چاپ کد خبر: 130448
11 دی 1402

۹ گیاه آپارتمانی جذاب که حتی در زمستان هم گل می دهند

در این روزها گیاهان و نگهداری از آنان محبوبیت زیادی پیدا کردن.اما همه گیاهان نمی توانند در هر شرایطی رشد کنند و یا گلدهی انجام دهند. بیشتر گیاهان این مشکل را با فصول سرد دارند. اما در این مقاله می خواهیم به شما گیاهان گلداری را معرفی کنیم که حتی در فصول سرما نیز گلدهی و رشد خوبی دارند پس تا انتها با ما همراه باشید.

گیاه آپارتمانی گلدار زمستانی

گیاه آپارتمان گلدار

۱-آئونیوم

گیاهان گلدار آپارتمانی

آئونیوم‌ها ساکولنت‌های برگ‌دار گوشتی هستند که به واسطه برگ‌های ضخیم خود توانایی ذخیره آب و مقاومت در برابر گرما و بی‌آبی را دارند.جنس آئونیوم دارای ۳۵ گونه مختلف بوده و رنگ برگ‌های گونه‎‌های این گل طیفی از سبز، بنفش و مشکی است که از روی همین رنگ غالب گونه‌های گل آئونیوم بدون ساقه هستند و گاهی با بزرگ شدن گیاه ساقه کوتاهی ایجاد می‌شود.این گیاه به شکل گل رز برجسته رشد کرده و نحوه قرار گیری برگ‌ها و رنگ‌های منحصر به فرد و براقشان، باعث محبوبیت گل بشقابی شده است.

۲- یاس ستاره‌ای

گیاه گلدار زمستانی

گل یاس یا گل یاسمن (Jasmine) با زیبایی بی‌اندازه‌اش در انواع مختلفی وجود دارد، از بین آن‌ها گل یاس (Flowered Jasmine) و یاسمن عربی (Arabian Jasmine) آسان‌ترین نوع برای پرورش و گلدهی هستند. برای نگهداری از گل یاس، به آن‌ها نور و رطوبت فراوان برسانید. شکوفه‌های یاس به رنگ صورتی و سفید هستند و بسیار معطرند.

۳-گل کاملیا

گیاه گلدار زمستانی

گل کاملیا یک گونه قدیمی، زیبا و مقاوم است که در طیف‌ گسترده‌ای از رنگ‌ها و انواع در بسیاری از باغ‌های جهان کاشت می‌شود.  اگر پس از کاشت، به‌خوبی از این گیاه مراقبت شود نه تنها یکی از بهترین گل های مناسب فصل سرما است بلکه سالیان زیادی نیز گل‌دهی دارد.

۴-کالانکوئه

.کالانکوئه

تقریبا از زمستان تا بهار شاهد این گل مینیاتوری و جذاب در میان دسته گل ها هستید. این گل زیبا با گلبرگ های قرمز رنگ خود مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد دارد و به عنوان یکی از گیاهان همیشه گلدار به شمار می رود.این گیاه حدود ۳۰ سانتی متر رشد می کند و به رنگ های نارنجی، قرمز، صورتی، زرد و سفید دیده می شود. برای نگهداری از این گل، آن را هر ۲ الی ۳ روز آبیاری کنید و در محیط هایی با شدت نور کم قرار دهید.

۵- گل یخ

گیاه گلدار زمستانی

گل یخ یکی از گل های زمستانی است که در سرما شکوفه می دهد. این گل بسیار خوشبو و معطر می باشد. گل یخ یک گل بسیار زیبا است که در تزیینات استفاده های زیادی از آن می شود. گل دهی از اواسط آذرماه شروع می شود و تا پایان زمستان هم ادامه پیدا می کند.

۶- ارکیده

گیاه آپارتمانی گلدار زمستانی

ارکیده به عنوان یکی از گیاهان آپارتمانی همیشه گلدار به مدت ۳ الی ۴ ماه گلدهی خود را ادامه می دهد و در تابستان استراحت می کند. فراموش نشود که ریشه های ارکیده باید همواره مورد بررسی قرار بگیرند. از طرفی استفاده از کود مخصوص ارکیده تاثیر فراوانی در رشد این گیاه دارد.

۷- بنفشه آفریقایی

گیاه آپارتمانی گلدار زمستانی

در میان انبوه گیاهان آپارتمانی گلدار، بنفشه آفریقایی (African Violet) یکی از بهترین‌ها است. بنفشه آفریقایی فقط با کمی مراقبت، چندین بار در سال برایتان شکوفه می‌دهد.تنوع بنفشه آفریقایی با شاخ و برگ‌ها و شکوفه‌های مختلف، به صدها نوع می‌رسد، این گیاه از لحاظ زیبایی بی‌نظیر است. بنفشه آفریقایی، مکانی مثل آشپزخانه‌های نور گیر را دوست دارد.

۸- گل کوکب

گیاه آپارتمانی گلدار زمستانی

به عنوان یک گل زینتی و چشم‌گیر، نگهداری از کوکب کار آسانی است. مثل بسیاری از گیاهان گل‌دار دیگر، کوکب نیز از پیاز می‌روید و می‌تواند در فصل‌های گرم بیرون از خانه زندگی کند و در فصل‌های سرد به داخل خانه منتقل شود.

۹- گل سیکلامن

گیاه آپارتمانی گلدار زمستانی

گیاه سیکلامن (Cyclamen) از خانواده‌ی Primrose است که به‌دلیل شکوفه‌های جذاب، خوش‌بو و مقاوم در دسته گل های مناسب فصل سرما قرار می‌گیرد.

 

 

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار