• 05 / آذر 1397 / 3:30
  • شناسه خبر : 2012

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: تعطیلی مراکز لیزر درمانی بدون مجوز تا پایان امسال

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تلاش گسترده برای افزایش آگاهی مردم به کمک رسانه‌های عمومی، برای پیشگیری از مراجعه به مراکز بدون مجوز انجام لیزر درمانی، به‌ویژه آرایشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش اول فارس به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست ستاد نظارت بر تعرفه‌های استان فارس با حضور معاونان درمان، غذا و دارو، دادستان، نماینده سازمان نظام پزشکی و معاون اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی و با تأکید بر افزایش نظارت بر مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت، برگزار شد.

در این نشست مشترک با تأکید بر رعایت تعرفه‌های مصوب هیئت‌وزیران در بخش خصوصی و دولتی، لزوم بازدید سرزده و منظم بازرسان تعزیرات حکومتی و ستاد تعرفه‌ها از مراکز ارائه‌دهنده خدمات سلامت در استان و واحدهای مرتبط و همچنین فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها مورد تأکید قرار گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست بر افزایش تعداد بازدیدها در همه ساعات شبانه‌روز و افزایش تعداد نشست‌های مشورتی و تصمیم‌گیری ستاد تأکید کرد و گفت: با هماهنگی با مسؤولان ارشد قضایی استان، تیم نظارتی جدیدی نیز در حال شکل‌گیری است که باعث تسریع در ارجاع پرونده و صدور حکم در موارد رؤیت تخلف می‌شود.

عبدالخالق کشاورزی از تلاش گسترده برای افزایش آگاهی مردم به کمک‌رسانی‌های عمومی، برای پیشگیری از مراجعه به مراکز بدون مجوز انجام لیزر درمانی، به‌ویژه آرایشگاه‌ها خبر داد.

وی با اشاره به پیش‌بینی برنامه ضربتی برای تعطیلی این مراکز تا پایان سال، همکاری و اطلاع‌رسانی مردمی را موجب سرعت بخشیدن به این روند و ارتقای سلامت عمومی جامعه عنوان کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شماره تماس ۱۸۱۹ و سامانه ۱۹۰ را مسیرهای اطلاع‌رسانی مردمی در این زمینه اعلام کرد.

بررسی گزارش بازدید کارشناسان ستاد تعرفه از روند رعایت تعرفه‌ها در بیمارستان‌های خصوصی طی ماه‌های اخیر و تصمیم‌گیری بر اساس نتایج به‌دست‌آمده، از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

بیشتر بخوانید:

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز استعفا داد
اطلاعیه‌ قطع گاز مشترکین در برخی مناطق شهر شیراز
تصویری زیر خاکی از شهر شیراز هنگام جدایی افغانستان از ایران

ثبت دیدگاه