• 21 / شهریور 1402 / 14:14
  • شناسه خبر : 120761

۳ پارکینگ شیراز که پارک خودروها در آن هوشمند و مکانیزه است

سه پارکینگ طبقاتی نشاط، هدایت و طالقانی کلانشهر شیراز به طور کلی مکانیزه شده و مراحل پایانی هوشمندسازی را طی می‌کند.

مدیریت پارکینگ هوشمند

به گزارش اول فارس از شیراز، مدیریت هوشمندسازی پارکینگ؛ سیستمی است که به صورت هوشمند و با دانش پردازش تصویری، پارک خودروها را مدیریت می‌کند.

در یک پارکینگ هوشمند، سنسورهای هوشمند برای شناسایی موقعیت موجود خودروها، دوربین‌های نظارت تصویری پیشرفته در فضای پارکینگ، نرم‌افزارهایی برای مدیریت پارکینگ هوشمند و تابلوهای الکترونیکی برای اعلام موقعیت و تعداد جای‌های خالی در پارکینگ استفاده می‌شود.

در حال حاضر سه پارکینگ طبقاتی نشاط، هدایت و طالقانی کلانشهر شیراز به طور کلی مکانیزه شده و مراحل پایانی هوشمند سازی را طی می‌کند.

تا پایان سال جاری نیز ۱۳ پارکینگ روباز شهر شیراز به سیستم مدیریت مکانیزه مجهز خواهد شد که در آن مدیریت ورود و خروج خودروها و هزینه پارک براساس ثبت و ضبط ورود و خروج و پلاک خودرو توسط سامانه‌های نظارت تصویری انجام می شود.

براساس این گزارش امروزه مدیریت پارکینگ با کمک تجهیزات هوشمند ساده و آسان گردیده است. هر کدام از این تجهیزات قادر هستند وظایف گوناگونی را به انجام برسانند. مهم‌ترین علت استفاده از این تجهیزات بی‌شک افزایش نظم ، امنیت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستند. موضوعی که موجب تسهیل انجام امور رانندگان وسایل نقلیه نیز می‌گردد. با نصب تجهیزات پارکینگ هوشمند، شاهد کاهش چشم‌گیر ترافیک، آلودگی هوا و تخلفات رانندگی خواهیم بود.

تجهیزات لازم برای مدیریت پارکینگ شامل چه مواردی می‌شوند؟

۱ – برنامه پارکینگ ؛

۲- راهبند پارکینگ

۳- دوربین پلاک خوان

۴- تگ و آنتن UHF

۵- ریدر کارتی پارکینگ

بیشتر بخوانید:

ثبت دیدگاه