• 22 / آذر 1397 / 0:00
  • شناسه خبر : 2636

مسن ترین سهامدار بورس ایران اهل استان فارس است

مهدی بهروزی ۱۰۲ ساله ساکن شهرستان پاسارگاد فارس در آیینی به عنوان مسن ترین سهامدار بورس کشور معرفی و تجلیل شد.

به گزارش اول فارس ، بهروزی بیش از ۴۰ سال است که در بازار سرمایه ایران فعال است. وی بازنشسته شرکت قند مرودشت است و سال ها قبل برای خرید سهام این شرکت کد سهامداری دریافت کرده بود.
کارخانه قند مرودشت از صنایع دیرپای منطقه است که حوالی سال ۱۳۱۹ هجری شمسی در این شهر واقع در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز فعالیت خود را آغاز کرد و فعالیت آن تاکنون ادامه دارد.
در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد که روز سه شنبه با حضور مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) ، امام جمعه و سرپرست فرمانداری شهرستان پاسارگاد برگزار شد، از مسن ترین سهامداری که تاکنون در سامانه سجام ثبت نام کرده است، تجلیل و مراحل احراز هویت آن به عنوان نخستین فرد سجامی در دفتر پیشخوان مرکزی سعادت شهر انجام شد.
حسین فهیمی مدیرعامل ‘سمات’ در این نشست، با بیان اینکه سامانه سجام از اواسط امسال برای ثبت نام فعالان بازار سرمایه راه اندازی شده است، گفت: به دنبال پدر جامعه سهامداری ایران بودیم و توانستیم از طریق این سامانه، آقای مهدی بهروزی را در این شهر تاریخی و کهن شناسایی کنیم.
وی با اشاره به شرایط سخت کنونی اقتصاد کشور گفت: تمام ارکان نظام قصد دارند تا چالش های پیش رو را به فرصت تبدیل کنند و در این رابطه، بازار سرمایه نقش مهمی را در تجهیز منابع مالی و هدایت به سمت بنگاه های اقتصادی برعهده دارد.
مدیرعامل سمات افزود: تحقیقات نشان می دهد اقتصادهای بزرگ جهان مدیون بازار سرمایه قدرتمند خود هستند؛ به طوری که ترکیه با این راهکار توانسته است منابع نقدی سرگردان خود را به سمت بنگاه های اقتصادی سوق دهد تا منافع حاصل از توسعه بنگاه ها به جیب سرمایه گذاران واریز شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲۵۰ صندوق سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران فعال است، گفت : سرمایه گذاران می توانند از طریق این صندوق ها به صورت غیر مستقیم وارد این بازار شوند و نقش بسزایی در تامین مالی شرکت های حاضر در بورس و فرابورس ایران ایفا کنند.
در ادامه این مراسم، سرپرست فرمانداری شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه بورس، بازاری برای رونق کسب و کار در کشور است، گفت : با فرهنگ سازی مناسب می توان این بازار را به اقشار مختلف جامعه شناساند.
علی علیزاده از سکونت مسن ترین سهامدار بورس کشور در شهرستان پاسارگاد اظهار خرسندی کرد و افزود: امیدوارم مردم با سازوکارهای بازار سرمایه بیشتر آشنا شوند و بتوانند به توسعه ایران اسلامی کمک کنند.
در پایان این مراسم، با اهدای لوح و جایزه ای از مسن ترین سهامدار بازار سرمایه تجلیل شد.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز واقع است.

بیشتر بخوانید:

آغاز بکار اولین شهرک صنعتی غیر دولتی استان فارس در شیراز ؛ بزودی
یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز استعفا داد
اطلاعیه‌ قطع گاز مشترکین در برخی مناطق شهر شیراز

ثبت دیدگاه