• 22 / آذر 1397 / 19:13
  • شناسه خبر : 2670

بازآفرینی ۴ محله قدیمی در شهر فسا

بازآفرینی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از بازآفرینی چهار محله قدیمی در شهر فسا و در قالب برنامه اقدام مشترک خبر داد.

به گزارش اول فارس به نقل از ایسنا، «هوشنگ عشایری» پنج‌شنبه ۲۲ آذر در حاشیه سفر به شهرستان فسا در استان فارس، به خبرنگاران گفت: در برنامه بازآفرینی شهری شرایط دریافت وام ۵۰ تومانی در کلان‌شهرها و ۴۰ میلیون تومانی برای دیگر شهرها فراهم شده است.

او ادامه داد: این تسهیلات برای ساکنین بافت‌ها و توسعه‌گران برای دوره مشارکت دو ساله با سود ۹ درصد به‌منظور ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی پرداخت می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا، افزود: در این جلسه مسئولان استان، فرماندارن و شهرداران مسائل خود را مطرح کردند و شهرداران نیز پیشنهادهایی را برای فعالیت‌های خود ارائه دادند و در نهایت تصمیمات ارزنده‌ای اتخاذ شد.

عشایری ادامه داد: در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا چهار محله برای انجام عملیات اقدام مشترک تعیین شد تا فعالیت‌های مناسبی در بافت تاریخی و سکونت‌گاه‌های غیررسمی انجام شود.

وی افزود: در جلسه برگزار شده، مقرر شد زمین اردوگاه شهید رجایی با هدف ساخت مسکن امید و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان آن تغییر کاربری داده شود. مقدمات این کار فراهم شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌گیرد تا ضمن ایجاد رونق در ساخت و ساز، موجب برطرف کردن مشکلات ساکنان در اردوگاه شهر فسا شود.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به برنامه بازآفرینی بازار قدیمی شهر فسا، اظهارکرد: در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا مقرر شد، طراحی مشاور ظرف یک ماه در اختیار شهرداری قرار گیرد و با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری ایران، شهرداری و کسبه بازار، فعالیت‌های خوبی در این محل انجام شود و اصالت و هویت اصلی این بازار قدیمی به آن بازگردد.

عشایری با اشاره به این‌که مهم‌ترین مسأله مطرح شده در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فسا توجه به بخش مسکن در برنامه بازآفرینی شهری بود، اظهار کرد: فرماندار، شهردار و توسعه‌گران باید ورود کنند و از امکانات و ظرفیتی که به‌عنوان تسهیلات ارائه می‌شود برای ساخت و ساز مسکن استفاده شود.

وی افزود: در صورتی که تسهیلات ۴۰ و ۵۰ میلیون تومانی مسکن برای اتمام پروژه‌های توسعه‌گران کفایت نکند، این افراد می‌توانند بر اساس مصوبه بانک مسکن در صورت استفاده از فناوری‌های نوین تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان وام دریافت کنند.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران یادآور شد: دریافت وام بیش از ۴۰ میلیون تومان بستگی به نیاز توسعه‌گران دارد و می‌توانند با اختیار خود برای تکمیل پروژه‌ها تا سقف ۱۱۰ میلیون تومان دریافت کنند و یا مبالغ کمتری را درخواست دهند. این تسهیلات با سود ۱۸ درصد و بدون نیاز به سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تصویری زیر خاکی از شهر شیراز هنگام جدایی افغانستان از ایران
مرگ زن جوان بر اثر واژگونی خودرو در بلوار شهید رجایی شیراز +عکس
کدام نانوایی در شیراز ۲۰۰ میلیون تومان جریمه شد؟!

ثبت دیدگاه