• 25 / اردیبهشت 1401 / 7:00
  • شناسه خبر : 83659

اینترنت ماهواره ای و آزاد استارلینک به این ۳۲ کشور سرویس می‌دهد+نقشه

با توجه به پیشرفت‌های قابل توجهی که Starlink داشته، این سرویس هم‌اکنون در ۳۲ کشور مختلف جهان خدمات‌رسانی می‌کند و کاربران زیادی به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند.

دیجیاتو: ارائه اینترنت بدون محدودیت مکانی در ابتدا یک رویا بود؛ اما حالا استارلینک در راستای تحقق این رویا قدم برداشته و روزبه‌روز به آن نزدیک‌تر می‌شود.

با توجه به پیشرفت‌های قابل توجهی که Starlink داشته، این سرویس هم‌اکنون در ۳۲ کشور مختلف جهان خدمات‌رسانی می‌کند و کاربران زیادی به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند.

اگرچه برخی کاربران از خدمات مشتریان استارلینک ناراضی هستند، اما افراد زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. در همین راستا به نظر می‌رسد که مشتریان استارلینک بطور روز افزون زیاد می‌شوند و حالا کشورهای بیشتری تحت پشتیبانی این سرویس قرار گرفته‌اند.

استارلینک در ۳۲ کشور جهان سرویس می‌دهد

به گفته اسپیس ایکس، بیش از ۳۰ کشور مختلف تحت پوشش خدمات Starlink قرار دارند. این کمپانی می‌گوید دیگر شاهد تاخیر و تعللی در خدمات‌رسانی به مشتریان نیستیم و برخلاف قبل که مشتریان دیش‌های Starlink را طی چند ماه دریافت می‌کردند، اکنون این محصولات فورا برای مشتری ارسال می‌شوند.

استارلینک تصویری را در رابطه با کشورهای تحت پشتیبانی‌اش منتشر کرده که اطلاعات جالبی را می‌توان از آن دریافت کرد. بر همین اساس، Starlink در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی خدمات‌رسانی می‌کند. استرالیا و نیوزیلند هم در این تصویر حضور دارند.

این سرویس اعلام کرده که بسیاری از کشورهای آفریقایی به لیست کشورهای پشتیبانی شده آن افزوده خواهند شد. انتظار می‌رود که این اتفاق تا سال ۲۰۲۳ میلادی رخ دهد.

استارلینک در حالی می‌گوید که هم‌اکنون در حال سرویس‌دهی به ۳۲ کشور است که تا چند ماه پیش اعلام شده بود که سرویس‌هایش در ۲۵ کشور فعال هستند. بنابراین چنین پیشرفتی واقعا تحسین‌برانگیز است و می‌توان به افزوده شدن کشورهای بیشتر نیز امیدوار بود.

برای یادآوری، مشتریان جدید در راستای استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک می‌بایست دو هزینه جداگانه را بپردازند. هزینه اول مربوط به تهیه دیش Starlink است که قیمت آن ۵۹۹ دلار است. دومین هزینه نیز مربوط به پرداخت اشتراک ماهیانه به قیمت ۱۱۰ دلار می‌شود. در مجموع استفاده یک ساله از این سرویس چیزی نزدیک به ۲ هزار دلار برای هر مشترک هزینه می‌تراشد.

بیشتر بخوانید:

یک امکان تازه واتس‌اپ در بروز رسانی جدید: ویرایش پیام پس از ارسال
دستگیری و حکم اعدام برای مامور دولت که یک نام را در اینترنت جستجو کرد
رونمایی آمازون رقیب جدی استارلینک از دیش‌های اینترنت ماهواره‌ای اش

ثبت دیدگاه

  • ناشناس

    تاریخ : ۲۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

    این که قیمتش خیلی بالاست