکه ما مید نیم همسایه شرقی ما افغانستان مشکل دارد ولی این دلیل نشد که بی درو پیکر وارد کشور شوند
  خدایی نصف جنعیت شیراز محله های قدیمی شیراز کلا قتی واردش میشی فکر میکنید که افغانستان هستی دیروز رفتم پارک نماز بجز افغانی ایرانی ندیدم همش جوانان افغانی پرسه میزدن


 • نگار

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  دورغ می گن شیراز پر شده از معتاد و کارتن خواب حتی یکیشم افغانی نیست
  مثل جنازه افتادن زهره ترک میشیم حتی یک مورد کثافت کاریه از افغانی تو خیابون نمی تونی ببیند
  همش،معتاده ایرانیه
  با این تست تصویری دلیل ناکامی تان در روابط عاشقانه را پیدا کنید


 • علی زارع

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  بخداتومحل پشت باغ هرابال بیضا۳۰تاافغانی یه ایرانی
  یه وقت دیدی شب خوابیدی صبح بیدارشدی که افغانیهاایران گرفتند
  البته یه مشت ایرانی لاشی بی ناموس هست واسه۱۰۰هزاربیشترخونه بهشون میده
  درمان سریع آفتاب سوختگی با چند راه حل آسان و موثر


 • خانی

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  افغانی ها تو تهران همه کارها رواشعال کردن واجاره خونه را بردن بالا کارگاههای شخصی دیگه به ایرانی کارنمیدن جوون ایرانی بیکارمیمونه وهزارتابلا سرش میاد ولی افعانی درمبل کفش پوشاک وخیلی چیزها شده استادکار
  هوش مصنوعی هر کشور را شبیه یک پسر نوجوان شبیه سازی کرد؛ نوجوان ایرانی زیباترین +فیلم


 • پورمحمد

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  برای دولت که هدفش فشار بر مردم است اینها رحمت هستند.


 • سام

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  وقتی خوده دولت میخواد که وارد بشن، وگرنه چرا برای خروج یک نفر ایرانی اینقدر دردسر داره؟ خیلی راه‌حل‌های ساده برای بیرون کردنشون هست. تو مترو و خط‌واحد و اتوبوس و بقیه حمل و نقل عمومی راهشون ندن، تو صف نانوایی و فروشگاه و بقیه چیزا راهشون ندن. نزارن خونه رهن یا اجاره کنن. بچهاشونو مدرسه بفرستن اینجا
  ۱۵ کاربرد جالب دستمال مرطوب که از آن بی خبرید


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  افغانها رو بیرون کنید اینا خودشون داعشی هستن


 • مجتبی

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  دیگه این افغانی‌ها شیراز را به گند نکشیده بودند
  ۱۵ کاربرد جالب دستمال مرطوب که از آن بی خبرید


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  …بر مسئولین بی فکر
  فقط اتحاد تا پیروزی

  ۱۵ کاربرد جالب دستمال مرطوب که از آن بی خبرید


 • اصغر

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  افغان کار و اشتغال از ما گرفت قومی که در این مملکت هزار تومان خرج نمیکنه اگه الان افغانستان بودی همین‌ها میخوردنت

  محل رفت و آمد رونالدو آسفالت می شود !


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  تهران پر از افغانیه، مخصوصآ از میدان انقلاب به پایین
  افغانها را اخراج کنید
  افغانها را اخراج کنید

  تتلو در حمله تتلیتی‌ها به تپه‌های برلین ۸۲ میلیارد فرتی زد تو جیبش !


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  تمام ادارات دولتی دارن از کارگران افغانی استفاده می کنن حتی اداره آب و فاضلابم استفاده می کنن ازینا چرا باید دولت جای استخدام گردن اینگونه جواب مارو بده؟؟؟
  یعنی ملت کو و کر و لالن و هرگز نمی شنوند یا مسئولین اینگونه هستن و پول مفت دارن می خورن
  رونالدو مهربان، امسال رو اینجا بمان!


 • یادیاران

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  بی تفاوتی دست امنیت است.جوابگو مردم و حتی خانواده و فرزندانتان باشید که بی امنیتی گریبان گیر همه میشود وقتی بیاد.
  اگر خواسته بشه همشون خارج و۱نفرم بدون قانونی وارد نمیشه
  غذای تند و خوشمزه خوراک مرغ مکزیکی نخوردین ؟ +طرز تهیه</a>


 • کرمانشاه

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  اون شخصی که به نام ..مولا …نوشه که ایرانی دزد هست بی ناموس پدرت دزده من کاری با کسی ندارم هر کسی کارش به خودش ربط داره به کسی کار بده یا نده ولی هر کسی به هم وطن خودش خیانت به کنه رحم به خانواده خودشم نمیکنه
  ولی تو نادان که بالای متنت نوشتی مولا یه آدرس یا شماره به من بده تا نشونت بدم کی دزده بی وجود اگه من کسی با خودم آوردم از تو کمترم ولی تو با هر بی وجودی که مثل خودی بیا ببین جرت میدم از وسط یا نه بی بوته

  با این چند روش استعدادهای خود را به راحتی کشف کنید


 • خخخخخخ

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  تهرانو ندیدین شهرهای اطراف تهرانو ندیدین تعدادشون از پشه ها هم بیشتر شده


 • خخخخخخ

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  پولشو مسئولین از سازمان ملل میگیرن هزینه تورمشو سفره کوچک مردم باید بدهد …
  دیگر بس کنید چقدر ظلم چقدر ستم خدا ازتون نگذره


 • saman.s

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  سلام،دیگه تودنیامسخره ترو بیهوده ترازایران هیچ جای دنیانیست،دیگه تااین حد،هردمبیل،اونوقت آدم کجاخیلی زورش میاد،اونجاکه حرف ازمرزبانی میزنن،بابا،مرزبانیتم ایقدمسخرس که تمام بچه های مردم منظورم سربازان هست،همه روتوخواب داعش میدزده،خاک توسرمون،مسولین که انگارنه انگاربیخیال داره بچه هاشو.نم میفرسته مدرسه

  از سرنوشت این راننده جوان اسنپ خبر ندارید؟ [ +عکس ]


 • عزراییل مفسدان

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  مث مردم مناطق کرد نشین و کردستان ایران با این افغانهای … برخورد کنید ،…چهارتاشونو بزارید رو .. شون بقیه حساب کار میاد دستشون الان سنندج،پاوه،مهاباد کرمانشته،ایلام،بوکان و غیره یه دونه از این … نداره وسلام
  ۳۳ نکته طلایی حفظ امنیت فرزندان تان اگر بچه مدرسه ای دارید


 • فارسی

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  اینقدر تنگ نظر نباشید اینها مهمانان وطنمان هستند مگر مهمانوازی یادتان رفته مخصوصا همزبان هم هستند همنژاد هم هستند اخلاق ایرانی تان را کجا گم کرده اید

  فال حافظ امروز ۱ مهر با تفسیر زیبا و دقیق/عاشق و رندم و میخواره به آواز بلند


 • کیوان الف

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام عزیزان وهموطنان
  اگه خودمون کاری نکنیم ایران عزیزمون تمامه فکر کردین برای یه سری اشخاص افغانی‌ها استفاده زیادی دارند بیاین بیرونشون کنیم والا یه روز اونها ما رابیرون میکنن والسلام
  تتلو در حمله تتلیتی‌ها به تپه‌های برلین ۸۲ میلیارد تومان زد تو جیبش !


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  خداوکیلی حیف شیراز حیف ایران که افغانها زدن خرابش کردن واقعا هزاران حیف….
  با این تست تصویری دلیل ناکامی تان در روابط عاشقانه را پیدا کنید


 • ان اچ که

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  اکثر افرادیکه درین دوسال اخیر وارید ایران میشوند ازقومی هستند که در افغانستان قدرت را بدست گرفته من یقین دارم اینها کارگر نیستند تروریست های انتحاری اند
  نحوه خرید « رپرتاژ طلایی اول فارس »که فوراً مشهور شوید


 • علی

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  من از استان فارس شهرستان مرودشت روستای اسفندران هستم روستای ما را افغان ها گرفتن بچه هامون میترسن برون مدرسه
  ۳۳ نکته طلایی حفظ امنیت فرزندان تان اگر بچه مدرسه ای دارید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  از مسولین .. چه انتظاری دارین
  بایدخودمردم دست به کار بشن
  وایناروبیرون بریزن
  ۳۳ نکته طلایی حفظ امنیت فرزندان تان اگر بچه مدرسه ای دارید


 • ارغوان

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  ی مشت بیسواد پلشت اومدن دارن اینجا قضاوت میکنن و …میگن
  والا شماهایی ک کار پیدا نمیکنید …ین وگرنه ما همین الان تو شرکتمون نیرو میخوایم ولی چون ایرانیا … و نمتونن کار کنن باید مفت خوری کنن نمیان کار کنن پس گردن دیگران ننداز …
  بازنشسته بَلای شیرازی چه سَر عکس های قدیمی ایرانی آورد!


 • عبدالله بامدی

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام این حقیر ایثارگرم ودرشهرداری منطقه یک اصفهان مشغول بکارم باوجود اینکه استراحت پزشکی از اورژانس تامین اجتماعی دارم رفتم سرکار سرپرست منطقه بمن گفت کارگر افغانی گرفتم دیگه نیازی بهشمانیست و۱۰ساله سابقه کار درشهرداری منطقه یک اصفهان دارم حالا قاچاقچیان مهاجر مثل ملخ مهاجر وارد استانها میکنند درصورتی که جوانان ما از بیکاری رنج میبرن
  ساندویچ بوریتو مرغ با سبزیجات ؛ ۱ غذای واقعا خوشمزه مکزیکی ، متفاوت و کامل برای خانواده


 • نا شناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  نیروی های انتظامی و مرزبانآن هر چقدر تلاش کنند بی فاییده است.چون گرسنگی که تو افغانستان هست به مراتب بدتر از اقدامات مسئولین هست.
  بهترین کار این هست که مرز را آزاد کنند که تعداد زیادی از آن ها یا همه آن ها به کشور های اروپایی پناه ببرند.
  بلاخره آن ها هم به نیروی کار و افراد نخبه نیاز دارند.به نظر من آن ها بهتر میتوانند از این افراد استفاده کنند.
  ۷ گیاه آپارتمانی اکسیژن ساز که سه سوته هوای خانه را تصفیه می کنند


 • شهروند

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  جوانهای ما بخاطر ناموس ۸سال جنگیدند که زره ای از خاک وطن به دست بیگانه نیفتد حالا مملکت را دودستی داریم تقدیم افغانیا میکنیم هیچ کس کاری انجام نمیده
  بگید کدام کارخانه ۲۵ میلیارد تومان روغن نباتی احتکار کرد !


 • امین

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  متاسفانه این اوضاع از ضعف سازمان ملل و فریب سازمان ملل توسط مسئولین ایران هست که بابت ورود هر افغانی به ایران به اسم حقوق بشر و کمک به آواره ها از سازمان ملل پول می گیرن .
  شاید اگه سازمان ملل متوجه بشه که این پول جای دیگه خرج میشه و خرج این آواره ها داره از یارانه کالاهای اساسی مردم ایران مثل برق و بنزین و آب و نان و غیره داده میشه و اون بودجه رو دیگه به مسئولین نده اونوقت اینا هم مجبورن افغان ها رو بیرون کنن
  با این تست تصویری دلیل ناکامی تان در روابط عاشقانه را پیدا کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  افقانها در شهرک صنعتی همه ما را بیچاره کردن من اجاره کار میکند ایرانی مالیات بده سربازی بره بعد آب هم به سیستان مدن
  بازنشسته بَلای شیرازی چه سَر عکس های قدیمی ایرانی آورد!


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  مقصردولت نیییییییسست،، بلکه افغانی ها مقصرن که اومدن داخل کشور اونها باید شئونات اسلامی را رعایت کنن و داخل نیان…..
  مسئولین خیلی سرشون شلوغه آدم حواسش پرت میشه دیگه
  افغان ها خودشون نباید بیان داخل
  با این تست تصویری دلیل ناکامی تان در روابط عاشقانه را پیدا کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  این سیاست کشور ما است که اینها را نگه دارد برای روز مبادا و معامله با طالبان است اینها را نگه می دارید که دین را زنده نگه دارد و …….
  ۲۵ نکته مهم اگر می ترسین دزد وسط خیابون گوشی تون را بقاپه !


 • کارگروبنا

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  باعرض سلام، دوستان واون مقامی که میتوانی،وانجام نمیدی،حق ملیونهاایرانی مخصوصآ استان فارسی داره پامال میشه بخاطرمنافع شخصی بعضی افراد،من اسنادموجوددارم که تو شیراز،خصوصا کناره‌های شیراز جمله، کرونی،خاتونک، سلطاناباد،گویم،صدرا،و…واقعآافغانها،زیادند،من
  به حمایت از قشرکارگروبنا،که خودشغلیست در این جامعه جمهوری اسلامی، از مسوولان گرامی تقاضادارم یه فکری بکنن،بخدا اعلام خطر هست،من افرادها میشناسم،که برای نون شب محتاجن وفنی کار،،اما طرف یا،ارگانهای دولتی بخاطرمنافع خودشان‌ افغانها راهکارمیدهند من تقاضادارم،ازطرف میلیونها کارگرایرانی که حق مارا،به ناحق به افقانها ندهید،باتشکر

  ۴ سکه رایج دوران مظفرالدین‌شاه قاجار +عکس


 • مهدی

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  ازکوتهی ماست که دیوار بلند است ما مردم استان فارس خودمان باید دست بکار بشیم وافاغنه را از استان بیرون کنیم اگر به دولت هست که روزبه روز داره بیشتر افغانی وارد میکنه مثل تبریز وهمدان وزنجان کرمانشاه ولرستان مرد باشیم وغیرت داشته باشیم که افغانی جرات نکنه مثل گله گوسفند وارد شیراز وفارس بشه چندسال قبل فسا پربود ازافغانی بخدا جوان ها چنان بلایی سزشون اوردن که همشون فرارکردن هرچی حمالی میکردن جوان ها … میکردن تا ازفسا گورشون گم کردن
  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • ایرانی

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  شریف اسلمی گونخور و زودی گم شو کشور خودت اگه کارکنی برو مملکت خراب شده خودت رو درست کن


 • ایرانی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  دارند مفت و مجانی از یارانه ی ایرانی ها استفاده میکنند ، ضمنا تعداد واقعی افغانها بیشتر از این اعداد است
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • نسرین روحانی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  باوجود این همه اتباع افغانی دیگه ایران ایران نیست متاسفانه فرهنگ وامنیتی وجود نداره هرجا که قدم می‌گذاریم تعداد افغانی ها بیشتراز ایرانی هست اون هم او قیافه وحشتناک و شلخته از مسئولین خواهش میکنم افغانیها رو بیرون کنند ما امنیت و آرامش نداریم .تا اتفاق دیگه ای مثل حادثه ی شاهچراغ پیش نیامده مثل موریانه رخنه کردند تو ایران معلوم نیست چه نقشه ای توسرشونه.
  ۳۳ نکته طلایی حفظ امنیت فرزندان تان اگر بچه مدرسه ای دارید


 • آشنا

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  والا نمیدونیم چه خاکی تو سرمون کنیم اول از دست افغانی و دوم از دست مسئولین فارس… وقتی زاد و ولد افغانی تو شهر کوار در نزدیکی شیراز چندین برابر ایرانی بوده باید سرنخ رو پیدا کرد و‌خاکی هم بر سر خودمون کنیم.وقتی مسولین کوتاه میان ما چه کاری ازمون میاد؟
  مشکل عجیب ساکنین شهر صدرا که آقای رئیسی هم باورش نمی شود!


 • مجتبی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  همه ی مشکلات مملکت رو تا هست به روی دیوار کوتاه مهاجرین می اندازند و بعد ادعا دارند ما ملت امام حسینیم .افسوس از جاهلیت
  ۳۳ نکته طلایی حفظ امنیت فرزندان تان اگر بچه مدرسه ای دارید


 • ع

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  چنان تو پاچمون بکنند که با هیچ چیزی نشود درش کنی حالا بشینیم صبر کنیم که کشور به کجا میرسد روزی بیاد که با افغانها تو کشور خودمون سر نان و اب خودمون جنگ کنیم
  حالا باور نمیکنی برو جلو یک افغانی را بگیر که تو چی میخواهی تو کشور من ببین چی جوابت میدهد انقدر سیستم قدرت مندی دارند که وقتی وارد کشور ایران میشوند سریع جای خواب و جای کار کردنشان مهیا میشود
  ولی خودمان باید سه ماه بگردیم تا خانه یا شاید کار گیرمان بیاید ان هم با هزاران منت و بدبختی حتی اگر صادق و درستکار باشیم
  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • فلانی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ب نظر من ۶ ماه وقت بدن بهشون ک ابرومندانه برن بعد از ۶ ماه اخراج کلی بشه
  حکومت افغانستانم ک گفته برگردن …


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ۱۵ میلیون افغانی ایران رو اشغال کردن
  به هیچ افغانی خونه و کار ندید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  متاسفم برای دولتم ک نمیتونن کشور رو اداره کنن و ی مشت افغانی راه دادن.. بجای اینک از کشورهای پیشرفته استفاده کنن ی مشت افغانی بی سواد و راه دادن.. ما ایرانی ها ریشه داریم چرا واقعا مسئولین رسیدگی نمیکنن.. تو خوده ایران کلی قشر و زبون های مختلفی هستن مث فارس ترک لر بلوچ لر و خیلی زبون های دیگه..
  دیگه چرا این افغانیارو راه دادین
  بچه های ما بزرگ بشن باید با اینجور قشر سرو کله بزنه واقعا..
  وای خدایا فقط خودت کمک کن و ریشه کن کن کسایی ک ب هیچی رسیدگی نمیکنن
  همه چیز در مورد گیاه هزار درمان آلوئه ورا


 • شریف اسلمی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  شما ایرانی پر رو از دین خبری دارید؟
  افغان وسط کار تا نمازش نخونه نهار نخوره
  افغان زبان روزه کار میکنه
  شما ایرانی ندیدم بخوانید
  کارم بلد نیستی
  ما میتوانیم ایران آبادان کنیم

  ماشین های غول پیکری که تاکنون تو عمرتون ندیده اید[+عکس]


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  افغانیا دیگه کار سخت انجام نمیدن
  تمام کارگر کارخانجات و فروشنده مغازه ها، نیروی خدماتی و سرایداری و نگهبانی افغانی هستن


 • احمد

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  آیا مرزهای ما اینقدر بی در و پیکر است که برادران افغانی دسته دسته وارد مملکت ایران شوند . و دولت هیچگونه کاری نمی کند اگر به این صورت پیش برود فردا پس فردا از پاکستان هم سرازیر به اینجا می شوند . از دولت عزیز خواهش می کنم تا دور نشده کاری بکنند و جلو آنها را بگیرند
  ۴ سکه رایج دوران مظفرالدین‌شاه قاجار +عکس


 • فریاد

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  مردم محترم شیراز و استان فارس با التماس کردن و تورا خدا و ترا به په امام کار درست نمی‌شه مثل تبریز عمل کنید هر افغانی که دیدید اول اخطار بعد اجبار بیایید زنجان تبریز اورمیه اردبیل همدان کردستان کرمانشاه یک.. افغانی پیدا کردید جایزه دارید ما ترکها به کسانی هم که به افغانی ها کار و مسکن بدهند رحم نمی‌کنیم نیروی انتظامی هم دستش درد نکنه پشت مردم است.


 • آذر

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ببخشید بی احترامی نمی‌کنم ولی از بی عرضگی خود فارس ها است افغانی در آذربایجان ببینیم اول به نیروی انتظامی خبر می‌دهیم اگر رد مرز نکردند خودمان… هم افغانی هم اون گاوی که به اون کار داده‌ برای همین هم جرأت نمی‌کنند از قزوین رد بشوند
  هم‌وطن عزیزم خودتان همه را بیرون کنید
  ۵ ادویه مفید و مضر دوران بارداری که باید بدانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  فقط برای ایرانی باشرف
  نزارید این افاغنه بیان تو ایران
  اینا همونایی هستند که زمان صفویه به هیچ چیز وهیچ کس رحم نکردن
  ولی دمش گرم نادر شاه ریشه افاغنه را کند
  حالا دوباره تاریخ داره تکرار میشه
  لطفا مسولین مملکت ی کم عقل نداشته شان را بکار بندازن
  واز ورود اونا تو مملکت جلو گیری کنن
  این حرف بیشتر مردم ایرانه
  مشکل ساکنین شهر صدرا که آقای رئیسی هم باورش نمی شود


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  لطفا افغانی را سهر شیراز بیرون کنید فرهنگ شهر ما پایین اوردن دیگه باغ حنت هم نمی شه رفت


 • بی نام ونشان

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  یک عده عقده یی بی .. دیگه دارن خیلی پلیسی ش میکنند تواگه غیرت داشته باشی وناموس داشته باشی کسی نمیتونه نگاه چپ به ناموست کنه پس خودت ………
  واینکه درست بله یک روزی بایداینهابرن امیدوارم یه ویروسی بیاد که هیچ افغانستانی توایران زنده نمونه وهمشون … بشن که اینقدرتحقیرنشن
  یک عده بیغیرت وتنبل که عرزه ندارن نون زن وبچه شونوتامین کنندبااین بهانه خودشوخالی میکنند…
  کارهای شاقه یی که افغانهاانجام میدن شماهااقایون … حاضرید انجام بدید واینکه خیانت نکنیددزدی نکنید باج گیری نکنید صادق باشید تاایرانی های خودتون بهتون کاربدن
  همش این نیست که بیایی واینجامزخرف بگی شماازهرایرانی بپرسی چرا کارنمیدی به ایرانی ۹۰درصدشون یک جواب میدن صداقت راست گویی وچشم پاک ودست پاک
  ماشین های غول پیکری که تاکنون تو عمرتون ندیده اید[+عکس]</a>


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  این …خودش افغانیه و در ضمن مشکوک به یهودی مخفی هم هست.
  ماشین های غول پیکری که تاکنون تو عمرتون ندیده اید[+عکس]


 • هرکی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا تو بازار هم که میریم از هر صد نفر نود نفر افغانب هستن


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  احمدآباد مستوفی تهران شده افقانستان


 • نارین

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  بنظرم فارسها یک مقدار بی عرضه و نمیدونم چی باید نامش رو بزارم هستند.
  شما بیا لرستان. کردستان کرمانشاه همدان برو آذربایجان و تبریز نیست افغانی چون مردم نمی‌خوان. اما تخم افغانی رو تو این کشور تهرانی‌های کارخانه دار و پولدار کاشتن که بخاطر پول بیمه ندن و حقوق پایین اینها رو آوردن.
  الانم رئیس جمهور تو سازمان ملل سخنرانی کرد گفت ۸ میلیون هستند از این بعد هم بیشتر میشن. انگار خودشون دوست دارن اینها بیان. ریدم تو این وضعیتی که برای این کشور درست کردین
  ماشین های غول پیکری که تاکنون تو عمرتون ندیده اید[+عکس]


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  آره عزیزان بدلیل تنبلی بوده کاری های ای… خودم دست بکار شودم خیاطی وارایشگری ک از بچگی از خانم اون خونی ک کارمیکرد میاد گرفت بودم رو شروع کردم بعد از مدتی اون نامرد به بهانی ک تو دختر زای ومن پسر میخام من وبچهامو طرد کردو رفت
  من ک دیگرترسم ریخته بود با بچهام به شیراز برگشتم با هزار بدبختی بانداشتنه شناسنامه بچهامو بزرگ کردم
  حالا ۳تا از دختران چون شوهر ایرانی کردن شناسنامه دارن اما دختر کوچکم ک الان ۲۷سالشه هنوز بی هویت و با هزاران مشکل وبدبختی زندگی می‌کنه
  دست اندرکاران یا همان مسعولین هیچاری برای من نکرده ببخشید ک سرتونو درد آوردم میخواست بگم از هر لاحاض وازهر نظر بودن افغانی در ایران خطر نام
  خواش میکنم اول ک اینها و از ایران بیرون کنید بعد هم دختر بهشون ندین ک مثل من وبچهایم در آیند بدبخت نشین
  ۲۵ نکته مهم اگر می ترسین دزد وسط خیابون گوشی تون را بقاپه !


 • شهرام

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام بخدا قسم داخل کوچه مازن ومرد افغانی زندگی میکنن بخدا کل کوچه ما ازترس باج به افغانی میدن
  چون ازروزاول بادعوا کتک کاری میخ خودش کوبید
  الا دولت داره از این راه نون میخوره میتونه یک ماه همه افغانی بیرون کنن افسوس
  ۲۵ نکته مهم اگر می ترسین دزد وسط خیابون گوشی تون را بقاپه !


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  باسلام خواهش میکنم این افغانی هارو از کله ایران بیرون کنید تا حداقل کسی دیگر مثل من پیچهای من بدبخت نشن اول انقلاب بود اون روزای ک هم میگفتن افغانیها اومدن و هزار کار خلاف می کنم من ک ۱۲ساله پودم وبدلیل نداشتن مادر و پدری معتادوچند خواهر وبرادر در منزل آشنای مشغول کار بودم البته پدرم برای این ک من کمک خرجش باشم گذاشت بود پیش این خانواده شلوغ ک در کارهای خونه کمکشان باشم روزی پدرم به بهانی دیدن خواهرم من رو از اون خونه بیرون برد داد به یه مردی ک می‌گفت فسای هست بدونی ک کسی خبر دار بشه در حیاط خونی ک در اون کرایه نشین بود برا عقد کرد من ک نه مادر وکسیرو نداشتم و بی خبر از همجا حتی نمی‌دونستم شوهر یعنی چی بعداز چند ساله کبرادران طرف اومدن تازه فهمیدم ک او افغانی هست نه فسای مترو برد بود توی روستاهای فسا از همه کس وهمه چی دور بودم کسی هم نداشتم که ب او پناه ببرم ۴فرزند دختر داشتم دلم برای بچهام می‌سوخت ناچار چیزی نگفتم و چون مردی بی کار وانیل بود وار همی دوستانش پول

  ۵ ادویه مفید و مضر دوران بارداری که باید بدانید


 • مولا

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  تقزیباهمه دیدگاه هاروخوندم متاسفانه بایدبگم بیشترنظرات ریشه درفقرفرهنگی وبیسوادی دوستان دارد اون کاری که کارگرافغانی انجام میده به هیچ وجه کارگرایرانی انجام نمیده ونظربه اینکه بیشترباغات ویلاهای گرون قیمت دست افغانیهاست چون مردم زحمتکشی هستند به هیچ وجه خیانت نمی‌کنند وهیچ مالی ازصاحب کارخود نمی دزدندوبالعکس ایرانیها تادست شون میرسه دزدی وخیانت می‌کنند
  برای همین هم مردم اعتمادی به کارگرای ایرانی ندارند برای همین هم طرف … خودشو میتونه پیش کارگرافغانی بزاره
  ولی ایرانی نه ودرجواب اون دوستانی که میگن افغانی هامالیات نمیدن بایدبگم فقط میخواستین یه نظری بدین واصلا هیچ اطلاعی دراین باره ندارین
  همه مالیات میدن وکلی پول دیگه که برای هیچ پرداخت می‌کنند میدونم که هیچ وقت این کشوربه کشورهای اروپایی وعربی نمیرسه برای اینکه مهاجرین اوکشورهاخیلی بیشترازاین حرفاست ولی به درستی اداره می‌کنند وپیشرفت
  پس مشکلات رابه افغانی ها ربط ندین

  چند روش موثر برای رفع بوی عطر از لباس ها


 • esiday5@gmail.com

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  افغانی ها از ایست بازرسی ها با موتور سیکلت انتقال داده می شن به سمت دیگه
  … هم میبینه چیزی نمیگه
  حتما اون شخصی که قاچاق انسان میکنه اول پول را پرداخت کرده اول
  ۲۵ نکته مهم اگر می ترسین دزد وسط خیابون گوشی تون را بقاپه !


 • فهیم

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  …ل شدین این همه مینالین
  به … بنالین


 • علی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  هم وطن، هم شهری، برادرم، بزرگوار، به بخاطر دستمزد کمتر کار، یا اجاره خونه بیشتر باعث ورود افغانیها نشید،
  غیرت داشته باش و همون مار رو همون خونه رو بده به هم وطنت هم شهریت، خودمون نباید به خودمون ظلم کنیم،
  نگید اینی که من میشناسم ادم خوبیه باهمین دیدگاه هروز تعدادشون داره بیشتر میشه
  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • ابراهیم یعقوبی زاده

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا خیلی زیاده افغانی تا چندسال اینده میگیرن ایران حتما بدون شک


 • ایرج

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ……… حتی کارگران که با بدبختی روزگار میگذرانند با هجوم افغانیها بیکار کردن اقتصاد که نداریم مردم در مضیقه هستند
  چرا مرزها باز گذاشتید که با ورود افغانیها هزاران بدبختی دیگه به مردم اضاف میکنید جامعه کارگری داره خفه میشه از هجوم افغانها اینها رو باید به کی بگیم
  با این ۸ روش ذهن طرف مقابل خود را به راحتی بخوانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  خدا وکیلی یه سر به بنی هاشمی و کرونی شیراز بزنید انگار کابل ..
  افغانی مثل ملخ مصری دارن پرسه میزنن..
  نگهبان آپارتمانها هم همه افغانی هستن..
  دیگه باید شیراز رو بدیم خودشون
  تصاویر عوامل حمله به شاهچراغ شیراز که به اعدام و زندان محکوم شدند


 • م

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  فقط یه سر به سیاخ دارنگون بزنید چرا اینقد زیادن
  … میگیرتشون به ازای یه دست غذا یا یه نوشیدنی آزادشون میکنه

  چند روش موثر برای رفع بوی عطر از لباس ها


 • زهره

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  آقای استاندار فارس توی خیابون که راه میریم افغانی براحتی مزاحمت که چه عرض کنم…به زنان شوهر دار پیشنهاد میدن… اونوقت تو میگی اسمت ایمانیه است؟ خجالت نمیکشی آقا؟
  بوریتو مرغ یک ساندویچ بسیار خوشمزه و متفاوت مکزیکی


 • مراد

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسؤلین بی درد طاالبانی ،این افغانهای کثیف والاف رااز ایران بیرون کنند؟!
  نکنه میخواهد ازاین جمعیت یعجوج ومعجوق برای، افزایش تعداد انتخابات خود استفاده کند؟!؟
  چه برسر ایران وایرانی آوردید؟! ؟
  چگونه به عمان سفر کنیم


 • اکبر

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  … تو خونواده ای که دخترش عاشق افغانی بشه… باید…توش…
  البته برخی دخترهای ابله میفتن با این بچه افغانی ها
  ولی واقعا داماد افغانی داشتن نوبره
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • کوروش

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  وقتی دارن ازشون باج میگیرن چرا زیاد نشن،از هر ۱۰نفر تو خیابون ها ی شیراز ۵تاش افغانی هست
  ۱۴ نکته طلایی که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • محمد سبحان

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام من ۱۵ سالمه ساکن شهر تهرانم. امروز سوار مترو که شدم با هزاران افغانی مواجه شدم. فقط من ایرانی بودم بقیه همه افغانی. کرک و پرم ریخته بود. اینا چجوری وارد کشور میشن آخه مگه مرز سرباز نداره. چرا مسئولین کاری نمی کنند. امیدوارم رسیدگی بشه تهران شده هزاره و کابل.
  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • سعید

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

 • ق

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام تو شهر ما متاسفانه ایرانی اصلا نیست همه افغانین

  کاربرد های جالب لاک ناخن که نمی دانستید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  .. آغشته به خون ملت از خون کارگران ومردم واقشار آسیب پذیر ایرانی برای یک چهارم مردم افغانستان سرگردان مدیرت نشده درهمه عرصه های کشور برابر چند استان کوچک یا چهار شهر مثل شیراز یا اصفهان مایه نگذارید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  یک شهر مثل تهران به کشور زیاد کردید وباعث گرانی وتورم شدید نگاهی به هزینه جمع آوری زباله چنین شهری کنید چه برسد به خورد وخوراک وزیرساخت و.. همه از جیب فقرا وارز ودلار به کام دولت وگرفتن امنیت شغلی واجتماعی وفرصت های شغلی واقتصادی وترکیب جمعیت ایرانیان وکاهش زادوولد ورفاه وازدواج وفقیر شدن وشکاف طبقاتی وبیکاری وناامنی و‌‌

  ۱۴ نکته طلایی که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • علی

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  به شاه سلطان حسین سلام برسانید

  کاربرد های جالب لاک ناخن که نمی دانستید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  تاراج کردن وحق آب وخاک وتجاوز به حد ومرز وبثباتی در کار کارگران ساختمانی فصلی شیراز وکشورواقشار آسیب پذیر وگرفتن امنیت شغلی واجتماعی وفرصت های شغلی واقتصادی وترکیب جمعیت ایرانیان وایجاد تورم وگرانی با یک چهارم مردم افغانستان خیانت است
  ۱۴ نکته طلایی که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ما کارگران ومردم واقشار آسیب پذیر جامعه قربانیان حقوق بشر ورحم وانسانیت واورگان وپناهندگان ومسلمان وغیرت وسیاست وهمسا یه وایرانی نژاد پرست نیست ودین واسلام واحساس وگرفتن پول ودلار وامتیاز وارز کشور برای یک چهارم مردم افغانستان هستیم
  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  گرفتن امنیت شغلی واقتصادی وفرصت های شغلی وترکیب جمعیت ایرانیان وکاهش زادوولد ورفاه وازدواج وفقیر شدن وشکاف طبقاتی وبیکاری وناامنی طلاق وگرانی وتورم با یک چهارم مردم افغانستان سرگردان اجرا حقوق بشر نیست

  ۱۴ نکته طلایی که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • رضا

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  به خدا قسم تا پنج تومن نون دهنمون سرویسه ازدست افغان ها.
  چهل نفری خونه رهن میکنن پونصد ششصد میلیون صاحب خانه هم پولشو می‌شناسه من ایرانی چه گناهی کردم این همه پول رهن اجاره بدهم.
  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • زری

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  مرده شوری اون دختری بره که عاشق یک بچه شیتکی افغانی بشه
  خاک بر سرت بکنن دختر
  عاشق گوز افغانی شده ای؟
  ببین دختره بیشعور نمیتونم بیشتر بگم چون این سایت ساندیسی منتشر نمیکنه
  فقط بدون اینا …تر از این حرفان!
  نفهم…حیووون…گوساله….گاو…خر..
  افغانی عشق حالیشه؟

  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • بی نام

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ..بر … اونی که ایران رو با ورود اینا نا امن کرد
  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • سعید

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  هیچکس بدادمون نمی‌رسه فقط تنها راه اینه که مثل مردم تبریز هر جا افغانی دیدین همه با هم فراریشون بدین اگه بعد از چند روز حتی یه دونه افغانی پیدا نمیکنی .از همین جا اعلام میکنم هر کی خونه بده به افغانی تو لیست سیاه قرار میگیره… .اسم و فامیل و آدرس کسانی که تو شیراز خونه داده بهشون رو همین جا اعلام کنید یا به اینستاگرام بفرستین.

  کله‌ پاچه خوشمزه خانگی دوست داری اینطوری درست کن!


 • خ ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام لطفاً لطفا رسیدگی بشه اوضاع خیلی خرابه شیراز گرفتن اصلاخونه گیرنمیاد بنگاه بی… هم فقط پول می‌شناسه هرچی میگن خونه به فاقدکارت ندید ولی اینجا قولنامه می‌کنه وای به حال ما ااااااا شهریه دانش آموزان افغان ۴میلیون چرا افغانی برای دولت بهترین درآمدهست
  ۱۴ نکته طلایی که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام دربخش سیخ دارنگون شده کابل ماکارگران این بخش بیکارهستیم چون افغانی ازمردم بومی بیشترشده نمیدونم کدام ازخدابی خبری طرفداراینهاهست واقعامسعولین بایدخجالت بکشن که ماکارگران بایدمنتظریارانه باشیم تایه بستنی برای بچه هامون بخریم خیلی زشته برای مسعولین مااین همه شهیددادیم که این طوری زندگی کنیم جای تاسف هست من تاحالابه چندین اداره وسازمان تماس گرفتم برای جمع اوری افغانی ولی هیچ اتفاقی نیفتاده
  ۱۴ نکته که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • علی‌احمدی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولت.طرفدار.افغانی.است.باید.خود.مردم.اقدام.کنند

  ۱۴ نکته که هر راننده اسنپ هنگام سفر در جاده باید بداند


 • مژگان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  چرا دولت هیچ کاری نمیکنه اصلا افغان چه اونایی که مجوز دارن چه ندارن باید از ایران برن کل افغان ها اومدن ایران رو تصرف کردن بدون جنگ خاک برسرتون دارین چه غلطی میکنین که افغانی کثافت اومده خاک و وطن ما رو تصرف کردن اگه عرضه ندارین از ایران بندازین شون بیرون به مردم بگین ما عرضش رو نداریم خودتون ای کاری بکنید آنوقت ببینید روزی چند صد نفر افغانی میمیرن و چندین هزار نفرشون فرار میکنن

  با این ۸ روش ذهن طرف مقابل خود را به راحتی بخوانید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  بخدا.قسم کرمان.مخصوصا سیرجان شده.کابل دوم .نیروهای شهرداری شدن افقانی .شاطرهای نانوایی افقانی شدن.کاسب ها افقانی.واقعا امید به چی .باید است……..

  ۴ ادویه ای که سیستم ایمنی بدن شما را به شدت تقویت میکنند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  به امید روزی که هیچ مرزی نباشد . به امید روزی که انسان باهم مثل سگ بلای منطقه جنگ نکنند.به امید روزی که ثروت برای همه باشد . چرا باید مرزی وجود داشته باشد مگر همه ما انسان نیستم ؟
  هدف ما ساختن اسلحه برای کشتن همدیگر است لعنت خدا به شما . دم از انسانیت می‌زنید پست تر از شیطان هستید . هیچ فرقی بین افغانی .ایرانی آمریکایی اسرائیلی نیست همه ما تشنه خون همدیگر هستیم . همه ما تا زمانی انسان هستیم که هیچ مشکل نداشته باشیم . انسان های سخاوتمند بشر دوست نیک اندیش با صبر اما اگر مشکلات‌ دنیا فقر تنگدستی به طرف ما بیاید ‌. خوی حیوانی ما بیدار می‌شود. سیاه وسفید . مذهب شیعه و سنی . کافر مسلمان بهانه است هدف نابودی همدیگر است .

  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • عزیز

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  چرا انقدر ملت ایران داد میزنن کسی به دادمون نمیرسه کو کجا رفت اون مسولین دلسوز فقط میگین حجاب بابا تو را خدا این افغانها در بیارین از کشور دیگه بسا
  کاربرد های جالب لاک ناخن که نمی دانستید


 • داریوش

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  حضور افغانها برای همه شون سودهای کلان کلان داره از بالاها حساب کنید تا.. رشوه‌خواری

  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • ابی ازشیراز

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  من اهل شیراز اگه بگم از هر سه نفر یه افغانیست کذب نگفتم . تمام مشاغل رو قرق کردن ، سبزی فروشی ها ، کارگران ساختمانی ، کارگران باغات و کشاورزی ها ، دستفروشی ها ، جدیدن فروشنده فروشگاهها همه از افغانها استفاده میشه
  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • ممد

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  ایرانی ها یا بچه ندارن یا تک فرزندن. اونوقت افغانها پنج شش تا بچه دارن. معلومه ک شهر دستشون می افته. دولت هم بخاطر پول خراج که ازشون میگیره بیشتر وارد میکنه. قدیما پرتغالی و انگلیسی و آمریکایی می اومدن کشور ما
  حالا….
  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • عالی پور بندر دیر

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام . متسفانه در کشور ما تا مسئله خیلی امنیتی نشه و عداه ای کشته نشن مسئولین کشور از خواب بیدار نمیشن . اصلا دولت محترم اراده ای برای نظم و امنیت کشور نداره . هر چه پیش آید . نان یارانه ای بنزین یارانه ای وووو شما فرض کنید از هفت میلیون افغانی که در ایران هستند هر روز سه لیتر بنزین مصرف کنند . چند لیتر می شود . بعد دولت سر ملت منت می گذارد که زیاد بنزین مصرف کنید . پیشنهاد می کنم .
  ۱ _ ترتیبی اتخاذ شود که هیچ ایرانی کارت عابر بانک خود در اختیار افغانی ها قرار ندهد
  ۲ _ برای اتباع مجاز کارتی صادر شود که هم معرف هویت آنها باشد و هم همه نیازهای اجتماعی مثل بانک و نانوایی و بنزین ووو تامین نماید . در این صورت از سرمایه های اجتماعی یارانه ای نمی توانند استفاده کنند .
  تست شخصیت:آیا روابط احساسی شما دراولویت است یا شغل شما؟


 • اسفندیار راشین

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  متأسفانه غروب که میشه دربعضی از محله های شیراز نمیشه راه رفت ،امنیت بچه ها و خانمها درخطر هست،مشکل فرهنگی بالا رفتارهای خیلی زشت،حرکات بسیار بسیار زشت،آیاجایز هست در چنین مقطع زمانی که مردم ما دچار هزاران مشکل فقر،بیکاری،گرانی مسکن و….اکنون مشکل امنیتی و فرهنگی هم اضافه شود ؟مسوولین محترم ما که در محله های آنچنانی بالای شهر با امنیت کامل زندگی میکنند کجا خبر از محله های پائینی و کناره ها دارند که مردم بیچاره ما با چه زجری زندگی میکنند که حالا مشکل زندگی در کنار بیگانه های غریبه ای که نه هویت دارند،نه فرهنگ دارند و بعضی از آنها واقعا وحشی هستند باید تحمل کنند….
  مسوولان کجاهستند که ببینند مردم شیراز درکنار چنین موجوداتی باید زندگی کنند باهزاران ترس واسترس ؟؟؟؟
  چه کسی پاسخ میدهد؟؟؟؟؟؟؟
  من اماده هستم با هرمسوول ومقامی سریک میز بنشینم و پرسش وپاسخ منطقی انجام دهم
  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • رزیتا

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  شهرک سعدی اصلا جرات داری بگو افغانی لت و پاره ات میکنند..چند شب پیش زد وخورد شد کسی جرات نکرد بره وسط ..بچه های محله سعدی را تا خوردند کتک زدند افغانی ها….تعدادشون زیاد و خیلی قلدر هستند…
  موساکا بادمجان یکی از خوشمزه ترین و لذیذ ترین غذاهای یونانی که حتما باید امتحان کنید


 • امیر ایرانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تورا خدا یه فکری به حال این مملکت کنید ،ایران شده افغانستان دوم،بااینهمه جمعیت افغانی و زاد و ولد بالایی که دارن به خدا ما دیگه شک داریم تو ایرانیم ،تو خط واحد ،تو صف نونوایی ،تو کوچه و خیابون ،هر نقطه ای که پا میزاریم پر از افغانیهاست ،اخه مگه میشه اینجوری زندگی کرد،دیگه نه امنیت داریم ،نه آرامش ،حتی فرهنگ واصلیتمون هم را تحت تاثیر قرار دادند،ای مسوولین ،بی مسوولیت فکری به حال این وطن عزیزمان بکنید ،بخدا غریب وطن شدیم .
  ۲۰ کاربرد جالب گیره کاغذ که با دانستن آن ها متعجب میشوید


 • امیر ایرانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تورا خدا یه فکری به حال این مملکت کنید ،ایران شده افغانستان دوم،بااینهمه جمعیت افغانی و زاد و ولد بالایی که دارن به خدا ما دیگه شک داریم تو ایرانیم ،تو خط واحد ،تو صف نونوایی ،تو کوچه و خیابون ،هر نقطه ای که پا میزاریم پر از افغانیهاست ،اخه مگه میشه اینجوری زندگی کرد،دیگه نه امنیت داریم ،نه آرامش ،حتی فرهنگ واصلیتمون هم را تحت تاثیر قرار دادند،ای مسوولین ،بی مسوولیت فکری به حال این وطن عزیزمان بکنید ،بخدا غریب وطن شدیم
  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • شهروند غریب

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تورا خدا یه فکری به حال این مملکت کنید ،ایران شده افغانستان دوم،بااینهمه جمعیت افغانی و زاد و ولد بالایی که دارن به خدا ما دیگه شک داریم تو ایرانیم ،تو خط واحد ،تو صف نونوایی ،تو کوچه و خیابون ،هر نقطه ای که پا میزاریم پر از افغانیهاست ،اخه مگه میشه اینجوری زندگی کرد،دیگه نه امنیت داریم ،نه آرامش ،حتی فرهنگ واصلیتمون هم را تحت تاثیر قرار دادند،ای مسوولین ،بی مسوولیت فکری به حال این وطن عزیزمان بکنید ،بخدا غریب وطن شدیم
  ۴ ادویه ای که سیستم ایمنی بدن شما را به شدت تقویت میکنند


 • وحیده

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سر کوچه ما افغانی ها راحت جلوی خانم ها را میگیرن میگن صیغع مشی …آدم میمونه چی بگه…من به شوهرم گفتم از این محله بریم..میگه هرجا بریم پر افغانیه…محلشون نذار… آأم وحشت میکنه…


 • حمید زارعی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  افغانی ببینم لختش میکنم تر از اینا روی کره زمین نیست اگر بتونن سر هر چی ایرانی هست رو گوش تا گوش میبرن.مسئولین ما معلوم نیست کجایی هستن که براشون مهم نیست.
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • منصوره از اصفهان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  یه افغانی از من درخواستی داشت.. برادرم و دوستش گیرش آوردند جوری زدنش که هر چه افغانی بود از محله ما رفتند که رفتند…توی یه هفته ۳۰ تاشون اومدند یه ساختمون در حال ساخت توی پلیت ها خوابگاه زدند…محل با هم خراب شدند سرشون…یعنی فایده نداره دیگه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  چ وضعیت شده افغان ها میان چندین نفر میشن میرن ی خونه اجاره میکنن با قیمت دو سه برابری برا همین خونه ها در شهرها داره خیلییی قیمتشون میره بالا هیچکس هم نیس رسیدگی کنه مسولین نمیدونم کی‌میخاان بیان رسیدگی جدی انجام بدن

  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  متاسفانه حاکمیت اصلا به فکر نیست ،خود مردم باید دست به کار بشیم

  دردسر جدید رانندگان اسنپ و تپسی که هرچه کار کرده اند باید جریمه بدهند


 • ایرانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  افغان ها را همین ایرانی ها به خصوص کشاورزان و باغداران پر رو کرده اند سر یه زمین طرف خرامه صاحب زمین از افغانی طرفداری میکرد میخواستن راننده ی ایرانی بکشند
  ۴ ادویه ای که سیستم ایمنی بدن شما را به شدت تقویت میکنند


 • مجتبی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  یه منبع درامد هست برای دولت تو وضعیت تحریم که یه پولی گیرشون بیاد تازه یکی گفته بود شناسنامه بهشون بدین بتونن رای بدن خخخخخ

  ۲۰ کاربرد جالب گیره کاغذ که با دانستن آن ها متعجب میشوید


 • نوذری

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  این یک نقشه برای از بین بردن بومی های یک منطقه هست اول بیکاری به وجود می‌آورند بعد اعتیاد و بعد هم جایگزین کردن بومی ها با اتباع خارجی

  ۴ ادویه ای که سیستم ایمنی بدن شما را به شدت تقویت میکنند


 • رقیه

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  شهرک سعدی شده قندهار…مثل اینکه دسته های باندهای بچه افغانی ها در کوه های همس هستند. حرف و حدیث زیاده..میترسیم دردسر بشه…به گند خر از ماست که برماست
  خبر خوش برای متقاضیان خرید آپارتمان در طرح فروش متری مسکن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  افغانی اینقدر زیاد وپرو شدن که میرسیم باشون حرف بزنیم اینم برمیگرده به دولت روشون داده

  شلیک خونین به راننده ۱ پراید در خیابان های شیراز [ جزئیات+عکس]


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  درپی ورود این ها درسته پول میگیرن ازشون اما برنج روغن گوشت کمبودمیشه وبرای ماایرانی هاگرون تر..
  حتما افغانی هستن که این ها رو راه میدن
  وگرن اینهمه کشورجنگ زده چرافقط افغان بایدبیاد
  کی بشه چوبش مابخوریم..
  افغانی تهدید جدی برامون هست کیه به دادمون برسه

  شلیک خونین به راننده ۱ پراید در خیابان های شیراز [ جزئیات+عکس]


 • بختیار

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  خدا.. کند آن پست فطرتی را که رضایت به حضور بیگانه در این کشور را می‌دهد آن مسئول که رضایت به حضور افغانی در این کشور را می‌دهد بدون شک … است یا از ..
  خبر خوش برای متقاضیان خرید آپارتمان در طرح فروش متری مسکن


 • عباس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  شیراز و استان فارس بی صاحب هست….تشریف ببرید استان هی کرمانشاه و همدان…و کردستان ببینید ب این پهناوری یک نفر افغان هست نمی‌گذارند ببینن میکشنش…..اون را میگن مردم فهمیده …
  پیده سوسیس بسیار خوشمزه که حتما باید آن را امتحان کنید


 • حالا

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  ،کارزار اخراج اتباع افغان، را امضا کنید
  به امید اخراج این..


 • بابک

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  حالا هر جای دیگه هر کاری انجام بدی سریعاً مسئولین مربوطه فوراً با پهباد یا بدون پهپاد یا هلیکوپتر یا هر چیز دیگه بالای سرتن ولی جای تعجب هست که این همه افغنه چطوری وارد میشن و کسی هم جلودارشون نیست
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • محمدرضا

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام و درود بر شما
  یعنی این همه کلیپ و عکس و فیلم از حضور چند صد هزار نفری اتباع بیگانه را مسئولین نمی بینند ؟ چرا اینگونه مرزها را برای ورود انها باز گذاشته اند و چه توطئه ای در کار است ؟ ایا این جز خیانت آشکار به مردم ایران نیست ؟ ما را چه میشود ؟؟؟

  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • ایرانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  شکر کیلو چنده؟؟


 • ایران

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  آقا به آمریکا ببار به اسراییل ببار ولی به این افغانیا مبارزین که اینا از اون ا بد ترند .نونوا نون ندید مغازها برنج ندید کسی اینا رو سر کار نبرند که ول کنم برن کشورشان یه جو غیرت داشته باشین.ما میرسم یه جایی اداره ای همه چی میخانه شناسنامه کارت ملی شماره موبایل به نام و غیره چه جوری اینا بی هویت میرم مدرسه و هزاران جنایت کنند کی خبر میشه.از مسولیت و مردم عزیز فارس میخانه همکاری کنید.همکاری همکاری همکاری

  پیده سوسیس بسیار خوشمزه که حتما باید آن را امتحان کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام خدمت واحترام کاملاً حالتون
  درک میکنم چون خیلی از ماها هم همین مشکلو داریم خانواده من از سال ده۵۰ توایران زندگی میکنیم یکی که خراب کری بکنه همه ما به چشم خراب کاربهمون نگاه می‌کنند
  ۲۰ کاربرد جالب گیره کاغذ که با دانستن آن ها متعجب میشوید</a
  >


 • سعید

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  داخل شهر ما که به عبارتی میشود جهرم که دیگه واسه خودشون شده مسجد دارن غذا خوری لباس فروشی کفش فروشی و…
  هر شهر یا استانی خود مردمش میخان که اتباع بیاد داخلش برای مثال مثل کردستان تبریز شما حتی داخل کارگاه های دور دستش هم اتباع مشاهده نمیکنید
  چون مردمش اجازه نمیدن ولی متاعسفانه استان فارس جولان گاه اتباع شده‌
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • میدان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  متاسفانه خیلی از افاغننه دیگه خودشان پیمانکار شدند خودشان تولیدی دارند و در مزایده های دولتی برنده می شوند …کل آهن قراضه ها و بازیافتی ها حتی اکثر ارگان های دولتی به افاغنه می دهند ..یکی از سازندگان آپارتمان ها در شهر شیراز در شهرداری خیلی بیشتر از سازندگان و مردم شیراز در شهرداری نفوذ دارد و قابل احترام هستند

  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولت باید مهاجرین را مثل کشور های اروپایی در کمپ قرار دهد نه اینکه هردمبیل بین مردم رها شوند


 • بی نام

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  خاک ما خاک بختیاریه،،افغان .. کی باشه بیاد توشهرما


 • سبحان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام الان بیشترافغانها ازدختران ایرانی خواستگاری می‌کنند وجواب بله میگیرن به خاطر فقر خانواده گی در چند سال آینده خود را عضوی از این سرزمین می‌دانند وبرنامه ریزی می‌کنند ما درغفلت هستیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  ۲سال است که دولت ونیروی انتظامی راهشداروآماده باش دادیم!!چقدردربوق رسانه هافوت کردیم که آهای مجلس؛رئیسی؛احتمال بسیارزیادایران راازداخل تجزیه وتهدیدمیکنند؛؛طبق گزارش های مردمی؛احتمال زادوولدهای انتحاری اتباع واردشده به ایران دردستورکارعلمای دین وهابیون جهت ازدیادجمعیت اتباع برشیعیان؛بسیارزیاداست؛اماگوش نکردند!!؟چقدرگفتیم چشم به هجوم به مرزهاو۰۰۰رادارند؛گوش نکردند!!؟حالاهم میگیم مسئولین ازخواب بیدارشویدکه فردادیراست؛امابازهم درخوابند۰تنهاراهش خیزش مردمیستولاغیر

  پیده سوسیس بسیار خوشمزه که حتما باید آن را امتحان کنید


 • محمد

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  هر وقت که به صف نانوایی‌های میری میبینی از هر۳۰ نفر ۲۰ نفرش افغانی مالک نانوای اگر ایک ایرانی بگه ۲۰هزار تومان نان بده بحش نمیدن اما به افغانی‌ها تهرچقدر بخوان بحش میدن آن وقت یارانه نان ازما کم می‌کند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مردم عزیز؛نسلی که امروزازافغانستان واردایران میشود؛نسل ۵۰سال پیش نیست!!کامنت های اتباع رانسبت خاک ومردم ایران بخوانید؛تابه افکارطلبکارانه وحسادت گونه شان پی ببرید!!آنهامارامتهم به کم کاری وتنبلی میکنند!!گویااسلتیدساختمانی مابچه سوسول بدنیاآمده اند!جوشکاری اسکلت آپارتمانها؛پروژه های خط لوله و۰۰۰درجهنم سوزان عسلویه؛دکلهای فشارقوی درمناطق صعب العبور۰۰۰ازقدیم تابه امروز؛سنگ تراشهای برجسته شیرازو۰۰۰گویامردم ایران نیستند!!؟؟جدااین نسل جدیدافغان؛بهشت ایران رامتعلق به خودشان میدانند!!؟وتهدیدمان میکنندکه روزی ایرانتان مال خودمیکنیم????وشمارابرده ورام خودمیگردانیم!!این یک حقیقت که متاسفانه درحال رخ دادن است؛ملت :بایدخودتان دست بکارشوید؛نسل امروزایران بایدهوشیارشود؛ناموس هایمان راازگزنداسارت بدست اجنبی هانجات بدهیم،این یک فراخوان ملی است✌دولت ونمایندگان مجلس وقوای انتظامی راتحت شدیدترین انتقادات قراربایدداد۰


 • مجید

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اینها قوم وقبیله گروه مسلح همان که اسمشون بلد نیستم وشما بلدین حالا آمدن سهمشان از این بیت‌المال ایران ببرند چرا کاکو نا راحتید بنده خدا خرج دارند کشور ما هم که نفت دا ره بدهید بخورند تا ناراحت نشوند یک وقت بمب بیارند
  مدارک لازم برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی از بانک سینا + مبلغ اقساط


 • بهنام

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  محمود افغان با جنگ اصفهان را اشغال کرد به لطف آقایون افاغنه بدون جنگ ایران را اشغال کرده‌اند فکر می‌کنید در آینده نسل های بعدی در مورد شما چه می‌گویند بغیر از.. و .. و ..
  ۱۱ نشانه در دوران بارداری که خبر از فرزند پسر می دهد


 • حسین

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  در اصل کلا نباید اینها را به ایران راه می‌دادند.
  اگر قرار است اتباعافغان هم باشند باید در تعداد کمی و مشخصی باشند و از لحاظ نگهداری باید خارج از شهرها و محل زندگی مردم برای اینها محلی در نظر گرفت و کنترل شده ورود و خروج روزانه داشته باشند . نه اینکه در کنار ایرانی باشند و قابل تشخیص هم نباشند.
  یارو افغانی را آورده داخل خونه ش و شده نگهبان زن و بچه ش.
  اون کسانی که به افغانی خونه اجاره میدن و یا کار میدن هم دارن به خودشون و ایران و ایرانی خیانت میکنن .
  مسولان ما آنقدر نفهم هستند که در نظر اونا افغانی نسبت به ایرانی ارجحیت داره .
  جلوی نونوایی هرکدومشون ۵۰ تا نون میگیرن .
  نه مالیات و نه عوارض و هیچ پولی هم هیچ جا نمیدن . از
  ایرانی پول همه چیز را میگیرن و افغانی .. فرصت طلب مفت مفت تو مملکت میچرخند وعلنا آدم می‌کشند و سر خونواده ایرانی را می‌برند .دادگاه هم از افغانی حمایت میکنه
  پیده سوسیس بسیار خوشمزه که حتما باید آن را امتحان کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مردم ایران خودتحریم زده وگرسنه وبیکارالدوله است!
  بایددولت قوانینی وضع کندکه درصورت کم بودن نیروی کاردرایران؛آنوقت نیروی کارواردکندوازراه درست نه قاچاق.
  نه مثل ۲سال پیش میلیونی!!!
  آنهم درشرایط بحرانی امنیتی تروریستی امروزایران که اسرائیل وغرب واعراب سالهاست چشم به خاک شهیدپرورمادوخته اندولی ازراه جنگ هقب نشینی
  اماازراه های تهاجم فرهنگی و۰۰۰هجوم هزاران هزارتبعه ی بی هویت ازطرف نیمروزبه داخل؛خطرناکترین؛وپراثرترین راهیست که ایران رامحاصره وتهدیدکردیعنی درگیری وجنگ باتروریستها ی داعش واقائده درشهرهاوکوچه پس کوچه هارابایددفع کنیم!؟
  که دراصطلاح جنگی؛سختترین ووپرتلافات ترین؛و۰۰۰جنگ هاست ودشمن باسوءاستفاده ازسپرمردمی وشناخت دقیق پیچ وگذرهاپدرآن خاک رادرمی آورد????شب گذشته درعوارضی کاشان کامیون پرازاتباع بیگانه رابه اکران عمومی درآوردندکه بشدت تکان دهنده وتاسف باربود.
  مردم ایران؛دولت ومجلس کوچکترین توجه بنظرات شمانخواهندکرد????خودتان متحدواتباع راازشهرهایتان اخراج کنید؛والسلام

  مدارک لازم برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی از بانک سینا + مبلغ اقساط


 • ایران

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تو همه گل فروشی ها تو قصرالدشت افغانی هست حتی تو منزل و باغهاشون هم میان

  ۲۰ کاربرد جالب گیره کاغذ که با دانستن آن ها متعجب میشوید


 • Asad sadgan

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  بایدافغانیا از ایران برن فقرداشتیم حالا بیشتر میشه بیکارداری حالا دیگه همه بیکارمیشن.بی خونه بودیم حالا دیگه همه کارتن خواب میشن گرونی بود حالا سربه فلک میکشه همه به جون هم میوفتن دیگه ناموس ملت توی خونه خودشونو امنیت ندارن چه برسه به بیرون خلاصه ویران میشه دیگه همه چیز تمام هست
  نشانه های ۱ بیماری عجیب پاییزی که آدم فکرش را هم نمی کند !


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اگر افغانی بره کی برای مسئولین خونه و باغ و ویلا بسازه و نگهبانی بده؟
  کی تو فروشگاه های بزرگ زنجیره‌ای مسئولین بار جابجا کنه؟
  کی اجناس و کالاهای وارداتی از مرز های بی در و پیکر را سر گذرگاه ها بفروشه؟
  کی در گذر خیابان شهناز و دروازه اصفهان مواد مخدر بفروشه؟
  برید جنوب تا ببینید دیگه کجای ایران یه افغانی نیست
  حرفایی می زنید.
  مدارک لازم برای دریافت وام ۳۰۰ میلیونی از بانک سینا + مبلغ اقساط


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اگرراست میگوئیدآقای استاندار؛شماره تلفنی بیان کنیدتامردم گزارش خانه هاوآپارتمان؛باغ؛سوله؛تعمیرگاه؛و۰۰۰راکه اتباع بیگانه حضورجمعی دارند؛اطلاع رسانی کنیم????الان اکثراتباع بیگانه درشیرازپنهان شده اندوبسیاری هم دراطراف شیرازویادرخانه ی اقوام ودوستان آشنایانی که چندسال است مقیمندپناهنده شده اند????شیرازدرحال خراب شدن است و وجه ی توریستی فرهنگی ادبی تمدنیش روبه انزواوتاریکیست!!؟استاندارفارس چرامیترسد؟چراخواسته ی مردمش رااجابت نمیکند؟؟؟؟؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  با تاسف فراوان به مسئولین استان فارس و تدابیر ناقص و نا کارآموزان برای حل این مشکل .اینجا دیگر جای زندگی برای یک ایرانی و یک شیرازی نیست .
  چندی پیش درمحله ما یک افغانی به ناموس ایران چشم داشته که با ضرب و شتم مردم محله و البته درنهایت چاقو خوردن یک ایرانی اتمام یافت.
  میخواستم این را ازمسیولین بپرسم آیا شهیدان دفاع مقدس به شما گفته بودند که برای ناموس ایران جان خودرا داده اند .شما با ما چه کردید؟حضور افغان ها تبعات بدتری هم دارد میخواهید چکار کنید؟بس نیست این همه حرفهای بی عمل ؟
  نشانه های ۱ بیماری عجیب پاییزی که آدم فکرش را هم نمی کند !


 • سامی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  من تویه شهرزندگی میکنم که افغان ها مردهاشون میرن خارج وبهترین مغازه های امارات ودبی مال اون ها هست وبعدبهترین خانه ها رامیخرنددیگه اجاره نمیکنن میخرندوخانواده هاشون بابهترین امکانات دران زندگی میکنندوانهایی،هم که خانه قدیمی زندگی میکننداجاره های خوب میدهندوفقط به خاطراین خانه قدیمی سکونت دارندچون فرهنگشون اینجوری میپسنده به خاطرحفظ حریم های خانوادگیشون که اتاق هاش جداباشه ،پس ازفقیربودنشان نیست.وکل مغازه های مبایلی شهرمال خودشون شده دیگه استاوبنا وکارگرم که همش خودشونن خونه اصلن برای ایرانی گیرنمیادباماهی ۵ اجاره دربدترین خانه های قدیمی سکونت داریم اگه دولت صدای مردم رامیشنوه بیرونشون کنه چه بامجوزچی بی مجوز

  نشانه های ۱ بیماری عجیب پاییزی که آدم فکرش را هم نمی کند !


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  خیلی بی فرهنگین کاش با ایرانی ها هم توخارج وخلیج اینجوری برخورد بشه

  نشانه های ۱ بیماری عجیب پاییزی که آدم فکرش را هم نمی کند !


 • کورش

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  بخدا کارگرهای ساختمانی خودمون بیکار هستن. افغانی‌ها بکنید بیرون برن تو کشور خودشون آخه همش ریخته تو ایران چه خبره این همه حجم جمعیت

  بازیگر محبوب سینما ، تلوزیون و متولد استان فارس درگذشت


 • تانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  خب چرا هماهنگ دست به دست نمیدیم باهم بیرونشون نمیکنیم!؟
  چرا دست رو دست میزارین و گله میکنیید به جای این حرفا
  باید خودمون کاری کنیم
  بندازیمشون بیرون

  غذای تند و خوشمزه خوراک مرغ مکزیکی نخوردین ؟ +طرز تهیه


 • اشکان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام خدمت همه ی هم استانی های عزیز این اتباع خارجی دست داخل هر کاری که شما فکرش بکنی بردن …من خودم نما کار هستم در شهرستان جهرم اگر یه ساختمان دست یک ایرانی هست که با نرخ خودش یا بصورت سقف قیمت صنفی کار میکنه …اتباع خارجی یا همون افغانی نزدیک به ۱۰تا ساختمان دست افغانی هست به قیمت پایین تری دارن کار میکنن داخل اوضاع بد اقتصادی با این گرانی مصالح ساختمانی کارفرما میاد کارشو میده به افغانی……

  ترفند تشخیص سالم بودن تخم مرغ و نکات نگهداری صحیح آن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  البته جای دیگه هم ندارن برن غیر ایران
  چون هر کشور دیگه می گیرن و برشون می گردونن
  کسی میدونه سلطان کله‌پاچه نپخته توی شیراز کیه؟


 • غضنفر

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  بایستی افقانیا ره … بیریزیم تو… راحت شیم


 • Gh.b

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تو شیراز هرجا میری یه گله افغانی جلوته ، تو خیابون تو مترو ، مغازه‌ها، پیاده‌ رو ها رو تمام قرق کردن خیابان زند خصوصا اطراف ارگ که اصلا مال خودشونه
  آدم جرآت نمیکنه با زن و بچه بره تو خیابون مسئولین هم که انگار تو این شهر زندگی نمیکنن
  جمعیت افغانها بیشتر از خودمون شده ، آخه این چه سیاستیه، بابا تو شهر خودمون امنیت نداریم….
  تیپ دیده نشده جوان شیرازی ۱۲۵ سال پیش در دروازه قرآن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  .. بر دولت و استاندار .. که عرضه ندارن افغانهای .. از این مملکت و فارس اخراج کنند فلسطین دوم در راه است

  درد بعد از نزدیکی ، دلیل و راه درمان درد بعد از رابطه جنسی چیست؟


 • طلا

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اینها را بعدا میخوان بهشون شناسنامه بدن و جای ما جاشون بزنن

  ترفند‌های کثیف این مرد در خانه ساعتی توسط زن جوان لو رفت


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  چه گویم که‌ ناگفتنش به بود .دل وقلوه و جگرم له بود.


 • حسامالدین

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  هر. چی جرم. جنایت. قتل ،اشوپ ترور. هست. همش زیر. سر. همین. همین. افغانیها. هست ……. ن کارت. ن هویتی. ن. خانواده ای دارن

  چرا کسیییی رسیدگی نمیکنههههه


 • محمد

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسولان ما همه دروغگویی بیش نیستند، اینو ما خوب میدونیم دولت ایران در اعضای هر یک افغانی از کشورهای اروپایی حقوق بشر سهمیه دریافت می کند و برای دولت ما یک نوع منبع درآمد هست و به خاطره همینه که با افغانی ها برخورد نمی کنند و فقط جلو مردم ایران فیلم بازی میکنن

  روش جالب کاشت خیار در آپارتمان که دیگه از بازار نخرید


 • مخالف افغان

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اونا که اجازه ورود افقانی به ایران و ورودبچه افقانی به مدارس ایران میدن غیرت ندارن ، نصف بدبختی مردم و بیکاری ، گرونی، جرم و جنایت از گور افغانهاست، آقای استاندار،
  مسئولین کمی به مسئله افغان ها فکر کنید فردا دیره
  ۷ دلیل بو گرفتن لباس‌ها بعد از شستن با لباسشویی


 • محمد

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  کشور بی درو پیکر شده
  با این زاد و ولدی که افغانیها دارن آینده نزدیک باید کوچ کنیم بریم کشورهای دیگه
  مقصر … هستش که باج میگیرن و اینها رو روانه اقصی نقاط کشور میکنند
  از بین بردن لکه شکلات از روی لباس،فرش و موکت


 • سعیدی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  خیلی از همین مسئولین از آشپز تا باغون و نگهبان خونه شون افغانی هستند…


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اگرراست میگوئیدآقای استاندار؛شماره تلفنی بیان کنیدتامردم گزارش خانه هاوآپارتمان؛باغ؛سوله؛تعمیرگاه؛و۰۰۰راکه اتباع بیگانه حضورجمعی دارند؛اطلاع رسانی کنیم
  الان اکثراتباع بیگانه درشیرازپنهان شده اندوبسیاری هم دراطراف شیرازویادرخانه ی اقوام ودوستان آشنایانی که چندسال است مقیمندپناهنده شده اند
  شیرازدرحال خراب شدن است و وجه ی توریستی فرهنگی ادبی تمدنیش روبه انزواوتاریکیست!!؟استاندارفارس چرامیترسد؟
  چراخواسته ی مردمش رااجابت نمیکند؟
  ۴ عکس زیبا که ببینید و حس خوبی بهتون میدن


 • نشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  بااین حجمی ازافغانهاوزادوولدشون بنظرمیادنقشه دارن برامون یه روزایران راازداخل قبضه می‌کنند.به ایرانیهاراازخانشان بیرون میکنندوازداخل تصرف می‌کنند.این توپ وتانکی هم دیگراثرنداردوپیش بینی میشودایران میشودافغانستان

  ۶ چیزی که موهای زائد صورت را بیشتر می کنند ولی خبر ندارید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  چرااستاندارفارس به سندیکای کارگران ساختمانی شیرازدستورنمیده که بازرسان پشت وپناه مجموعه ی کارگری فارس باشند؟؟؟!
  چراسندیکای شیرازعرضه نداره به نیروهایی که سالهاست حق عضویت پرداخت وکارت مهارت فنی حرفه ای دارندخدمات ارائه بدهد؟؟؟
  فقط برای رای دادن به رئیس سندیکاوشارژکردن جیب هایشان پیامک ارسال میکنند؟؟؟؟؟
  چراازحق مادفاع نمیکنید؟استادکارگچ کاری که ۳۰سال سابقه ودرجه یک بشمارمی آید؛؛بایدطی ۲سال گذشته سماق بمکد؟؟
  هرآپارتمان وساختمان که میروی باافغانهایی مواجه میشوی که بااشتباه اساتیدهای دلسوزومهربان ایران کاررافراگرفته وحالا روی دست خودمان بلندشده وباقیمتهای کمتر????
  نان خانواده هاراآجرکرده اند!؟این وظیفه سندیکاست که حق مارابستاند????پس چه کسی جوابگوست؟؟
  یک تست شخصیتی سرگرم کننده: مغرور هستید یا متواضع؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا هیچ نظارتی رو افغانیا نیست و مسولین هم درخواب


 • امیر

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مردم عزیز ایران ،در صورت اشتغال اتباع افغانستان در رستوران و عچفروشگاه های مواد غذایی با سامانه ۱۹۰ بهداشت تماس گرفته و گزارش دهید حتما رسیدگی میکنند

  بهترین روش برای تمیز و ضد عفونی کردن کنترل تلویزیون


 • دانیال

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  باسلام
  به استاندار محترم جناب آقای ایمانی
  دروازه اصفهان وخیابان تیموری شهناز تمامی خانه ها شده محل اسکان افغانی وخانواده هایشان وتمامی مغازه دارها وحتی بازاروکیل تمامی شده افغانی وکارگر افغانی بازاریان شیراز دارند تمامی فرزندان افغانی بکار می‌گیرند وحتی سیگار فروشان شده یک معضل بزرگ برای شیراز مردمان شیراز افغانی وجود دارد که دولت آلمان آنرا بیرون کرده والان آمده سرخیابان رودکی دروازه اصفهان سیگار فروشی زده ودارد تمامی خلاف می‌کند واز فروش مواد مخدر وبنگ وحشیش وووووو طوری ظاهر خود حفظ می‌کند که تشخیص آن با ایرانی مشکل شده خواهشمندیم رسیدگی بفرمایید خواهشمندیم از تمامی مغازه دارهای دروازه اصفهان یک بررسی بفرمایید وببینید کارگر افاغنه دارد چکار می‌کند وبخدا قسم درآینده نزدیک خیلی مشکلات بوجود خواهذ آمد

  آموزش تعمیر چکه کردن شیر آب که از نان شب واجب تر است


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  با عرض پوزش یکم دیدگاه تون رو عوض کنید چندین سال است که افغانها درکنار مردم ایران زندگی میکنن چرا از اون موقع تا حالا از این صحبت ها نبود یکم انصاف خوبه ما همه انسانیم تو دنیا همجور آدمی هست پس قضاوت بیجا نکنید

  چند روش ساده برای درمان خشکی چشم + شایع‌ترین علل خشکی چشم


 • کارگرساختمانی????

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  استاندارفارس:شمابایدضمن پاسخگویی سوالات برحق ما????به دلواپسیهای مردم فارس گوش جان فراداده؛وباهمکاری دستگاه های اجرائی ،امنیتی؛وکمک خودمردم؛سعی دراحقاق حقوقشان نموده وخطرات وهشدارهای پیش آمده وتذکرداده شده راخنثی وازمردم دورکنیدوحتمابایدبعنوان یک مسئول بلندمرتبه ی دولتی؛تاپایان کارمحول شده؛دست ازاقداماتتان نشسته؛ومردم رابه خواستگاهشان رسانده وبایک گزارش کتبی از کارمفیدوانقلابیتان رسانه هاومردم ولایتمدارفارس وشیراز رازخود خشنودوراضی نگهدارید????ماملت فارس تاآخرایستاده ایم وبااجنبی وبیگانه هاسازش و مدارانخواهیم کردوالسلام من اتبع الهدی
  ۱۳ ترفند برای تشخیص مرغ سالم از فاسد که به شما نمی گویند


 • بابک

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تازمانی که بهشون کار وخونه میدیم .مشخصه پرو میشن نه مالیات میدن نه چیزی .درتمام کشورهای دنیا همه مالیات پرداخت میکنند

  چه تعداد گیاه بامبو برای خوش شانسی در خانه نگهداری کنیم؟


 • ایرانی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  دیوونه شدیم از بس گفتیم افغان هارو بیرون کنید واقعا چرا پیگیری نمی‌کنید کور شدین
  اینهمه اعتراض نسبت به حضور افغان هارو نمیبینید مملکت رو به گند کشیدن فردا بیرونمون میکنن
  ۹ ماسک طبیعی و خانگی برای از بین بردن هرگونه لک پوستی


 • وحید

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا کی بفکر ما مردم هست؟
  احتمالا در آینده ای نه چندان دور باید منتظر جنگ با افغانی ها باشیم اونم تو مملکت خودمون
  هرچند الانم درحال جنگیم جنگ بیکاری ما ایرانیا و قرق کردن تمام مشاغل توسط افغانی ها ننگ بر مسئولین بی مسئولیت و همچنین ننگ بر ما بی غیرتایی که میدون به این بیگانه ها دادیم و دیت رودست گذاشتیم کا مسئولان برامون کاری بکنن. کاش اونایی که کار دادن به اینا مًرد بشن و اخراجشون کنن تا مجبور بشن برگردن مملکت خودشون اونوقت هم کار زیاد میشه هم اجاره خونه ها میاد پایین و هم مواد غذایی فراوان میشه و….

  چطور با همسر بی‌احساس که حوصله مان را ندارد رفتار کنیم؟


 • وحید

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا کی بفکر ما مردم هست؟
  احتمالا در آینده ای نه چندان دور باید منتظر جنگ با افغانی ها باشیم اونم تو مملکت خودمون
  هرچند الانم درحال جنگیم جنگ بیکاری ما ایرانیا و قرق کردن
  تمام مشاغل توسط افغانی ها ننگ بر مسئولین بی مسئولیت و همچنین ننگ بر ما بی غیرتایی که میدون به این بیگانه ها دادیم و دیت رودست گذاشتیم کا مسئولان برامون کاری
  چند راهکار برای باطل کردن حسادت دیگران که باید موظب باشید


 • اقتدار

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسئولین واقعاً خودشون دوست دارند افغانها به کشور وارد بشوند چرا که دیگه ملت خودشون برایشان اهمیت ندارند چرا که خیلی به فلسطین دیگر علاقمند هستند چرا که چهل سال فقط فکر فلسطین بودند تقریبا چند سال دیگر جمعیت افاغنه برکشور غالب می شود ودوبار ه حکایت محمود افغان برای کشور ایران تکرار خواهد شد و شاید فلسطینی دیگر در ایران ایجاد خواهدشد

  معنی هر یک از نمادهای ثبت شده روی برچسب راهنمای شست و شو لباس ها


 • ناشناس۵

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  تورو خدا بیرونشون کنید
  تورو خدا تون


 • حق گو

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  ده پیاله کابل شیرازشده!!؟نانوایی بربری وسط خیابان ابوذررابرویدتاببینیدآردخوب سبوسدارمیل میکنندوایرانی اصلازورش نمیرسه!!
  ضمناآب شرب شیرازراگوارانمی پندارندوباگاری دستی چندعدد۲۰لیتری آب تصفیه تهیه ونوش میکنند!!؟
  خواربارفروشی هاکارگرافغانی دارندومشتریهایشان گله گله زن وبچه ی افغانی باکیلوکیلوماکارونی؛رب؛کره؛مربا؛سویا؛روغن فقط جامد؛لوبیا؛برنج۰۰۰رهسپارخانه هایشان میشوند!!؟
  داروخانه هاودرمانگاه های آن محل راقرق کرده اند!!؟؟
  یک ایرانی درآنجاغریبه بحساب می آیدومتاسفانه اکثرخانه هارابه رهن واجاره ی خودشان درآورده اند!!؟؟
  این یک تهدیدبالقوه ی فرهنگی اقتصادی؛هویتی؛نژادی؛امنیتی است!!!
  استاندارفارس؛نمایندگان؛کارازهشدارگذشته؛بحران بسیارخطرناکی ایران راتهدیدمیکند؛جمعیت ونژاداتباع هرچندباهویت؛درحال غلبه برجمعیت فارس است!!؟
  نزاع ها؛درگیریهای افغانی ایرانی بشدت درحال گسترش است؛
  مردم احساس خطرکرده اند؛افکارعمومی درتشویش ودلهره ووحشت بسرمیبرد!واین مهم برهیچکس پوشیده نیست؛استاندارنمیتواند؛خودمردم دست بکارشوندو؛وای بروزی که هردوگروه گلاویزشوند????
  اشترودل گوشت بسیار خوشمزه نخوردین تا الان؟ خودتان درست کنید+طرز تهیه


 • اقتدار

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولت حالاکه ناتوان هست ازجلوگیری ورود مهاجرت گروهی افغانها به کشور خصوصاً استان فارس بهتر به


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  از افغانی خرید نکنید فکر فقط ارزانی نباشید کسی تو مغازش افغانی داره کار میکنه ازش جنس نخرید کار بهشون ندید اینایی ک نگهبانی خونشون میدن دستشون با جونشون تاوانش میدن من چند نمونش دیدم ک صاحبخانه رو با همدستاش کشتن واموالش برداشتن بعدم ب راحتی بر میگردن افغانستان
  ابا ک از آسیاب افتاد دوباره برمیگردن برا ماشین وارد کردن میگن ارز خارج میشه اما ارزی ک اینا خارج میکنن ویارانه ای ک اینا مصرف میکنن صدها برابره
  ۲۵ گل که یکی از دیگری قشنگترند و حال دلتونو خوب می کنه


 • جبار

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  از بی عرضه کی شیرازی ها هس ، تشریف بیارید منطقه ششده، قره بلاغ فسا ،اگه یه افغانی پیدا کنی جایزه داری


 • حفاری

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  باسلام باتوجه به ارتباط کاری که داشته ام متاسفانه شرایط حضور افاغنه درکشوروخصوصافارس بسیارنگران کننده است. واستاندارپرتلاش می‌بایست کارگروه متخصص دلسوز وتوانمندی راماموربررسی کارشناسانه وبرنامه ریزی مناسبی جهت طردوساماندهی داشته باشندوگرنه آینده مشکلات زیادی متوجه استان خواهدشد

  کروکی محله های قدیمی و خاطره انگیز شیراز که یادمون بمونن


 • جبار

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  باور کنید ،پنج سال دیگه همین افغانها ،قدرت ملی را بدست میگیرن ،الان شهر آبدون ، بردخون ، کنگان ،کاکی ، بادوله ،در استان بوشهر ،بیشتر جمعیت ،ااین شهرها افغانی هس ، که بومی ها از افغانها میترسن ، باور کنید ،که کشاورزان این شهرها زورشون دست افغانها هس ،

  بهترین راه یخ زدایی گوشت ، مرغ و بوقلمون و کارهایی که نباید بکنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  مردم شریف شیراز و ایران وقت ان رسید است که برای اخراج این ..ها افغانی که هرروز هم خبر های نا گواری بخاطر …کاریهای انان بگوش میخورد متحد شویم ما برای ایران و ایران از مال ماست
  نگهداری این ۸ وسیله در بالای یخچال و فریزر اکیداً ممنوع


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  حضور افغانی ها در شیراز بسیار زیاد و گسترده شده بعضی از محله ها را اشغال کرده اند فکری کنید چرا اینقدر مدیران بی تفاوت هستن

  بنر یک شیرازی برای رونالدو در دروازه قرآن +عکس


 • علی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  اگر فکری نکنید جریان فلسطین اشغالی و اسرائیل اینجا تکرار میشه در دهه های آینده اما مملکت انگار متوجه این فاجعه نیست

  نگهداری این ۸ وسیله در بالای یخچال و فریزر اکیداً ممنوع


 • شاهین

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  .. خدا ب کسانی که اینها رو وارد میکنن به صورت قاچاق و .. به کسانی که بهشون خونه اجاره میدن و املاکی ها، ببینید دولت هر چقدر تلاش کنه باز مردمِ حریصی داریم که واسه پول کمتر دادن به کارگر افغانی رو میارند و اون بی ..و…هایی که از سر مرز اینها رو قاچاق وارد استان میکنند و اون بی …ی که توی املاک کار میکنه و با پول بیشتر اینا رو اسکان میده ، کرم از درخت هست ، ب خودتون بیایید اینها مردمی نادان متعصب و بی فرهنگ هستن ، در آینده شاهد وحشیگری اینها در جامعه خواهید بود

  عکس زانتیا پس از تصادف با تیر برق در شیراز که باورتان نمی شود !


 • علیرضا

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  درود.‌‌این موضوع ۱۰ درصدش دست دولت هست، ۹۰ درصدش دست ..بی غیرتی هست که به افغانها کار میدن وخونه اجاره ای،وبی غیرت از اینها اون بی…ایی هستند که بصورت قاچاق افغانها را وارد ایران میکنند…
  بنر یک شیرازی برای رونالدو در دروازه قرآن +عکس


 • ساکن شاپورجان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام درشاپورجان درادراه گاز برای کندن گودال لوله گازازاتباع افغانی استفاده می کنند درحالی که کلی جوان بیکاردرهمین شاپورجان هستش لطفا رسیدگی شود

  شرایط نگهداری درختچه زینتی بنجامین در خانه که واقعا زیباست


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  تو.را خدا رسیدگی کنین صدای مردم بشنوین جوادیه پر هست از افغانی نگهبان تمام ساختمان ها کارگر همش افغانیه مقصر خوده ایرانی هست که بهشون کار میدن جا میدن مغازه میدن اجارشون تا بچه نه سالشون در مغازه سوپری کار میکنه مقصر مردم خودشون هستن
  ترفند تشخیص سالم بودن تخم مرغ و نکات نگهداری صحیح آن


 • مهدی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولت عمرا افغانی ها رو اخراج کنه ما مردم خودمون باید دست بکار بشیم واین اجنبی ها رو از ایران بندازیم بیرون


 • معصومه

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  والله آدم شوهر کنه به افغانی بهتر از ایرانیه….نون در میارن…آدم دیگه از گرسنگی نمی میره

  پلاکاردی خطاب به « رونالدو » در دروازه قرآن شیراز +عکس


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  شیراز بازهم خوبه برو تهران کارگران شهرداری هم برادران افاغنه در حال خدمت رسانی هستند.

  چکار کنیم تا کودک مان مودب و با اخلاق بار بیاید؟


 • لیلی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا خیرنبینن اگ افغانیهارو بیرون نکنن اینا دست پرورده طالبان هستن اینا خون شیعه براشون حلاله خاک برسرید بایدافغانها کشورتون بگیرن


 • مسعود

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  چرا …. مگه با بی نظمی میشه افغانی تعادل همه چیز رو بهم زدن عاقبت خوبی نداره


 • محمد لامردی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  بخدا شهر لامرد پرشده یک مسعول درست نداریم

  شرایط نگهداری درختچه زینتی بنجامین در خانه که واقعا زیباست


 • آزیتا از اصفهان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  من عاشق یه پسر افغانی شدم هم خوش تیپه هم با وقار با صد تا جوون لاشی خودمون عوضش نمکینم اسمش یعقوبه..


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  چقدر مردم.. هستید چیکارتون میکنن مگه … های عوضی


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  ایران ویران نکنید مثل طالبان که فقط دوست داشتید که نیروهای آمریکایی بروند
  البته الان طالبان شده موی دماغ ایران آب نمی‌دهد به همن وطن ما
  خوب الان هر چی مردم می گویند قشر کارگز وقتی کار نداشته باشد باید کمک می هند
  بایدفکر می‌کنند الان فکر مردم کارگر باشید صبح دودش داخل چشم خودتان می رود
  چکار کنیم تا کودک مان مودب و با اخلاق بار بیاید؟


 • Af

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  متاسفانه بایدگفت ازماست که برماست بنظرشماواردات اینهاکارچه کسانی هست..
  بله کاراون شوتی هایی که حاضرندبرای پول مملکت خودشون روهم به تاراج بگزارند
  یااون راننده اوتوبوسهایی که ازبی بازاری دست به هرکاری میزنندو
  خلاصه اون .. که توی .. میبینه ولی رشوه میگیره وعاقبت اینهاهم میشه لقمه حرام به خانواده دادندوعاقبت خانواده
  نگهداری این ۸ وسیله در بالای یخچال و فریزر اکیداً ممنوع


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولت فکری به حال افغانی کنید مملکت رو دارن میخورن چرا بیرونشون نمیکنید خسته شدیم از افغانی بسه چقد هزینه میگیرید راهشون میدین ایران تو رو خدا رسیدگی کنید
  شرایط نگهداری درختچه زینتی بنجامین در خانه که واقعا زیباست


 • خسته

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  همه جوره دارن مارو به سمت انقراض میبرن


 • عباسی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا شیراز شده افقانستان هرجا که میروی افغانی سرکار هست وایرانی بیکار اخه این چه وضعی هست که.
  سرمردم امده هرروزازافقانستان هزاران نفرواردایران میشود ایا کسی جلوگیر اینانیست واقعا متاسفم
  کسی میدونه سلطان کله‌پاچه نپخته توی شیراز کیه؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  شیراز در همه زمینه بیصاحب شده


 • یک ایرانی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام علیکم مردم اگربه اندازه یک جو غیرت بخرج بدهند هیچ افغان درشهر پیدا نمی‌شود ولی کو ۰۹۹۹۹

  شرایط و نگهداری درختچه زیبا و زینتی بنجامین


 • وطن پرست

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسئولین رو نمیدونم چرا سکوت کردند ولی اگه به تعداد بالای زادو ولدشون دقت کنی و اکثرا هم پسرمتولد میشه هر دیوانه ای هم باشی متوجه میشی این اجنبی های بیگانه هدفی والاتر از امرار معاش و زندگی دارند بخدا قسم در اکثر جاها صحبتهایی که باهم داشتند خبر از اتحادی در اینده برلی تصاحب این اب و خاک رو در سر دارن اهای مردم و مسئولین روزی برسه که اینها ادعای ضمیمه خاک ایران به افغانستان رو بکنن شماها که رصد اطلاعاتی بالایی دارید لطفا جدی بگیرید

  تازه و سرحال نگه داشتن گل پتوس با ۴ نکته که به شما نمی گویند


 • باهر

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  این افغانیهاباهزار امید و هزار زحمت طاقت فرسا از دست طالبان ظالم فرار کرده و به ایران پناه آورده اند و نباید با آنها برخورد زشت و زننده گردد.لذا باید تک تک آنها شناسایی شده و کارت شناسایی برای آنها صادر گردد و بکار گرفته شوند.
  متاسفانه خیلی کارهای سخت و طاقت فرسا کارگران ایرانی انجام نمی دهند
  ولی افغانیها با مزد کم و خطر زیادی که دارند انجام میدهند.لذا بایستی خیلی سنجیده و مطالعه شده با این امر برخورد فنی و علمی و همه جانبه نگری شود نه بخشی نگری

  ۱۸ استایل پیشنهادی هوش مصنوعی برای لباس مردان افغان [+عکس]


 • مندی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  حدود۵میلیون افغانی دراستان فارس هستند، مخصوصن درشهرک سعدی حتی شغل‌های نانوایی وقنادی ومواد غذایی هم کارگرها افغانی هستند،،،
  بدبختی کامل ایرانی دور نیست، منتظرازاین بدترمردم باشن، این خاص این حکومت است که نرم نرم نسل ایرانی رو از بین ببرن،،،
  چگونه در امر تربیت کودک مودب و با اخلاق موفق باشیم؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  شهرک گویم شده افغانستان دوم واقعا خیلی زشته
  چهره شهرک وقتی رد میشی فقط افغانی میبینی
  ترفند تشخیص سالم بودن تخم مرغ و نکات نگهداری صحیح آن


 • نادر

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  توی کوچه لامپ سازی دوکوهک باغ گل و گیاه همش کارگر افغانی کارمی‌کند

  تازه و سرحال نگه داشتن گل پتوس با ۴ نکته که به شما نمی گویند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  کی می‌فهمید ک ایرانی واسه هیچ کس مهم نیس.هدف مهره های انگلیس نابودی ایرانی هست.‌‌حالا هی بردگی کنید

  کاربرد های جالب لاک ناخن که نمی دانستید


 • خان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  کمتر حرف بی ربط بزنید کسی از رو دلخوشی جایی نمیره
  مگه ملت ایران کم خارج هستن تاحالا هم من نشنیدم که افغانی بلایی سر ایرانی اوورده باشه
  کاری که افغانی می‌کنه ایرانی انجام نداده فرار میکنه
  غذای تند و خوشمزه خوراک مرغ مکزیکی نخوردین ؟ +طرز تهیه


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام واحترام یک چهارم مردم افغانستان سرگردان مدیرت نشده درهمه عرصه های کشور برابر چند استان کوچک یا چهار شهر مثل شیراز یا اصفهان چرا وبرای چه وما کارگران ساختمانی ومردم واقشار آسیب پذیر جامعه قربانیان حقوق بشر ورحم وانسانیت واورگان وپناهندگان و وجدان ومسلمان وغیرت وسیاست وهمسا یه وایرانی نژاد پرست نیست ودین واسلام واحساس وگرفتن پول ودلار وامتیاز وارز از سازمان ملل متحد و نهادهای و مسولین هستیم که که به اسن حقوق بشر امنیت شغلی واجتماعی وفرصت های شغلی وترکیب جمعیت ایرانیان وکاهش زادوولد ورفاه وازدواج وفقیر شدن وشکاف طبقاتی وبیکاری وناامنی طلاق وگرانی وتورم وتجاوز به حد ومرز کارگران ومردم واقشار وحق آب وخاک و.. مکنند نگاهی به هزینه جمع آوری زباله شه ی که به اندازه تهران به کشور زیاد کردید کنید چه برسد به خورد وخوراک وزیرساخت و کار و… پول ودلار به تعداد اتباع افغانی به کام دولت ومیز نشینان وهزینه اتباع در ایران بر دوش فقرا واقشار آسیب پذیر جامعه ایران و …
  عوارض جدی مصرف سس مایونز که نباید به راحتی آن را نادیده گرفت


 • فارس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسئولان ایرانی با این .. و .. برادران طالب هستند و دارن زمین بازی را واسه طالبان در ایران آماده میکنن

  موساکا بادمجان یکی از خوشمزه ترین و لذیذ ترین غذاهای یونانی که حتما باید امتحان کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  خداشاهده جرات نداریم تو بهشون بگیم تو صف نونوایی جگرمون خون میشه تا ۴ تومن نون گیرمون بیاد…
  چند روز پیش سر دروازه کازرون فقط چون ی خانمی گفت همش افغانی ی زن افغانی بهش حمله کرد هزارتا حرف زشت بارش کرد
  زن ایرانی مجبور شد گفت الان زنگ بزنم ۱۱۰ زن افغانی در آوند گفت مثلا ۱۱۰ می خواد بیاد چی کارکنه بدبخت ایرانییو مرد از اعصاب خوردی
  قصد خرید گلدان برای آپارتمان تان دارید این ۶ درختچه لوکس یادتون نره !</a>


 • عرفان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  پیامدهای مخرب ورود بی حساب وکتاب افغانیهابه کشوردرآینده ای بسیارنزدیک گریبان مردم ایران راخواهد گرفت ازلحاظ فرهنگی اقتصادی وامنیتی کما اینکه اکنون نیزاین پیامدها احساس می شود!!!
  شرایط و نگهداری درختچه زیبا و زینتی بنجامین


 • شیرازی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  جالب این هست که میگن شما رو بیرون میکنیم!
  جوان های تحصیل کرده ی ایران در حال مهاجرت و سیل مهاجر بیسواد در حال ورود به ایران. عین… زاد و ولد میکنند.
  چرا دولت فکری نمیکند؟
  ایده های آسان باغبانی با سبزیجات که شگفت زده شوید


 • سمیه

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  همسایه ما افغانی زدند لت و پاره اش کردند رفتند شکایت کردند هیچ جوری نمیشه پیداشون کرد..اصلا این که هیچ اسم و رسم و پته و کاغذی هم ندارند
  ۱۸ استایل پیشنهادی هوش مصنوعی برای لباس مردان افغان [+عکس]


 • .

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  نظر مردم بیچاره ایران چه اهمیتی داره ،


 • جواد

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  در تبریز یک افغانی پیدا نمیشه چون مردم تبریز به افغانیها کار نمیدن‌
  اگر میخواین افغانیها در شیراز نباشن باید کارفرماها به افغانیها کار ندهند والسلام.

  چگونه گل زیبا میمونی را در باغچه یا گلدان پرورش داده و تکثیر کنیم ؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  من یک شیرازی هستم بخدا از سه راه احمدی بگیر تا داخل بازار و اطداف شاه چراغ همه فروشنده هاش افغانی هسن حتی تو کوچه پس کوچه ها همه افغانی با خانواده کار میکنن و زندگی میکنن این اصلا برای اینده کشورمون خوب نیس باید دولت یک تدبیری بیندیشد خیلی زود در ضمن اینها باعث میشه کلی انرژی مصرف کنن چقدر مصرف نانشون بالا هس

  عکس قدیمی سوادآموزی زنان محله درب شازده شیراز ۵۲ سال پیش


 • Roya

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  باسلام واقعا شیراز وشهرک اطراف شیراز شده پرازافغانی همه چیز زوازایرانی ها گرفتن کار،خونه ،،ارامش ،مدرسه ،پارک میری پرافغانی ،مدرسه میری پرافغانی ازمسئولین تقاضاداریم فکری کنن اگه با این روال پیش بره شیراز میشه کابل تمام
  عکس قدیمی یک زن و شوهر روستایی در فارس ۷۰ سال پیش


 • احمدی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  دیگه خسته شدیم از دست این افعانیها نه کار داریم
  نه خونه گیرمون میاد
  علت پرکنی عروس هلندی چیست و چگونه باید آن را درمان کرد؟


 • محسن

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  وقتی … خیلی راحت اجازه تردد ماشینهای حامل افغانی رو میدن با گرفتن رشوه ،اخرو عاقبت همین میشود ،اول باید… رو زیر سوال برد بعدش هم خیلی راحت میتونن داخل شهر اینهارو جمع کنن برگردونن به افغانستان
  سوم اینکه چه ظرفیت اقتصادی دارن اینها
  سودش چهارتا ادم پولدار بساز بفروش میبره که از افغانی استفاده میکنه ،
  والا هرچی ارد و بنزین و سوخت و این چیزا هست یارنش گیر این افغانیا میاد ،مردم ایرانی هم باید کاسه چه کنم بر سر بذارند
  آیا تمکین زن در ازدواج موقت یا صیغه ضروری است؟


 • 6علیرضتابراهیمی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  تمام میدان تره بار دست افغانیها هست بار ماشین که میاد بازور دست میذارن رو بار کسی جرات خرید نداره همه بساط روقصرلدشت ببالا هم دست افغانیها هست دولت که فقط پو چرا عمل نکردین وجلوگیری نکردینل میگیره کاری نداره بهشون

  بازماندگان نجیب‌زاده آریایی‌ با خون خالص و جشن‌های مفصل در منطقه ای دورافتاده


 • زهرا

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  بچه های افغانی راحت تو خیابان و کوچه و واتساپ به آدم پیشنهاد رابطه میدن…آدم میمونه چکارشون کنه


 • اﻳﺮاﻥ

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  ﻭﺭﻭﺩ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻣﻬﺎﺟﺮ ﺑﻪ اﺳﺘﺎﻥ و ﺷﻴﺮاﺯﻓﻘﻄ ﻓﻘﻄ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ اﮔﺮ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﺑﺨﻮاﻫﻨﺪ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺗﻮ ﻳﻚ ﻣﺎﻩ ﻫﻤﻪ ﻣﻬﺎﺟﺮاﻥ ﺭا ﺑﻪ ﻛﺸﻮﺭﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩاﻧﻨﺪ ﻭﻟﻲ اﺻﻼ ﺑﻪ ﻓﻜﺮ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ اﻧﻬﺎ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ ﻣﺮﺩﻡ ﺧﻮاﺳﺘﺎﺭ اﻳﻦ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻣﺴﻌﻮﻻﻥ ﻫﺮﭼﻪ ﺳﺮﻳﻌﺘﺮ و ﻓﻮﺭﻱ اﻗﺪاﻡ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﻣﻬﺎﺟﺮاﻥ ﺑﻪ ﻛﺸﻮﺭﺷﺎﻥ ﺑﻜﻨﻨﺪ ﺗﺎ اﺯاﻳﻦ ﺑﺪﺗﺮ ﻧﺸﺪﻩ

  چند روش آسان و کاربردی برای رفع گرفتگی لوله ظرفشویی


 • مصیبت زده. بازیچه دست دولت

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  بیشتر مناطق بالای شهر افغانی هستن با لباسهای گران و مد اروپا. البته نگرانی وجود نداره. تا چند سال دیگه وقتی میخوان اسم ایران را ببرند. می‌نویسن…. ایران (افغانستان)
  ۸ کشته و زخمی وقتی زانتیا به تیر برق در شیراز کوبیده شد !


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  آن اخقهایی که اینهارابرادروخواهردینی میدانندهنوزاتفاق خاصی رخ نداده که تبدیل به دشمنان خونیشان بشوند هیچ آدم احمقی حاضر نمیشه این همه اجنبی تومملکتش راه بده دولت متاسفم اسلام روی هرماتی باشه نوکریش می‌کنه من بیسوادمیدانم که ایناازنوادگان اشرف ومحمودافغان هستند اما دولتمردانمان نمیفهمند
  کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !


 • ارمان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  فقط مشکل شیراز نیست، شهرستانهای خرامه، ارسنجان و…. تمام خانه های متروکه پر از افغانی ست، یکی آمده جاگیر شده دهها نفر دیگه که اکثرا مجرد هستند و قوم و خویش هوای هم دیگر رو دارند قاچاق وارد شدند و شبها برای اینکه اگر اتفاقی افتاد بتوانند فرار کنند پشت بام می خوابند، مسولین کجایید، حتما باید مثل محمود افغان سرمون بیارند آنوقت کجا بگردیم دنبال شیر مردی مثل نادر شاه افشار؟

  تازه و سرحال نگه داشتن گل پتوس با ۴ نکته که به شما نمی گویند


 • رحیمی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

 • حمید

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  تبریزی هامردهستن یه افغانی توشهرشون راه نمیدن نه مثل ماشیرازی های هیچ کاری نمیکنیم

  کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !


 • saman

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  والا مقصر همه ی اینا خودمون هستیم
  تمام سوپرمارکتا و میدون میوه افتاده دست افغانها
  خدا میدونه همینجور پیش بره چی میشه بابا ازشون خرید نکنید
  بهشون کار ندید حق جوانهای ایرانی هست…
  خواهشا همکاری کنید چرا بی فکر رد میشید از کنار این مسایل…
  تمام جوانها دارن مهاجرت میکنند اونم با هزار فلاکت برای چی آخه
  فال حافظ امروز ۲۹ شهریور ، با تفسیر زیبا و دقیق/مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد


 • سعید

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  مسئولین ملت همه سرشون مثل کبک کردن زیربرف نمیفهمن داره چه بلای سرشون میاد
  حرف هم بزنی یه سری ادم که هیچی هالیشون نبست ازشون دفاع میکنن
  کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !


 • حبیب قشقایی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  دولتی وجود نداردکه جلو ورود این همه افعانی را بگیرد به گمان مرز ایران افعانستان نیرو نطامی نداریم وا قعیت تلخ …..

  این خانم شیرازی واقعا یه استاد آشپزی است


 • رحیم

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  مگر کارگاه و یا مزرعه‌ای که از کارگران افغانی غیر مجاز استفاده می‌کند حاضر است که آنها را اخراج کند
  وقتی رئیس شورای اسلامی یکی از روستاهای اطراف شیراز از ۱۰ کارگر افغانی استفاده می کند و دائم به ..مربوطه حق حساب می دهد می توان معضل افغانی های غیر قانونی را در حوزه وسیع شهری و استانی و کشوری حل کرد؟
  وقتی بچه هایشان را بدون هیچ تشریفاتی ثبت نام می کنند و در روستاها در باغات و مزارع و دامداری‌ها ساکن می شوند می توان آنها را بیرون کرد؟
  کارگر ایرانی برای کار دست و پا می زند ولی کار دست افغانی است و جالب اینکه صاحب کار هم یک کارت بانکی در اختیار افغانی می گذارد که نان هم تهیه کند و خرید کند و بدون هیچ تشریفاتی پول به افغانستان حواله کند
  من از مفصل قصه مجملی گفتم
  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
  ترفند تشخیص سالم بودن تخم مرغ و نکات نگهداری صحیح آن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  اینجوری که داره پیش میره بااین بی خیالی مسئولین نسبت به حضور افاغنه تا ده سال دیگه مملکت و میگیرن اونوقت باید براشون کار کنیم

  غذای تند و خوشمزه خوراک مرغ مکزیکی نخوردین ؟ +طرز تهیه


 • محمد رضا

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  انشاالله از برکات وجود بعضی ها تاریخ در این کشور داره تکرار میشه و این …خیلی راحت بدون جنگ و خون ریزی مملکت رو تصرف میکنن

  اعلام طول آزادراه شیراز-اصفهان توسط «معاون استاندار» تو نگو هستش هنوز !


 • جانان

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  والا من ی بار ی جا گفتم بهم گفتن نژاد پرست این خط این نشون اگه ی روز این افغانی ها مثل فلسطینی ها مارو بیرون نکردن اون وقت نگین نگفتی ها !!!!

  کسی میدونه سلطان کله‌پاچه نپخته توی شیراز کیه؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  آقایان مثل… دروغ میگن. حضور افاغنه در شیراز نزدیک به یک میلیون نفر هست .. و درکشور نزدیک به ۱۲ میلیون و سیستم از این افراد استفاده های گوناگون میکنه.. هم پول سازمان ملل میگیره هم تو مقاطع حساس روی نیروی کار و رای و جنگ و ..‌ ازشون استفاده کنه
  کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !


 • علی مدد

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام
  کل مشاغل فارس را افغانیها قبضه کردند
  من هرجا مراجعه میکنم برای نگهبانی درجواب میگویند ایرانی نمی پذیریم
  فقط افغانی می خواهیم.
  مغازه های بزرگ، فروشگاهها حتی باغ ویلاها هم توسط افغانیها اشغال شده
  واقعأ خجالت آوره
  خجالت بکشید
  دزدیها، قتلها، تجاوز به عنف همه ثابت شده توسط افعانیها صورت گرفته و می گیرد

  کسی فکرش را هم نمیکرد اینجا تو استان فارس خانه ارواح شود !


 • محمود

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام ، متاسفانه خانواده‌های ما امنیت ندارن و با وحشت از منزل خارج می شوند .
  توی صف نان بایستی ساعت ها بایستیم .
  متاسفانه کم کاری و بی توجهی مسئولین نیروی انتظامی است .
  اگر اینطوری پیش برود در آینده نزدیک یک شبه کشور رو تصرف می کنند .
  اعلام طول آزادراه شیراز-اصفهان توسط «معاون استاندار» تو نگو هستش هنوز !


 • محمد

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  جای تعجب دارد که بکارگیری اتباع افغانی جرم محسوب می شود اما چرا ثبت نام فرزندان بدون مجوز افغان را در آموزش و پرورش اجباری می کنید!!!!!

  اعلام طول آزادراه شیراز-اصفهان توسط «معاون استاندار» تو نگو هستش هنوز !


 • سید اسماعیل سبحانی

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  مگر نگفتند افغانستان قرارداد استخراج معادنشو بسته و نیاز به نیروی کار دارد پس چرا براحتی اجازه خروج و بصورت گله ای به شهروندانش می دهد خصوصا به ایران . رسیدگی به این کار مسئولین امنیتی است و نگذاریم تا روزی برسد که مردم دخالت کنند


 • پرسپولیس

  تاریخ : ۲۸ - شهریور - ۱۴۰۲

  بااین همه افغان دیگر تو شیراز هیچ امنیت ندارم آخرش همه جا میشه مثل شاهچراغ که باید با تفنگ نگهبانی بدیم کسی نمیتونه خونشو ول کنه برسرکار باید ۲۴ ساعته با اسلحه نگهبانی زن بچه‌ها بدی وبچه های بدون آینده که معلوم نیست افغانی‌ها چی سرشون بیارن
  این خانم شیرازی واقعا یه استاد آشپزی بدون فر است