• 03 / اسفند 1402 / 15:25
 • شناسه خبر : 135026

جا ماندن یک مسافر از پرواز به عمان در فرودگاه شیراز فقط برای ۵۵۰۰ ریال !

مسافری که قصد داشت پنج هزار و ۵۰۰ ریال عمان در کشور جابجا کند، از پرواز جا ماند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، غلامرضا سالاری گفت: پرونده کشف پنج هزار و ۵۰۰ ریال عمان از یک مسافر به مقصد عمان، در شعبه سوم بدوی تعزیرات شیراز تشکیل و رسیدگی شد.

به گزارش اول فارس، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه با توجه به مدارک موجود و کافی نبودن توضیحات شاکی پیرامون پرونده، تخلف قاچاق را محرز و علاوه بر ضبط ارزهای کشف ‌شده، متهم را به پرداخت هفت میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ۲ برابر ارزش ریالی ارزهای کشف شده، محکوم کرد.

اسکناس نیم ریالی کشور عمان

سالاری گفت: مأموران نیروی انتظامی استان فارس این تخلف را هنگام بازرسی از مسافران در فرودگاه شهید دستغیب شیراز کشف و پرونده آن را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال کردند.

گفتنی است به استناد بند «ت» ماده ۱۸ قانون، خروج ارز از کشور بیش از پنج هزار یورو و جابجایی بیش از ۱۰ هزار یورو معادل آن با سایر ارزها درون کشور قاچاق محسوب و پرواز و خروج مسافر تا تعیین تکلیف تخلف و پرداخت کامل جریمه ممنوع می‌شود.

عمان ریال واحد پول

اسکناس ۵۰ ریالی عمان

به گزارش اول فارس، ریال عمان یکای پول رایج کشور عمان است که به هزار پیسه (به عربی: بیسه) تقسیم می‌شود. ریال عمان، جزء ده پول قدرتمند دنیا در سال ۲۰۲۳ معرفی شده است.

قیمت ریال عمان امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲, در بازار ۱۴۹,۵۵۰ تومان است که نسبت به روز گذشته ۲,۱۰۰ تومان (۱.۴۲ درصد) افزایش یافته است.

عمان در سواحل جنوب خلیج فارس قرار دارد و واحد پولش به ریال عمان یا OMR معروف است.

اقتصاد عمان به شدت به ذخایر نفتی متکی است و این باعث شده که برای استحکام اقتصاد کشور، واحد پولش را به دلار آمریکا گره بزند. یکی از خصوصیات جالب واحد پول عمان به عنوان یکی از با ارزش ترین پولهای دنیا، تقسیم هر یک ریال به ۱۰۰۰ واحد کوچک‌تر به نام بیسه است. در حالیکه کشورها به طور معمول، پولشان را به واحدهای ۱۰۰ تایی تقسیم می کنند.

اسکناس ۲۰۰ بیسه ای عمانی

این تقسیم هزارتایی برای ارز بسیار با ارزشی که هر یک واحدش بیش از ۲ دلار آمریکاست اجتناب‌ناپذیر است. ارزی قدرتمند که ممکن است در سالهای آتی به با ارزش ترین پول دنیا تبدیل شود.

عمان با تأمین بخش قابل توجهی از نفت آمریکا توانسته ارزش اسمی ریالش را از سال ۱۹۸۶ حفظ کند. از جانب دیگر، آمریکا هزینهٔ نفتش را با دلار می‌پردازد و ذخیرهٔ عظیمی از واحد پولش در کشور عمان نگهداری می‌شود و یک بازی دو سر برد پدید می‌آید.

ریال عمان پس از دینار بحرین، مقام سوم با ارزش ترین پول دنیا را در اختیار دارد و در کمال ناباوری هر یک واحد آن معادل ۲.۶۰ دلار آمریکاست.

مطالب مرتبط

جزئیات قتل مادر ۵۰ ساله توسط فرزندش در یکی از محله‌های شیراز

خبر تازه از پیشرفت کُند واحدهای مسکن ملی برای متقاضیان در شیراز

شرط جدید برای تکمیل آزادراه شیراز – اصفهان : دریافت عوارض از خودروها

نظرات

 • هانیه توسلی

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۴۰۲

  طفلکی…پول خودش بود…بهش پس بدین….خب داره میره پولشو باید چطور ببره… شما که با دنیا قهرین


 • غیرت

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۲

  اینجا برای مردم یه کشور مشخص میشه که دلسوز مردم هست یا نه؟!


 • Hk

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۲

  یارو پنج هزار که مال خودش بوده توقیف کردند ولی ملیاردها دلار از کشور خروج میشه نمیفهمید بعد یک مسافر بدبخت گرفتند


 • دکتر پایکاری

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۲

  درود به پادشاه عمان که پول نفت میدهد به هر نفر دزد ندارد و زندانی ندارد نه فقیر نه گرسنه افرین به این عدالت


 • ریال

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۲

  من حساب کردم اگه دستمال توالت بگیریم صدتایی.گرون تردرمیادازپولش و…


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  مامورین به قانون عمل کردند…شما هر چی دلت میخواد بگو


 • مهرداد

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  خوشحال سدم کامنتهارو خوندم ، آفرین به مردم فهمیده ، دشمن تراشی نکنید تا هزینه … ندهید
  صادقانه بگم ، نگهداری پهن از ریال ایران ریسکش کمتره ، درود بر این رسانه دمکرات که نظر همه رو درج میکنه ، البته امیدوارم بخاطر انتخابات نباشه


 • امیرعباس

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  درود به شرف سربازان گمنام این مرز و بوم که جلو هر قاچاق کوچکی را می‌گیرند و خواهشا جلو گردن کلفت ها را هم بگیرند و اجازه ندهد چندمبالغ چندصد هزار میلیاردی یا بقول ریس جمهور عزیزمون چند صد همتی حالا با تشدید یا بی تشدید از کشور خارج کنند و به ریش مردم بخندند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  خوبه ایران هم پولش ریال هست وخیلی باارزش هست واز اخر اول نباشه خلاصه چندمین هست روزگاری پول ایران ماهم کمی از پول عربها نداشت ولی الان حتی عراق به پول ما نگاه هم نمیکنه


 • تارخ

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  چند نفر مثل کوروش کمپانی فرار کرده نخواستین جلوشو بگیرید


 • سلام

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  برادر انسان اگاه باید طبق یک قانون در کشور تصویب شد پایبند باشه نه هرروز قانون نوشت چطوری جیب زد .کشور شده دست مافیا دولتی اسمش ومن طرفدار این دولت شرمنده ام بخدا .


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۴۰۲

  در عوض پول ایران هزینه فتوکپی بیشتر از خود پول اصلی میشه