چاپ کد خبر: 127717
16 آذر 1402
نماینده مردم اقلید و سرحد چهاردانگه گفت:

پشت پرده وام ندادن بانک ها برای ساخت مسکن به روستائیان

نماینده اقلید و سرحد چهاردانگه در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم بانکی تمایل دارد اعتبارش در کوتاه‌مدت برگردانده شود به همین دلیل آیین‌نامه اعطای وام ساخت مسکن روستایی هنوز ابلاغ نشده است.

پشت پرده وام ندادن بانک ها برای ساخت مسکن به روستائیان

به گزارش اول فارس از اقلید، مسلم صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره علت تاخیر بانک مرکزی در ابلاغ آیین‌نامه اعطای وام ساخت مسکن روستایی به بانک‌های عامل گفت: یکی از قول‌هایی که دولت به مجلس و مردم داد در قالب حمایت از مسکن بود که شامل مسکن ملی و مسکن روستایی است.

وی ادامه داد: مجلس مبالغ خوبی برای تسهیلات مسکن و مسکن روستایی در بودجه تعیین کرده تا از مردم متقاضی دریافت وام مسکن حمایت شود و رونقی هم به بازار داده شود.

نماینده مردم اقلید در مجلس اظهار کرد: اعطای وام مسکن باعث رونق مشاغل زیادی می‌شود و می‌تواند به خانه‌دار شدن قشرهای متوسط تا ضعیف کمک کند، اما متاسفانه دولت به‌ دلیل ناترازی سیستم بانکی و ناترازی مالی، تامین اعتبار را یا انجام نمی‌دهد و یا به کندی انجام می‌دهد.

مسلم صالحی اضافه کرد: در حال حاضر مسکن روستایی ما رها شده است. در تماس‌ها و مکاتبه‌هایی که با بانک مسکن داشتیم علت تعلل در پرداخت وام مسکن روستایی را کمبود اعتبار بیان می‌کنند.

حوزه انتخابیه اقلید و سرحد چهاردانگه تصریح کرد: بانک‌ها به اعطای وام‌های با سود کم راغب نیستند، زیرا مشکلاتی برای آن‌ها دارد و سیستم بانکی تمایلی به اعطای این وام‌های بلندمدت ندارد، اما اگر تسهیلاتی با سود رایج باشد، خیلی زود وام را پرداخت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: سیستم بانکی تمایل دارد اعتبارش در کوتاه‌مدت برگردانده شود به همین دلیل آیین‌نامه اعطای وام ساخت مسکن روستایی هنوز ابلاغ نشده و امیدواریم حداقل در چند ماه باقی‌مانده سال این آیین‌نامه ابلاغ شود.

صالحی بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه باید منابع لازم برای اعطای وام مسکن روستایی را تامین کند و تضامین لازم را بدهد تا مشکل وام مسکن روستایی سال ۱۴۰۲ حل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: مجلس از بازوهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد تا هرچه زودتر آیین‌نامه اعطای وام مسکن روستایی ابلاغ شود زیرا این وام‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه مبدا و منشا تولید در کشور روستاها هستند و باید به آن‌ها اهمیت داده شود.

وی در پایان اظهار داشت: سال گذشته و امسال علی‌رغم اینکه دولت مبلغ وام مسکن روستایی را افزایش داد و موجب رضایت مردم شد، اما ابلاغ دیرهنگام آن طعم تلخی در کام مردم ایجاد کرده است و عملا روستاییان نمی‌توانند از آن برخوردار شوند.

چه کسانی بار «تورم» را به دوش می‌کشند؟

تاریخ شیراز|فیلم و عکس های قدیمی شیراز وقتی شهر حیدری – نعمتی بود

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس سه شنبه , ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۹

هیچ پشت پردهای نیست جز وعده های پوچ وتوخالی دولت ودروغ تمام عیار وبازی با امار وارقام الکی وارائه ان به مردم کند ذهن زود باور مثل خودشان

ناشناس دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲

میولین چراپیگیرباشندکوتاهی شده اشکال نداره جمع کنندپول اختلاس و….حوربشه …حرفهای جورواجورقولهای الکی برای سرگرمی مردم …ملت ذله شدن ازدست شما…امروزوفردا…بسه دیگه

محمد یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۸:۳۳

پشت و رو ندارد بانک به کسی وام می دهد که باز پرداخت کند

زهرا یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲:۳۴

در بهبهان هم هیچ خبری از وام نیست..همه اش شعاره

ناشناس یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲:۳۳

درتربت حیدریه زمین خانه ها احتکاراست مخصوصا زمینهای مسکونی وکشاورزی درروستاها چون باقیمتهای گذاشته شده توسط صاحبانشان قدرت خرید یاتوجیه خرید نداردمسکنهای ناتمام مهر ناتمام مانده مسکن جدیدقول دولت شروع نشده خیلیها زمینهای کشاورزی راقطعه بندی کرده اند به قیمت خواست خودشان میفروشند این یعنی مرفه بودن انها نسبت به بقیه مردم چرایارانه وسهام عدالتشان حذف نمیشود چرا کسانی که املاک زیاددارند چه املاکرسمی یاغیر رسمی ازیارانهها وسهام عدالت حذف نمیشوندبااینقیمتهای بالا دراینشهر هیچ کس پیگیری نمیکنه ایا شهدا شهرشهیدشدن که وضعیت این شهر اینجوری باشه هیچ نظارتی برقیمتگذاری املاک کشاورزی ومسکونی روستاهادرتربت حیدریه نمیشود قیمتگذاریها به میل خود مالکان املاک است

ناشناس شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۷:۱۵

بخدا همه چی گرون شده. فکر مردم روستای باشید
ما تفاوت وام ۲۰۰میلیون تومان. پرداخت میشه من ۳ تا قسط گرفتم خونه نیمه کار مونده. ترو خدا زودتر ابلاغ کنید

ناشناس شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۲:۱۲

مگه می‌خواین از مال پدرتون وام بدین که این همه سنگ اندازی میکنید؟

ناشناس پنجشنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲

درود بر جناب صلاحی دغه دغه مند

آخرین اخبار